Francie: Ministr vnitra říká, že začátek roku 2024 byl klidný, na Silvestra uhořelo pouze 745 aut (videa)

Francie: Ministr vnitra říká, že začátek roku 2024 byl klidný, na Silvestra uhořelo pouze 745 aut (videa)

Jak Francie tak Německo zavedly o silvestrovské noci bezprecedentní bezpečnostní opatření. Nikdy v historii nebylo v ulicích měst obou zemí tolik policistů jako poslední den roku 2023. Policisté byli nasazeni v hojném počtu zejména v místech, kde již tradičně docházelo k nepokojům.

Mnoho skupin muslimských výtržníků tak stihli usměrnit dřív, než mohli způsobit jakoukoli škodu. Nicméně i přes maximální nasazení policie i hasičů došlo jak v Německu, tak ve Francii k mnoha incidentům, při nichž byla zapálena auta či kontejnery.

Ovšem hned první lednový den nešetřila německá vláda samochválou, jak skvěle vše zvládli, jak jste si již ostatně mohli přečíst zde. Stejně tomu bylo také ve Francii, kde si ministr vnitra Darmanin pochvaloval, že bylo při bezpečnostních opatřeních, jaká země dosud nepoznala. zapáleno méně aut než loni.

„Začátek roku 2024 byl klidný. Došlo pouze k 389 zatčením na území státu,“ oznámil ministr vnitra Gérald Darmanin v nové zprávě. „Počet požárů vozidel klesl o 10 %, stejně jako počet minometných střeleb proti orgánům činným v trestním řízení, které klesly o 80 %,“ dodal.

Shořelo celkem 745 vozidel

Podle ministra probíhaly oslavy Nového roku obecně pokojně, zejména pak v Paříži.

„V noci se opět hasiči spolu s policií mobilizovali pro naši bezpečnost. Děkuji jim za jejich nasazení. Velké oslavy proběhly poklidně, zejména v Paříži, kde se shromáždilo více než milion lidí,“ napsal ministr na sociální síti X (dříve Twitter).

Gérald Darmanin již dříve hovořil z pařížského policejního ředitelství, kam jel zhodnotit situaci, a dále uvedl, že došlo k „malým potyčkám v Bordeaux a Nîmes.“

„Všude je takový klid, jak je to jen možné. Je to klidnější než loni, ale je tu mnohem více lidí,“ řekl.

Pařížský policejní prefekt Laurent Nunez potvrdil, že několik měsíců před olympijskými hrami v roce 2024 (26. července – 11. srpna) byl Silvestr, zejména na Champs-Élysées, testem schopnosti přivítat několik set tisíc diváků bez incidentů.

Tolik tedy prohlášení ministra a policejního prefekta a níže připomínám několika videi realitu letošní „velmi klidné“ silvestrovské noci ve Francii:

Během silvestrovské noci byl například zapálen supermarket v Honfleur:

Níže můžete vidět další ukázky velmi poklidného silvestrovského večera ve Francii:

A zde zmíněné poklidné centrum Paříže:

Během silvestrovské noci vyhořel i zámek:

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Francie: Ministr vnitra říká, že začátek roku 2024 byl klidný, na Silvestra uhořelo pouze 745 aut (videa)

  1. Keby bolo Francúzsko normálnym štátom s funkčným tvrdým režimom , ako napríklad Spojené arabské emiráty či Singapur /čiže nie „liberálnou demokraciou“ podriadenou EÚ , mimovládkam, globalistom aj imperialistom/ , nezhorelo by tam ani jedno auto… Nie, na Rusko som nezabudol, aj to by si zaslúžilo v Kremli niekoho oveľa tvrdšieho /nový Brežnev by stačil/. Ktorý by na rozdiel od Putina slúžil len národom RF a svojmu štátu, nie Švábovi ani židovskej mafii.

  2. Tak to sa poser. Takýto debil ako je on sa len ťažko nájde. Toto je mu málo? Toto je podľa neho normálne? Toto on považuje za kľudné prežitie Nového roka? Idiot!!! Je to čistý idiot. Hrôza, kam smeruje celá EU. SR by mala čím skôr opustiť tento spolok debilov!!! A následne aj samotnú (zto) NATO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout