Německo: Nigerijec zranil šest policistů – a je stále na svobodě

Německo: Nigerijec zranil šest policistů – a je stále na svobodě

V Německu se stále častěji stávají obohacující útočníci beztrestnými. Vrazi končí v psychiatrické léčebně, zatímco jiní zločinci, kteří „pouze“ kradou nebo někoho zraní, zůstávají na svobodě.

Věznice jsou přece potřeba zejména pro odpůrce vlády – třeba pro lékařky, které vydávaly výjimky z nošení roušek nebo pro „těžkého zločince“ Reinera Fuellmicha, který poukázal na celý covidový podvod, případně pro jedince, kteří napíší něco „závadného“ na sociálních sítích.

Nyní se opět Němci nevěřícně pozastavují nad případem násilného Nigerijce, který zůstává i po útoku na policisty, které zranil, nadále na svobodě…

Nigerijec spustil během několika hodin v Karlsruhe tři policejní operace a zranil celkem šest policistů. Přesto byl muž po každém útoku propuštěn, uvedla policie.

K prvnímu incidentu došlo minulý pátek odpoledne, kdy 36letý muž přistoupil k osmiletému chlapci na hlavním nádraží v Karlsruhe a chytil ho za rameno. Policie poté Nigerijce odvedla. Nejprve se řídil pokyny, ale krátce nato se pokusil znovu vstoupit na stanici.

Když policisté zasáhli, bránil se podle policie „agresivním způsobem,“ takže policisté použili prostou fyzickou sílu, aby si vynutili jeho odchod. Muž se vehementně bránil tomuto policejnímu opatření a kousl policistu do ruky.

Takém další tři policisté byli lehce zraněni. Nigerijec byl převezen na policejní stanici na hlavním nádraží, které mu bylo po krátké době dovoleno opustit.

V sobotu večer byl přistižen při vyhýbání se jízdnému ve vlaku v Karlsruhe a navzdory opakovaným žádostem odmítl vlak opustit. Místo toho vyhrožoval zalarmovaným policistům, že je zabije.

Když ho policisté vyvedli z vlaku, „kladl značný odpor a několikrát zezadu bodl ostřím nože směrem k policistům,“ popsala policie. Policista byl lehce zraněn v oblasti hlavy, paže a ruky. Další policistka utrpěla drobné řezné rány na noze. Oba nemohli pokračovat ve svých povinnostech a museli vyhledat lékařské ošetření.

Nigerijce se podařilo zastavit pouze použitím pepřového spreje. Byl svázán a provizorně zatčen.

Po krátké době byl ale opět propuštěn a v sobotu ráno spustil další policejní operaci. Opět byl přistižen při jízdě vlakem načerno, opět nechtěl vlak opustit a napadl policistu tak, že ho chytil za ruku.

Policisté šestatřicetiletého muže znovu spoutali a znovu předběžně zatkli. Po vyšetření „na speciální klinice“ byl však opět propuštěn.

Na muže bylo podáno trestní oznámení pro podezření z napadení a kladení odporu strážcům zákona a také z podvodného pobírání dávek. Navzdory výhrůžkám smrtí, následnému útoku nožem a zranění policisty v oblasti hlavy, policie v současné době nemá v úmyslu Nigerijce zatknout, jak řekla policejní mluvčí.

Podezřelý se navíc před třemi případy, ke kterým došlo o víkendu, nikdy neobjevil na policii.

Příslušné státní zastupitelství v Karlsruhe zdůraznilo, že po každém ze tří „incidentů“ zkoumalo, zda byly splněny zákonné požadavky pro vydání zatykače. Vyvstala zejména otázka existence důvodu zajištění.

„Tato podmínka byla v době vydání příslušného rozhodnutí na základě informací, které měl k dispozici, zamítnuta.“

Ostrá kritika tohoto rozhodnutí přišla od místopředsedy Německého spolkového policejního svazu Manuela Ostermanna, kterého tento verdikt šokoval.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: Nigerijec zranil šest policistů – a je stále na svobodě

  1. Niet pochýb o tom,že novelu Trestného zákona znižujúcu do krajnosti tresty pre skutočných zločincov /a ponechávajúcu vysoké pre „pravicových extrémistov“/, teda aj Cigánov a iných obohacovačov, prijala Ficova zradná vláda na priamy rozkaz fašistických beštií z EÚ. Aj dve vlády pred ňou plánovali totiž to isté. Mimochodom, terajší minister spravodlivosti Boris Susko je ruský Žid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *