Vědci odhalují velké problémy s oficiálními daty o změně klimatu

Vědci odhalují velké problémy s oficiálními daty o změně klimatu

Celá klimatická agenda je založena na jedné velké základní lži: nadměrná produkce CO2 způsobená člověkem vede ke globálnímu oteplování, což může způsobit apokalypsu.

Jde samozřejmě o to, aby byl jako viník jasně označen člověk a jeho činnost. To má vést k deindustrializaci, likvidaci zemědělství –  a potažmo úpadku civilizace a značné depopulaci, která je hlavním cílem.

Mezitím se objevuje bezpočet důkazů o tom, že klimaalarmisty ražené nesmysly o CO2 nemají žádný vědecký základ.

Teplotní záznamy, které používají klimatologové a vlády k vytváření modelů, které pak předpovídají nebezpečné dopady globálního oteplování způsobeného člověkem, mají vážné problémy a dokonce i korupci v datech, uvedlo několik vědců, kteří publikovali nedávné studie na toto téma.

Bidenova administrativa i EU se opírají o  nejnovější zprávu National Climate Assessment jako o důkaz, že globální oteplování se zrychluje kvůli lidské činnosti. Dokument uvádí, že lidské emise „skleníkových plynů,“ jako je oxid uhličitý, nebezpečně oteplují Zemi.

Stejný názor zastává i Mezivládní panel OSN pro změnu klimatu (IPCC) a jeho lídři v reakci na to prosazují zásadní změny globální politiky.

Vědečtí odborníci z celého světa z různých oborů se však brání. V recenzovaných studiích uvádějí širokou škálu nedostatků v údajích o globální teplotě, které byly použity k dosažení hrozivých závěrů; Říkají, že je čas přehodnotit celý příběh.

Problémy s teplotními daty zahrnují nedostatek geograficky a historicky reprezentativních dat, kontaminaci záznamů teplem z městských oblastí a poškození dat zavedeným procesem známým jako „homogenizace.“

Nedostatky jsou tak významné, že činí teplotní data – a modely na nich založené – v podstatě zbytečnými nebo ještě horšími, vysvětlili tři nezávislí vědci z Centra pro environmentální výzkum a vědy o Zemi (CERES).

Odborníci uvedli, že když se vezme v úvahu korupce dat, údajná „klimatická krize“ údajně způsobená lidskou činností zmizí.

Místo toho přirozená variabilita klimatu nabízí mnohem lepší vysvětlení toho, co je pozorováno.

Někteří experti řekli deníku The Epoch Times, že se zdá, že jde o úmyslný podvod, zatímco jiní navrhovali nevinnější vysvětlení.

Ale bez ohledu na to, proč tyto problémy existují, důsledky těchto zjištění nelze podceňovat.

Bez klimatické krize se zhroutí ospravedlnění bilionů výdajů a nákladných změn ve veřejné politice k omezení emisí oxidu uhličitého (CO2), vysvětlili vědci v sérii rozhovorů o svém výzkumu.

„Posledních 35 let byla slova IPCC považována za evangelium,“ tvrdí astrofyzik a zakladatel CERES Willie Soon. Donedávna působil jako výzkumný pracovník v Centru pro astrofyziku na Harvardu a Smithsonianu.

„A skutečně, klimatický aktivismus se stal novým náboženstvím 21. století – kacíři nejsou vítáni a není jim dovoleno klást otázky,“ řekl Soon deníku The Epoch Times.

„Dobrá věda však vyžaduje, aby vědci byli povzbuzováni k tomu, aby zpochybňovali dogma IPCC. Údajná čistota záznamů o globálních teplotách je jedním z nejposvátnějších dogmat IPCC.“

Nejnovější zpráva americké vlády National Climate Assessment uvádí:

„Lidská činnost mění klima.

Důkazy o oteplování napříč mnoha aspekty zemského systému jsou nevyvratitelné a věda je jednoznačná, že nárůst atmosférických skleníkových plynů je hnací silou mnoha pozorovaných trendů a změn.“

Podle zprávy je to zejména kvůli lidské činnosti, jako je spalování fosilních paliv pro dopravu, energetiku a zemědělství.

„Pohled na časové rámcové roviny odhaluje hlavní problémy tohoto narativu,“ řekl pan Soon.

Když se lidé ptají na globální oteplování nebo změnu klimatu, je nezbytné se ptát: ‚Odkdy?‚ Data ukazují, že se od 70. let otepluje, ale že to následovalo po období ochlazování od 40. let,“ řekl.

I když je nyní rozhodně tepleji než v 19. století, pan Soon řekl, že proxy údaje o teplotě ukazují, že 19. století bylo výjimečně chladné.

„Byl to konec období, které je známé jako malá doba ledová,“ řekl.

„Data získaná z venkovských teplotních stanic, měření oceánů, meteorologických balónů, satelitních měření a teplotních proxy serverů, jako jsou letokruhy stromů, ledovce a jezerní sedimenty, ukazují, že klima se vždy měnilo,“ řekl pan Soon.

„Ukazují, že současné klima mimo města není neobvyklé,“ řekl a dodal, že teplo z městských oblastí data nevhodně ovlivňuje.

„Pokud vyloučíme údaje o teplotě ve městech, která představují pouze 3 procenta planety, pak dostaneme velmi odlišný obrázek o klimatu.“

Jeden z problémů, který podle vědců poškozuje data, pramení z obskurního procesu známého jako „homogenizace.“

Podle klimatologů, kteří spolupracují s vládami a OSN, jsou algoritmy používané pro homogenizaci navrženy tak, aby co nejvíce korigovaly různá zkreslení, která mohou existovat v hrubých teplotních datech.

Mezi tato zkreslení patří mimo jiné přemístění stanic pro monitorování teploty, změny v technologii používané ke sběru dat nebo změny v prostředí kolem teploměru, které by mohly ovlivnit jeho hodnoty.

Pokud by například teplotní stanice byla původně umístěna na prázdném poli, ale toto pole bylo od té doby vydlážděno a stalo se z něj parkoviště, tak záznam logicky ukazuje mnohem vyšší teploty.

Proto by dávalo smysl pokusit se shromážděné údaje opravit.

Prakticky nikdo neargumentuje proti potřebě určité homogenizace, která by kontrolovala různé faktory, které mohou kontaminovat teplotní data.

Ale bližší zkoumání procesu, jak se nyní odehrává, odhaluje velké obavy, řekl Ronan Connolly, nezávislý vědec z CERES.

„Zatímco vědecká komunita se stala závislou na slepém používání těchto počítačových programů k nápravě zkreslených dat, až donedávna se nikdo neobtěžoval nahlédnout pod pokličku, aby zjistil, zda programy fungují, když jsou aplikovány na data o skutečné teplotě,“ řekl The Epoch Times.

Od počátku roku 2000 se různé vládní a mezivládní organizace vytvářející globální teplotní záznamy spoléhaly na počítačové programy, které automaticky upravovaly data.

Soon, Connolly a tým vědců z celého světa strávili roky zkoumáním programů, aby zjistili, jak fungují a zda jsou spolehlivé.

Jeden z vědců zapojených do analýzy, Peter O’Neill, od roku 2011 denně sleduje a stahuje data z Národního oceánografického a atmosférického úřadu (NOAA) a jeho Globální historické klimatologické sítě.

Zjistil, že NOAA každý den aplikuje na data jiné úpravy.

„Používají stejný homogenizační počítačový program a spouštějí ho zhruba každých 24 hodin,“ řekl Connolly. „Ale každý den jsou homogenizační úpravy, které vypočítávají pro každý teplotní záznam, jiné.“

To je „velmi bizarní“, řekl.

„Pokud by úpravy pro danou meteorologickou stanici měly nějaký základ v realitě, pak bychom očekávali, že počítačový program bude pokaždé počítat stejné úpravy. Zjistili jsme, že to není to, co se děje,“ řekl Connolly.

Tyto obavy jsou tím, co jako první podnítilo mezinárodní vyšetřování této záležitosti panem Soonem a jeho kolegy.

Vzhledem k tomu, že NOAA neuchovává historické informace o svých meteorologických stanicích, vědci z CERES se obrátili na evropské vědce, kteří shromažďovali data pro stanice, na které dohlížejí.

Zjistili, že pouze 17 procent úprav NOAA bylo aplikováno konzistentně. A méně než 20 procent úprav NOAA bylo jasně spojeno se zdokumentovanou změnou v pozorování stanice.

„Když jsme se podívali pod kapotu, zjistili jsme, že je tam křeček běžící v kole místo motoru,“ řekl pan Connolly. „Zdá se, že s těmito homogenizačními programy je to případ, kdy je léčba horší než nemoc.“

Mluvčí Národního centra pro informace o životním prostředí NOAA význam bagatelizoval, ale řekl, že agentura pracuje na řešení problémů vznesených v dokumentech….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *