Nizozemská petice žádá končícího premiéra Rutteho o odchod z WEF

Nizozemská petice žádá končícího premiéra Rutteho o odchod z WEF

V poslední době jsem zaznamenala  dotazy, které se týkaly toho, zda je účast na srazu v Davosu povinná. To samozřejmě není, stejně jako není povinné členství v této soukromé organizaci Klause Schwaba.

Dokladem o tom, že účast není povinná, je například odmítnutí pozvání ze strany jistého britského poslance, o kterém jsem vás zde informovala krátce před davoským srazem.

Stejně tak se stává, že pozvánky odmítají například regionální vlády, pokud se stane, že proglobalistickou vládu vymění nová. Ale odmítnout může i suverénní země, například letos odmítlo účast Turecko, což Erdogan zdůvodnil postojem WEF k blízkovýchodnímu konfliktu.

Letos se tak na srazu neobjeví ani jeden Turek. V podstatě je to tak, že země, které si platí členství (to stojí téměř 200 000 eur ročně) tam většinou vysílají některé čelní představitele.

Za nás je mezi řečníky Lipavský, kterého tam vyslala vláda, Jourová byla vyslána EU. Stejné je to v případě Slovenska, které vysílá přímo premiéra Fica. Nicméně tito řečníci pak musí platiti i jednorázový účastnický poplatek ve výši 27 000 eur/osobu.

To vše jde samozřejmě z daní občanů země, která je členem WEF.

Každopádně není nikdo povinen do Davosu jezdit. Občas se stane, že některé země odmítnou, jak vidíte na příkladu Turecka.

V několika zemích se již výlety politiků do Davosu, kde se – jak známo – přebírají instrukce od páníčků, propíraly na parlamentní půdě. K tomu došlo mimo jiné v Belgii, Německu, Holandsku či Rakousku.

A například rakouská FPÖ, která již před rokem protestovala proti pravidelným návštěvám zástupců lidovců (ÖVP) v Davosu slíbila, že pokud bude vládnout, kontakty s WEF ukončí.

Nyní se v Holandsku objevily výzvy končící Rutteho vládě, aby ukončila členství ve Světovém ekonomickém fóru. Samotný Rutte má mít dnes hned dva projevy, mimo jiné v panelu o důvěře v politiky.

Nyní tak dokonce vznikla petice, která – pokud získá dost podpisů – bude muset být brána minimálně na parlamentní půdě vážně.

Autoři petice si uvědomují, že účast na WEF je potvrzením, že daná země souhlasí s politikou, která je Schwabovou organizací prosazována.

„Světové ekonomické fórum je hrozbou pro naše soukromé vlastnictví a naši svobodu. Nizozemsko by se od toho mělo držet dál,“ říká Kultura pod palbou.

Podle organizace nemá Nizozemsko v Davosu, kde se každoročně koná Světové ekonomické fórum, co dělat. „Myšlenky Klause Schwaba a jeho nohsledů jsou diametrálně odlišné od západních křesťanských hodnot,“ uvádí se v petici.

„Klaus Schwab chce svět, kde sdílíme všechno a nemáme nic. Tohle není svět, ve kterém by Nizozemci chtěli žít,“ tvrdí Kultura pod palbou.

Premiér Rutte by měl podle organizace Kultura pod palbou, která vytvořila petici, stáhnout Nizozemsko z WEF. Petice se nachází zde.

„Neměli bychom být nosiči vlajky Klause Schwaba. Vyzýváme Rutteho: vypadněte z Davosu. Stáhněte Nizozemsko ze Světového ekonomického fóra.“

Bývalý poslanec Wybren van Haga, mimo jiné, si myslí, že je čas, aby Nizozemsko přerušilo styky s tímto nevoleným klubem.

Martin Bos, předseda FVD v Zeelandu, poukazuje na to, že několik ministrů se tento týden chystá na WEF v Davosu. „To není v zájmu Nizozemska. Naopak! Nizozemsko musí opustit WEF a WEF musí opustit Nizozemsko,“ říká Bos.

Praktická lékařka Els van Veen také chce, aby byly zpřetrhány vazby mezi WEF, vládou a královskou rodinou.

„WEF je nedemokratické. Zpřetrhejte všechny vazby a zajistěte naprostou transparentnost,“ píše.

„Šéfům vlád, kteří jsou zároveň členy Světového ekonomického fóra, se nedá věřit, protože nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Slouží buď nizozemskému lidu, nebo zájmům nedemokratických subjektů,“ řekl Van Veen.

Tolik zprávy z Nizozemska, kde se členství země nejen ve Světovém ekonomickém fóru, ale také v Bilderbergu, propírá poměrně často a bylo dokonce i na pořadu parlamentních debat.

Otázka je, jak se k členství zachová budoucí vláda, která by měla vzniknout během tohoto roku. Rutte už nyní vede vládu v demisi a zatím není zcela jasné, zda se podaří Wildersovi získat post premiéra nebo se všichni ostatní pojí proti jeho straně.

O osudu členství ve WEF by tak zřejmě rozhodla až další vláda…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Nizozemská petice žádá končícího premiéra Rutteho o odchod z WEF

  1. BYBIŠOVI PUJCILY VSECHNY PENIZE PRY STARE LONDYNSKE BANKY.

   Musí dělat proto všechno co mu poručí a tak nominoval JOURU,která byla pověřená SER-eŠEM zavřít svou cenzurou celou EU ,kterou lživé nazývá to lejno nevolene ,prospěch prý volicu jako svobodu slova.To je ta politická korektnost přeloženo rozumejte LEŽ toho ANOfertu a to je i ta špina. No ni🤐?
   Proto je omylem považovat toho BABUŠE za spasitele,který prý umí riit republiku jako podnik.
   Vidíte všichni,že není schopen řídit dokonce ani jednu JOURU a to je tak celé.🤐🤢🌈👹💥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout