Evropské stopy v pedofilní kauze: Epstein cestoval s rakouským pasem, jeho partnerka Maxwellová má československý původ

Evropské stopy v pedofilní kauze: Epstein cestoval s rakouským pasem, jeho partnerka Maxwellová má československý původ

Již v minulosti se ukázaly jisté vazby Epsteinovy pedofilní sítě na Evropu. Nyní se tyto vazby v souvislosti s odtajněním seznamu jeho klientů opět hojně zmiňují.

Pro nás může být především zajímavý fakt, že jeho partnerka Maxwellová, oficiálně něco jako Epsteinova „bordelmamá,“ je dcerou židovského migranta československého původu.

Její otec Ján Hoch neboli Robert Maxwell, který po válce emigroval do Velké Británie, se narodil v chudé židovské ortodoxní rodině na Podkarpatské Rusi, tedy v místech, kde je dnes Ukrajina, ale v době jeho narození (1923) tato oblast spadala pod Československo.

Později emigroval do Francie a nakonec skončil ve Velké Británii, kde si také změnil jméno a stal se šéfem mediálního impéria. Byl mimo jiné majitelem Daily Mirror a Sunday Mirror.

V roce 1991 izraelský zpravodajský informátor Ari Ben-Menashe a novinář Seymour Hersh odhalili Maxwella jako agenta Mossadu zapojeného do jaderné špionáže a prodeje odposlouchávacího softwaru  různým vládám. O několik týdnů později Maxwell záhadně zemřel na své jachtě.

Po Maxwellově smrti se jeho nejmladší dcera Ghislaine Maxwellová spojila s finančníkem a obchodníkem se sexem Jeffreym Epsteinem.  V roce 2019 Ari Ben-Menashe uvedl, že Epstein byl také izraelským zpravodajským agentem a manipulátorem, ale zabýval se také vydíráním politiků, členů královské rodiny a vedoucích pracovníků.

V případě Epsteina jsou zde ovšem také vazby na středoevropskou oblast. Konkrétně na Rakousko, kde zřejmě díky zkorumpovaným politikům získal zcela legálně pas, na který cestoval po celém světě v průběhu 80. let.

Skutečnost, že měl Epstein rakouský pas, odhalila americká prokuratura v roce 2019, krátce před jeho smrtí. Pas obsahoval adresu bydliště v Saúdské Arábii a byl použit při mnoha příležitostech k cestě do Evropy a na Střední východ. 

To jen potvrzovalo podezření, že je Epstein zaměstnancem tajné služby.

Epsteinovi právníci argumentovali  v roce 2019, když byl ještě naživu, že potřebuje pas „pro osobní ochranu.“ Jak a od koho jej obdržel, zůstalo nejasné. Nebylo rovněž zjištěno, zda se jedná o pravý cestovní doklad nebo o padělek či kopii pořízenou službami třetích stran.

Případ byl a je záhadný i v tom, že rakouské pasy byly a jsou stále vyhrazeny pouze rakouským občanům. Rakousko patří dokonce k mála zemím, kde není možné mít více občanství

Epstein tedy mohl získat rakouský pas pouze korupcí nebo jiným trestným činem, pokud by v tomto ohledu neexistovaly dohody tajných služeb, které jsou dodnes tajné.

V případu proti Epsteinovi bylo uvedeno, že platnost dotyčného pasu skončila v roce 1987.

Jeden z klientů tehdejšího finančního poradce a správce aktiv Epsteina byl v 80. letech miliardář a obchodník se zbraněmi Adnan Kashoggi, který podnikal i s otcem Epsteinovy partnerky Maxwellové.

Její otec zemřel za záhadných okolností právě na jachtě, kterou koupil od Kashoggiho…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Evropské stopy v pedofilní kauze: Epstein cestoval s rakouským pasem, jeho partnerka Maxwellová má československý původ

  1. Pár slov o otcovi Epsteinovej pravej ruky: Robert Maxwell bol Žid z bývalej Podkarpatskej Rusi a nemal žiadne vzdelanie, ale aj tak ovládal niekoľko jazykov a vedel aj po česky. Dokonca si ho ctili aj komunisti v bývalom Československu, pretože nikdy nezabudol na svoj stredoeurópsky pôvod a rodnú krajinu mal rád a často ju navštevoval. Viackrát sa stretol s Gustávom Husákom a jeho vydavateľstvo vydávalo v angličtine napr. Leninove spisy či životopisy ľudí ako práve Husák. Nepochybujem,že ho zavraždil Mossad pre početné spory.

  2. Spomínaný miliardár Adnan Chášukdží bol bratrancom /pravdepodobne viacnásobným/ známeho liberálneho novinára a obete saudskoarabského režimu rozpustenej so súhlasom CIA v kyseline. Skupina Queen dokonca o ňom nahrala pieseň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout