Na ukrajinském konfliktu vydělává také tento oligarcha, který lobboval i za vstup Švédska do NATO

Na ukrajinském konfliktu vydělává také tento oligarcha, který lobboval i za vstup Švédska do NATO

Říká se, že tato švédská rodina náleží k pověstnému „hornímu patru pyramidy moci“ a je zřejmé, že právě ona stojí za rychlým přehodnocením švédských politiků ve vztahu k NATO. Nejsou to tedy švédští politici, kdo rozhoduje. Je to ten, kdo je ve skutečnosti z pozadí ovládá.

Tedy stejně jako si americké politiky „vodí“ BlackRock, ty švédské má na vodítku Wallenberg.

Švédská rodina oligarchů Wallenbergů prostřednictvím svého vlastnictví ve zbrojovce Saab AB vydělala na válce na Ukrajině spoustu peněz. A z členství v NATO a plánované velké války proti Rusku lze získat mnohem více.

V dubnu 2022 uspořádal švédský zbrojařský oligarcha Jacob Wallenberg tajný summit se zástupci tehdejší švédské sociálně demokratické vlády.

Po schůzce sociální demokraté otočili a najednou začali obhajovat švédské členství v NATO – což bylo do té doby něco, proti čemu se zásadně vymezovali.

Pro rodinu Wallenbergů, která má velmi blízko ke švédskému politickému establishmentu, je volba snadná. Na nových velkých trzích pro vývoz zbraní, které členství v NATO otevírá, by měli vydělat stovky miliard švédských korun.

Finanční novinář Andreas Cervenka včera ve svém sloupku v deníku Aftonbladet napsal, že majitelé zbrojařské společnosti Saab, v níž má rodina Wallenbergových podíl 39 procent, od začátku války na Ukrajině zbohatli o 60 miliard švédských korun. Hodnota akcií se zvýšila z 217 SEK na 660 SEK.

Během Národní konference o společnosti a obraně v Sälenu švédští vládci bombastickými slovy připravili švédský lid na skutečnost, že po vstupu do NATO nastane čas, aby se Švédsko zúčastnilo velké války proti Rusku.

Generální ředitel společnosti Saab Micael Johansson na konferenci poskytl rozhovor společnosti Dagens Industri a hovořil o tom, jak  světové zbrojovky nyní běží na plné obrátky.

„Každý chce mnohem víc, mnohem rychleji a všude,“ řekl.

Nejnovější průběžná zpráva společnosti Saab obsahuje titulek „Silná dynamika na rostoucím trhu.“

Tržby Saabu se během prvních měsíců roku 2022 zvýšily o 26 procent na více než 35,5 miliardy SEK, píše Cervenka. Zisk vzrostl o 94 procent na 2,2 miliardy švédských korun a příjem objednávek se zvýšil o 39 procent na více než 46 miliard švédských korun.

Dokonce i mnoho obyčejných Švédů využilo příležitosti rychle vydělat peníze na přezbrojení a válečném štvaní. Od vypuknutí války na Ukrajině se počet akcionářů Saabu téměř zdvojnásobil na více než 100 000.

Tolik zpráva ze Švédska, ke které jen dodávám, že v zemi nyní velmi výrazně vzrostl nákup zboží, které je potřebné pro případ nouzového stavu jako přírodní katastrofa nebo válka, neboť velká část Švédů je naprosto přesvědčena, že již brzy dojde k horké válce s Ruskem.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Na ukrajinském konfliktu vydělává také tento oligarcha, který lobboval i za vstup Švédska do NATO

  1. Wallenber, skur…ý židozmrd…Vieme ako vyblakovali na ZSSR, keď tam zmizol jeden z týchto židozmrdov v chazarských intrigach, ktoré valali na Rusov!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout