Nizozemští farmáři se v noci na dnešek přidali k protestům (video)

Nizozemští farmáři se v noci na dnešek přidali k protestům (video)

Celá Evropa povstává. Tedy alespoň v to lze doufat poté, co se na silnice vydávají traktory ze stále více zemí. Je také možné, že včerejší akce v Bruselu, kdy zemědělci obléhali budovy, z nichž vychází ničivá nařízení, která mají za cíl zlikvidovat evropské zemědělství, podnítila i jejich kolegy v dalších zemích.

Po Německu, Belgii, Francii, Rumunsku, Polsku, Litvě, Itálii a Řecku je tak Nizozemsko další zemí, kde místní zemědělci vyjeli na silnice, aby protestovali proti likvidační politice zeleného údělu EU.

Holandští farmáři již mají s podobnými protesty značnou praxi, v podstatě to byli oni, kdo s nimi před více než rokem začal. V momentě, kdy se dozvěděli, že mají být vyvlastňováni a opustit mnohdy po staletí vlastněné farmy, byla tato reakce zcela přirozenou.

A aktuální protest je možná tak trochu i odpovědí budoucí vládě, jejíž představitelé již nyní začínají před Bruselem ohýbat hřbet.

Protesty zemědělců v současné době propukají po celém Nizozemsku. Amsterdam, Jižní Holandsko, Gelderland, Groningen.

Raisa Blommestijn a Eva Vlaardingerbroek jsou v budově provinční vlády v Arnhemu. Hlavní vzkaz od zemědělců: pryč se Zelenou dohodou, pryč s bizarními klimatickými plány EU, které ničí jejich odvětví.

Zemědělci také přijeli demonstrovat k budově provinční vlády v Groningenu. Ve středu večer stovky zemědělců protestovaly před budovou provinční vlády ve Zwolle. Během protestu účastníci hlasitě troubili.

Distribuční centrum společnosti Jumbo ve Woerdenu je zcela zablokováno zemědělci. Zemědělci demonstrují také na náměstí Dam v Amsterdamu.

Podle informací by se ještě dnes měli přidat i další evropští zemědělci. O ostatních akcích vás budu průběžně informovat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Nizozemští farmáři se v noci na dnešek přidali k protestům (video)

  1. Protesty nic nezmohou. Pomohla by jen v Cesku osvedcena praxe vyznani lasky z vyssiho patra, ale ne s kopou hnoje primo pod okny. Grýndýlove by se urcite v hnoji citili vyborne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout