Německý důchodce byl odsouzen za pravdivý výrok o muslimské  invazi

Německý důchodce byl odsouzen za pravdivý výrok o muslimské invazi

Jak jsem upozornila už před časem, tak i v našich končinách dochází stále častěji k odsuzování islamofobů a xenofobů. Prakticky ve všech případech se jednalo o drsnější vyjádření směrem k muslimům, přičemž další řadu lidí ještě čeká na soud. Tam až došla ona proklamovaná „svoboda slova“. A asi není žádná náhoda, že většina obžalovaných podobně, jako v případě jistého německého důchodce, diskutovala na Facebooku.

Okresní soud v Mönchengladbachu odsoudil sedmdesátiletého muže k pokutě 13 000 eur za příspěvek na Facebooku kritizující muslimskou invazi. Právník zveřejnil na své veřejně přístupné facebookové stránce fotografii ohromného davu vetřelců a napsal: „S morem všech morů nejde bojovat vystavěním zdí. To můžete jedině tak, že přestanete nechávat med otevřený. “ (pozn,: „otevřeným medem“ má autor výroku samozřejmě na mysli velmi štědré sociální dávky, na něž se vetřelci chytají jako vosy na med).

Obviněný u soudu ve středu nebyl přítomen. Jeho obhájce se dožadoval osvobozujícího rozsudku, protože jeho výrok spadal do oblasti svobody projevu a jeho klient se pouze kriticky vyjádřil k německé vládní politice. Prokuratura uvedla, že fotografie ukázala migrační proud přistěhovalců.

je velmi pravděpodobné, že právě tento chronicky známý obrázek německý důchodce využil jako ilustraci ke svému komentáři

Žalobci tak obžalobu odůvodnili tím, že příspěvek na Facebooku pohrdal zranitelnou skupinou a učinil hodnotový úsudek. Záznam byl „zcela jednoznačný.“ To je důvod, proč orgán požádal o pokutu ve výši 130 denních sazeb ve výši 100 eur, které soud vyhověl.

Soudce se rovněž odvolával na prohlášení, které obviněný napsal, když mimo jiné uvedl, že přistěhovalci vstupující do Německa jsou rovnocenní moru. Při výslechu navíc ukázal „hluboké povědomí o problému, ale žádné výčitky svědomí“.

Jak v pátek potvrdil mluvčí okresního soudu v Mönchengladbachu, verdikt ještě není pravomocný. V den vynesení rozsudku se advokát odvolal k okresnímu soudu.

Jak můžete vidět, tak na Facebooku už si v Německu nemůžete napsat takřka nic, dokonce ani pravdu. U nás už ovšem Německo zdatně doháníme, i když před soudem zatím skončily o trošku ostřejší výroky. Brzy se však může stát, že i u nás vás za podobnou pravdu poženou před soud.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Německý důchodce byl odsouzen za pravdivý výrok o muslimské invazi

    1. No jo, když lidi si ty politiky, kteří schvalují zákony, co je pak ženou před soud, sami volí. Když se to tak vezme, tak za většinou Facebookové cenzury stojí Jourová. Každý stát si to pak patřičně reguluje sám… EU teď navíc hodlá s cenzurou hodně přitvrdit. Pak už bude cenzura zasahovat i mimo sociální sítě – na diskuze u článků, na články samotné nebo na různé řetězové e-maily. ??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout