Švédsko: Muslim týral svoji manželku jen proto, že odmítla akceptovat druhou manželku

Švédsko: Muslim týral svoji manželku jen proto, že odmítla akceptovat druhou manželku

Surové týrání musela snášet manželka muže s příznačným křestním jménem Džihád. Ten se měl ve Švédsku zřejmě docela dobře, proto se rozhodl pořídit si ke svojí původní manželce ženu další. Jenže první manželka odmítla být jednou z harému svého manžela a zažádala o rozvod. S tím se ovšem odmítl její manžel smířit, neboť žena v islámu o rozvod zažádat nesmí, proto ji velmi surově zbil.

52letý muž ze Smålandu byl odsouzen do vězení poté, co opakovaně napadl svoji ženu. Surově ji bil proto, že žena požádala o rozvod poté, co se manžel oženil s jinou ženou. Ale muž odmítl přijmout vůli ženy s odkazem na skutečnost, že je polygamie povolena v jeho domovské zemi.

27. září tohoto roku 52letý Džihád Jakob Youssef, který je registrovaný ve Västerviku, kde pracuje v pizzerii, doma napadl svoji ženu. Policejní hlídka, která dorazila na jejich adresu, se dozvěděla od Džihádova syna, že otec bil jeho matku systematicky po celá léta a že jeho otec akceptoval výhradně pravidla jeho rodné vlasti.

Džihád byl za brutální bití manželky zatčen a odvezen z místa činu. Podle syna byla rodina rozrušená, že se na řešení jejich rodinných problémů podílela policie, s odvoláním na zásadu, že by neměli mluvit s úřady.

Pozadím týrání je to, že Džihád, který v roce 1992 emigroval do Švédska z Libanonu, se před rokem vrátil do své vlasti, aby se oženil s jinou ženou. Ale Džihádův způsob života se dvěma manželkami nebyl přijat jeho ženou ve Švédsku. Proto se rozvedla a odstěhovala se ze společného bydliště manželů.

Na společné narozeninové oslavě pro vnouče, se pár setkal znovu a pak Džihád naplno projevil svůj hněv vůči ženě, kterou za to, že si ho dovolila opustit, nazval děvkou. Tvrdil, že jeho žena reagovala přehnaně na to, že má dvě manželky.

Žena opustila oslavy a Džihád ji následoval do jejího nového bydliště, kde ji pak bil a kopal. Podle svědectví rodiny otec odmítá přijmout, že jeho žena podala žádost o rozvod. To je samozřejmě pro muslima obrovská potupa.

Policejní vyšetřování odhalilo, že Džihád několikrát zbil svou ženu. Když se jeho žena poprvé dozvěděla o Džihádově druhé manželce a vyjádřila nevoli, odpověděl jí tím, že ji doma napadl dřevěnou holí. To je údajně něco, co muslimští muži podle práva šaría, ale i dle názoru švédských muslimských politiků, mají právo dělat se svými manželkami, když neposlouchají.

Džihád ženu nejprve škrtil a pak ji praštil holí do hlavy. Žena, která měla právě operovanou nohu, o čemž Džihád věděl, také dostala několik ran do bolavé nohy, dokud nezkolabovala a dokonce i tehdy Džihád pokračoval v surovém bití.

Na svoji obranu Džihád tvrdí, že v jeho vlasti je dovoleno být ženatý se dvěma manželkami. Také uvádí, že nikdy nezbil svou ženu a obvinění z trestného činu popírá. Přitom brutální bití viděl minimálně jeden svědek a syn páru potvrdil, že otec bije jeho matku dlouhodobě.

Džihád tvrdí, že první žena žárlí, protože prodal společný majetek a používá jejich peníze na kapesné a na podporu a nákup dárků pro druhou ženu.

V pondělí okresní soud v Kalmaru oznámil, že Džiháda odsuzuje za napadení při třech příležitostech do vězení na osm měsíců. Džihád získal švédské občanství v roce 1997, což znemožňuje deportaci do jeho domovské země.

Kromě toho musí zaplatit ženě náhradu škody ve výši 25 000 SEK plus úroky. Podle rozsudku džihád také zbil jednoho ze synů páru, který se pokusil proti bití matky zasáhnout. Džihád proto musí synovi zaplatit 6000 korun jako náhradu škody.

K výše uvedenému jen podotýkám, že polygamie je v Evropě mezi muslimy poměrně častá, i když je většinou oficiálně uvedena jen jedna manželka. Další ženy, mají-li s mužem dítě, jsou v Evropě vedeny jako svobodné matky, nicméně v islámské komunitě jsou považovány za manželky daného muslima. Muslimové evropský právní systém neuznávají, proto je pro ně podstatné, jak jejich rodinné vztahy vidí imám, resp. jejich vlastní komunita a ne stát, na němž většinou parazitují a jehož zákony nijak neuznávají.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout