Paralyzované Německo: Kde všude budou v pondělí zemědělci demonstrovat?

Paralyzované Německo: Kde všude budou v pondělí zemědělci demonstrovat?

Jak již víte, tak v pondělí má začít velká demonstrace zemědělců, která bude pokračovat po celý týden a o týden později pak dojde k velké demonstraci. K akcím se již přidává i mnoho dalších profesí, takže účastnit se jich mohou až miliony lidí.

Pokud tedy náhodou plánujete na příští týden cestu do Německa, bylo by lepší ji odložit, Země bude zejména v pondělí ve skutečně „totální paralýze.“

Nicméně podobné akce jsou nutné, když německá vláda (a samozřejmě nejen ona) škodí kde může. Odpor je už tak velký, že AfD týden za týdnem dále rostou preference, zatímco vládním stranám klesají k minimu.

Představitelé „kartelových“ stran se samozřejmě snaží AfD zlikvidovat tím, že se snaží prosadit její zákaz, přičemž se ohání „demokracií.“ Zdá se, že sama vláda semaforu netuší, co to je demokracie. A právě to je třeba škůdcům v německé vládě připomenout.

Kde a kdy tedy dojde k paralýze Německa? Kam je proto dobré v době demonstrací raději nejezdit?

Bavorský zemědělský svaz (BBV) plánuje společně se spolkem „Land schafft Link“ (LSV) tři hlavní akce. Akce bude zahájena pondělním shromážděním na mnichovském náměstí Odeonsplatz a Ludwigsstraße v 11 hodin dopoledne, po kterém bude ve středu ve stejnou dobu následovat shromáždění na augsburském Plärreru – festivalovém místě ve městě.

Třetí centrální akce se uskuteční v pátek 12. ledna v 11 hodin na náměstí Volksfestplatz v NorimberkuV Bad Reichenhallu, Bambergu, Bayreuthu, Hofu, Ansbachu, Bad Griesbachu, Regensburgu a Günzburgu se v průběhu týdne uskuteční protesty traktoristů, po nichž budou následovat demonstrace.

Kompletní přehled protestů najdete na webu BBV. Kromě toho mají být podle zpráv v médiích zablokována „neuralgická ohniska“ silničního provozu.

Severní Porýní-Vestfálsko

Účastníci protestu pojedou do Düsseldorfu dvakrát: Na 10. ledna hlásí Porýnský zemědělský svaz tři shromáždění před zemskými úřady semaforových stran. Již příští pondělí se má konat shromáždění v hlavním městě spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko a následovat bude demonstrace v Kolíně nad Rýnem.

Na 8. ledna je naplánována také jízda traktorů z Wachtberg-Berkum do Poppelsdorfu. Trasa vede centrem Bonnu – v 11 hodin se má konat shromáždění na tržišti bývalého spolkového hlavního města.

Na pondělí je zároveň naplánováno několik rallye a traktorových přehlídek Vestfálsko-lipského zemědělského svazu, mimo jiné v Mindenu, Lüdenscheidu, Detmoldu, Recklinghausenu, Münsteru, Dortmundu, Schwelmu a okrese Steinfurt.

Sdružení také pozvalo předsedu CDU Friedricha Merze, poslance SPD do Spolkového sněmu Dirka Wieseho a jeho kolegu z FDP Carla-Julia Cronenberga na shromáždění na letišti Meschede.

Severozápadní Německo

Četné akce plánují také obyvatelé Dolního Saska. 8. ledna se budou konat demonstrace na Reeperbahn v Brémách-Überseestadtu, na náměstí v Cloppenburgu a ve starém městě Northeim.

V 8 hodin ráno začíná rallye do Braunschweigu. Následné aktivity tam mají trvat celý den. V menších městech, jako jsou Wedemark, Seelze, Garbsen, Pattensen a Lehrte, zvou od 18 hodin k táborákům Landvolk a LSV. Následující čtvrtek se bude konat velká traktorová přehlídka v Hannoveru.

Svaz zemědělců Šlesvicko-Holštýnska chce v průběhu týdne zorganizovat několik konvojových jízd. V pondělí účastníci projedou okresy Dithmarschen, Pinneberg, Elmshorn, Stormarn, vévodství Lauenburg, Barmstedt, Quickborn a Segeberg.

Ve středu budou následovat Flensburg, Ostholstein, Lübeck opět Stormarn a vévodství Lauenburg. V pátek se sedláci z Plönu a Rendsburgu-Eckenförde vydají do Zemského domu v Kielu, aby tam uspořádali shromáždění.

Kromě toho jsou na 8. ledna naplánována dvě paralelní shromáždění: každé v 10 hodin na radničním náměstí v Kielu a před hlavním kostelem sv. Michala v Hamburku.

Jihozápadní Německo

Porýní-Falci začne akční týden v pondělí v 9 hodin velkou jízdou traktorem z Alzey do Mohuče. Příslušný úsek dálnic A61 a A63 bude za tímto účelem zcela uzavřen.

Ústředními místy demonstrace v hlavním městě spolkové země jsou Pařížská brána a výstaviště. Na stejný den jsou naplánovány také demonstrace v Landau, Trevíru a Koblenzi a blokády dálnic.

sousedním Bádensku-Württembersku je na 8. ledna naplánováno několik shromáždění, po nichž budou následovat shromáždění. Demonstranti chtějí jít mimo jiné do Reutlingenu a na náměstí Marienplatz v Ravensburgu a další protest tohoto druhu se má konat ve čtvrti Main-Tauber.

Další přehlídky traktorů se budou konat v okolí Heilbronnu, Ludwigsburgu, Ostalb-Heidenheimu, Schwäbisch-Hall, Laupheimu a v okrese Neckar-Odenwald.

Zemský svaz zemědělců Bádenska-Württemberska navíc vyhlásil spontánní výlety do okresu Alb-Donau. Od 10.15 hodin se zemědělci mohou setkat se spolkovým ministrem zemědělství Cemem Özdemirem (Zelení) před radnicí v Ellwangenu.

Sársku je jako hlavní událost akčního týdne naplánována pondělní demonstrace v Saarbrückenu.

Hesensko

8. ledna chtějí zemědělci z celé spolkové země cestovat do Wiesbadenu. Start akce je naplánován na 11 hodin a na poledne je naplánováno shromáždění na náměstí Kochbrunnenplatz nebo Kranzplatz. Hesenský svaz zemědělců, který je za akce zodpovědný, plánuje během shromáždění předat usnesení státní kanceláři.

O dva dny později se budou konat další demonstrace traktorů mimo jiné v Kasselu a Dolním Taunusu. V posledně jmenovaném regionu mohou být stranické kanceláře připraveny na návštěvy účastníků stávky. Protesty se budou konat také ve Frankfurtu nad Mohanem a v Limburgu v průběhu příštího týdne.

Braniborsko a Berlín

Předání pohledávek zemědělci se má uskutečnit také v braniborské státní kanceláři. V pondělí v 9 hodin ráno vyjíždějí traktory z chřestové farmy Klaistow a zamíří směrem na Postupim.

Současně jsou plánovány blokády sjezdů z A24 (Suckow, Pritzwalk, Wittstock, Herzsprung, Neuruppin), A14 (Karstädt), A20 (Prenzlau-Ost, Prenzlau-Süd, Schmölln, Gramzow, Pfingstberg) a také z dálnic A11 a A12.

Demonstrační akce traktorů v Berlíně na Straße des 17. Úsek mezi Großer Stern a Braniborskou bránou bude uzavřen pro silniční dopravu již v neděli odpoledne.

Meklenbursko-Přední Pomořansko

Na severovýchodě budou pondělí dominovat silniční blokády. Poté, co selhal kompromis mezi zemskou vládou a zemědělským svazem Meklenbursko-Přední Pomořansko, mají být nyní mezi 6. a 9. hodinou ranní uzavřeny všechny dálnice ve spolkové zemi. Týká se to dálnic A14, A19, A20 a A24.

Současně se budou konat demonstrace v kolonách automobilů „Initiative Unternehmeraufstand MV“ v nejméně 26 městech, včetně všech okresních měst v Meklenbursku-Předním Pomořansku, Rostocku a ve Schwerinu, hlavním městě spolkové země.

Kromě toho se v 18 hodin uskuteční solidární demonstrace na náměstí Alter Markt ve Stralsundu a ve 14 hodin protestní shromáždění CDU v přístavu Wismar.

Sasko, Sasko-Anhaltsko a Durynsko

V Sasku budou od 8. ledna od 5 hodin ráno zablokovány všechny dálniční sjezdy na dálnicích A4, A13, A14, A17 a A72. Současně bylo oznámeno několik decentralizovaných akcí místních spolků Saského zemského svazu zemědělců.

10. ledna chtějí zemědělci z celého Svobodného státu vyjádřit svou nelibost na demonstraci na drážďanském náměstí Theaterplatz v 11 hodin.

O dva dny dříve, v 11 hodin, se má před Domem zelených sdružení v Erfurtu konat ústřední demonstrace durynského zemědělského svazu. Zemědělci v Sasku-Anhaltsku zároveň plánují uspořádat shromáždění v Magdeburku a Halle.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Paralyzované Německo: Kde všude budou v pondělí zemědělci demonstrovat?

  1. Škoda,že Habecka „iba“ nepustili na pevninu a nikoho nenapadlo spáchať na neho atentát … ale čo nie je ,môže byť.

  2. Fandím . Jednou takhle povstane v jeden den společně celá Evropa když nám budou brnkat na nervy a vyčistíme si své vládní budovy od darmožráčů. Efekt to bude mít i na obohacovače ,ty můžou vyklidit jednorázově že si ani poslední soc. dávky nestihnou vybrat. Někde bylo spomenuto že v EU bude hlad a ten donutí místní udělat s nelegálími přistěhovalci pořádek a budou je hnát odkud přišli .Přece jen naštvaných Němců je víc a mají už všeho plné zuby. Na začátek je to dobrý v pondělí se asi lepiči k cestám lepit nebudou , co kdyby jim přešlo po paprči kolo od traktora ,náhodou,nechtěně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout