Macron chce pojmenovat stovky ulic a významných míst po černoších a Arabech

Macron chce pojmenovat stovky ulic a významných míst po černoších a Arabech

A opět pokračuje Macron ve své předvolební kampani. Poté, co si zahrál na bojovníka proti islamizaci země a zavřel několik mešit jen aby „vysál“ voliče Marine le Pen, opět se obrací na voliče původem z francouzských kolonií. Francie, coby koloniální mocnost, samozřejmě na tuto svoji historii nyní doplácí, nicméně najít mezi Araby a černochy z kolonií 300-500 jmen skutečných osobností bude zřejmě oříšek. Tedy spíš jde v případě macrona skutečně jen o předvolební taktiku.

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pátečním rozhovoru hovořil proti údajným diskriminačním policejním zásahům proti přistěhovalcům a vyzval k vytvoření seznamu 300 až 500 „černých nebo arabských historických osobností“, které by tak měly mít svá vlastní veřejná místa, památky a ulice. Macronův nový návrh vyvolal ve Francii kontroverzi a dále diskredituje tvrzení, že jde o demografickou náhradu etnických Francouzů, která je pro zemi negativním trendem.

„Existuje celá část naší kolektivní historie, která není zde zastoupena, je to celá část naší historie, která promlouvá k naší mládeži, která pochází z Afriky nebo Maghrebu a má své hrdiny,“ řekl Macron v rozhovoru.

„Chtěl bych, aby si je historici a ti, kteří se v těchto rozporuplných příbězích ocitnou, mohli vybrat. Byl bych rád, kdyby existovala nějaká výzva ke společnému příspěvku. A měli bychom mít 300 až 500 jmen, tento katalog by měl být hotový do března, pak mohou být tato jména vyjádřena názvy i sochami. Náš příběh je kombinací všech těchto příběhů,“ řekl Macron v rozhovoru.

Také řekl, že ti, kteří doma mluví arabsky, jsou pro Francii přínosem. „To, že vaše rodina mluví arabsky ve Francii, je šance pro Francii… Miliony našich mladých lidí pocházejí z afrického kontinentu a my jsme nevěděli, jak s nimi mluvit,“ řekl Macron. Letos Macron představil svůj plán učit arabštinu ve školách i arabskou kulturu, což by podle předních představitelů konzervativního hnutí jen podpořilo separatismus.

V reakci na jeho snahu omezit vnímané policejní násilí proti menšinovým skupinám, dva francouzské policejní odbory, Alliance a Unité SGP-Police-FO, již reagovaly v sobotu s tím, že upustí od kontrol totožnosti.

„Ne, policie není rasistická,“ uvedla unie Aliance v letáku a videu zveřejněném na sociálních sítích, v němž vyzvala policii, aby „přestala kontrolovat totožnost“.

V prohlášení také varovali: „Je to ostudné. Prezident dostane policii, kterou si zaslouží.“

V rozhovoru pro Brut Macron řekl: „Když máte barvu pleti, která není bílá, jste mnohem více kontrolováni“.

Takže ve Francii nastupuje totožná praxe, jakou před časem zavedli v Berlíně, kde již nesmí policie na ulici kontrolovat barevné. Zdá se, že časem se tato praxe rozšíří po celé Evropě. Nakonec i u nás by pak měli zákaz kontrolovat příslušníky dlouhodobě protěžované menšiny.

Kontrolovat menšiny je tedy dle politiků rasistické. A to tvrdí bez ohledu na to, že ve věznicích po celé Evropě je na poměr počtu obyvatel v populaci mnohem více barevných, než bílých.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Macron chce pojmenovat stovky ulic a významných míst po černoších a Arabech

  1. Co napsat na tohle foto. Hovado, kretén, buzerant……
    Normální člověk, cizího druhu a to my bílý jsme, se musí, když ne štítit, tak být na velikém pozoru před těmito mimozemštany jiného druhu. Bléééé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout