Velká studie EU potvrzuje nulovou účinnost mRNA „boosteru“ od společnosti Pfizer

Velká studie EU potvrzuje nulovou účinnost mRNA „boosteru“ od společnosti Pfizer

I přes závěry oficiální studie lze očekávat, že také letos na začátku podzimu budou zejména senioři nabádáni k tomu, aby si nechali aplikovat tyto injekce, které jsou podle mnoha důkazů nejen neúčinné, ale často i škodlivé.

Oficiální „očkovací“ strategie Evropské unie se právě ocitla v chaosu poté, co rozsáhlá studie v několika zemích potvrdila, že „posilovací“ dávka mRNA proti Covidu od společnosti Pfizer je proti COVID-19 neúčinná.

Studie vyvolává značné obavy ohledně vládních „očkovacích“ kampaní poté, co zjistila, že „vakcína“ má nulovou účinnost proti viru, proti kterému má bojovat.

Zjištění potvrzují předchozí varování, že rizika mRNA „vakcín“ daleko převažují nad jakýmikoli potenciálními přínosy.

Studii vedl James Humphreys ze společnosti Epiconcept (Paříž) a koordinovala ji síť VEBIS-EHR. Výsledky studie byly publikovány v časopise MedRxiv.

Přinesla střízlivé zhodnocení skutečné účinnosti „boosteru“ mRNA XBB.1.5 Covid od společnosti Pfizer.

Studie byla provedena v šesti evropských zemích – Belgii, Dánsku, Itálii, Portugalsku, Španělsku (Navarra) a Švédsku. Financovalo ji Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC).

Studie testovala ústřední hypotézu, že posilující vakcína XBB.1.5 poskytla ochranu před hospitalizacemi a úmrtími v důsledku COVID-19 během letní vlny 2024, v níž dominovaly imunoevazivní subvarianty KP a JN.1.

Úředníci varovali, že starší lidé jsou v důsledku těchto podvariant více ohroženi, a naléhali na osoby starší 65 let, aby si nechali aplikovat „posilovací“ dávky.

Výzkumníci s využitím retrospektivního historického kohortového designu založeného na harmonizovaných elektronických zdravotních záznamech vyhodnotili více než 19 milionů osob ve věku 65 let a starších a sledovali výsledky od června do srpna 2024.

Pro odhad účinnosti vakcíny (VE) byly použity Coxovy regresní modely upravené podle věku, komorbidit, pohlaví a předchozích posilovacích dávek.

Souhrnné poměry rizik byly sloučeny pomocí metaanalýzy s náhodnými efekty. Výsledky jsou zarážející i znepokojivé.

U osob ve věku 65–79 let byla míra výskytu VE vůči hospitalizaci a úmrtí šest měsíců po očkování alarmujícím způsobem nízká.

Ve skupině nad 80 let se VE vůči hospitalizaci a úmrtí blížila nule. Ještě znepokojivější však byl negativní dopad „vakcín.“

Očkovaná kohorta měla vyšší absolutní míru hospitalizace a úmrtí než neočkovaná: 6,4 oproti 6,2 na 100 000 osoboměsíců u hospitalizací (65–79) a 2,1 oproti 0,9 u úmrtí.

U osob ve věku 80 let a starších měla očkovaná skupina míru hospitalizace 24,9 oproti 21,9 a míru úmrtnosti 16,3 oproti 5,6 na 100 000 osoboměsíců.

Tato paradoxní zjištění vzbuzují vážné varovné signály ohledně poměru rizika a přínosu u injekcí.

Přestože očkovaná populace zahrnovala více jedinců s vysoce rizikovými komorbiditami (6,6 % vs. 2,1 %) a měla více předchozích posilujících dávek (92,7 % vs. 32,5 %), směr a rozsah rozdílů v absolutním riziku, zejména u úmrtí, je těžké přehlédnout.

Významná byla také heterogenita mezi zeměmi, přičemž některé státy (např. Belgie) vykazovaly negativní VE oproti hospitalizaci, to znamená, že posílení byli hospitalizováni častěji než neočkovaní.

Pro většinu dílčích intervalů do 90 dnů po očkování nebyly odhady možné z důvodu nedostatečného počtu událostí, což znamená, že ochrana v období bezprostředně po posilovací dávce zůstává v této analýze nedefinovaná.

Toto rozsáhlé hodnocení založené na elektronických zdravotních záznamech vykresluje ponurý obraz výkonu urychlovače XBB.1.5 během letního nárůstu v EU v roce 2024.

Vzhledem k tomu, že u starších osob více než šest měsíců po očkování prakticky neexistuje žádná měřitelná ochrana před hospitalizací nebo úmrtím, tato zjištění posilují rostoucí obavy, že injekce jsou neúčinné a nebezpečné.

Studie navíc vyvolává otázky ohledně užitečnosti sezónních posilovacích strategií bez zohlednění evoluce variant nebo slábnoucí imunity.

Evropské orgány veřejného zdraví budou možná muset přehodnotit pokyny, které naléhavě vyzývají veřejnost k očkování.

Tato zpráva zdůrazňuje potřebu transparentnosti a naléhavé potřeby přizpůsobení očkovací politiky reálným datům, nikoli modelovým předpokladům.

Varovné signály už jsou příliš velké…

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Velká studie EU potvrzuje nulovou účinnost mRNA „boosteru“ od společnosti Pfizer

  1. A co na to novy papez, kt tak tlacil a podporoval s Frantom ockovanie? Vakcina dar z nebies, naozaj??? A co ti mrtvi, chori, neplodni… a ciska stale rastu, vobec sa nezastavili! Hmmm???

  2. Je samozřejmé, že žádná fukcína nemuze chránit pred neexistujícími viry. Zato může podle svého slozeni různě škodit. Všechny uvedené „vědecké“ vyzkumy se motaji v kruhu naprostých nesmyslů. Jen ten optrny závěr se trochu blíží realitě

  3. Zase pruzkumy jako u blbejch. mRNA opichy jsou neucinne, nebot viry mutuji rychleji nez je doba vyroby a distribuce jedovateho mRNA opichu. (zname pres 100 let) Kazdy opich je tak uz jen propadly. A „posilovací“ vopichy jsou jen stare a datove propadle puvodni injekce. Nechapu, jak je mozne ze se najdou sarlatani co to svinstvo doporucuji a ze se najdou omezenci, co si to nechaji vpichnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *