Biologický muž získal zlatou medaili v turnaji v ženském golfu

Biologický muž získal zlatou medaili v turnaji v ženském golfu

Stále více ženských sportů si přebírají biologičtí muži. Většinou záleží na dané sportovní federaci, jak daleko je ochotna zajít v povolení účasti biologických mužů v ženských sportech. V některých případech jsou podmínkou i operace změny pohlaví, jinde se stačí za ženu pouze prohlásit, v dalších sportech je pak určena jistá hladina hormonů, která musí být dodržena, ale operace není nutná.

Třetí zmíněný případ je zdaleka nejčastější, i když přibývá i sportů, kde se lze za ženu pouze prohlásit. Mnoho průměrných sportovců tak po přestupu na ženský sport náhle získává medaile, o kterých by se jim v mužské kategorii mohlo jen zdát.

Dalším z mnoha sportů, které již povolují v ženských kategoriích biologické muže, je také golf. A to dokonce i ten profesionální. To samozřejmě znamená, že tento muž získá nejen zlatou medaili, ale i tučnou finanční odměnu.

Biologický muž si odnesl trofej z ženského profesionálního golfového turnaje na Floridě. Třicetiletý Hailey Davidson zvítězil 17. ledna na NXXT Women’s Classic v Mission Inn Resort and Club.

Navzdory tomu, že NXXT nastínil, že způsobilost je omezena na „ženské hráčky,“ dovolil Davidsonovi soutěžit.

Davidson je v současné době na prvním místě.

Davidson, který je původem ze Skotska, naposledy soutěžil jako muž v roce 2015, než se přihlásil k transgenderové identitě. Od té doby se stal hlasitým zastáncem biologických mužů v ženském sportu.

V roce 2021 se Davidson v článku pro Athlete Ally popsal jako „první transgender žena na světě, která vyhrála profesionální golfový turnaj, což se mi nyní povedlo několikrát.“ Vysvětluje, že poprvé začal věřit, že je „žena,“ když mu bylo 14 let, ale potlačil své „pravé já“ až do dospělosti, kdy začal mít vážné problémy s ovládnutím hněvu.

„Zkoušel jsem hrát golf profesionálně jako muž, než jsem se přiznal, ale byl jsem tak vzteklý, že to neovlivňovalo jen mě, ale i ostatní hráče kolem mě,“ píše.

„V tu chvíli jsem byl na rozcestí, protože jsem si myslel, že si musím vybrat mezi tím, že se budu golfem živit a navždy skrývat, kým jsem, nebo budu konečně šťastný jako své autentické já…

I když jsem více než 2 roky nehrál ani se vůbec nedotkl hole kvůli všemu, co přišlo s prozrazením mé ženské identity, konečně jsem se mohl vrátit ke hře, když jsem měl štěstí, že jsem získal práci v GolfNow. To mě přivedlo zpět k hraní pro zábavu a pro jednou jsem hrál bez vzteku nebo mentální časované bomby, která čekala, až vybuchne.“

V roce 2022 se Davidson dostal na titulní stránky novin, když se pokoušel získat kartu Ladies Professional Golfing Association (LPGA) Tour. V té době Judy Murrayová, elitní tenisová trenérka a matka wimbledonského šampiona Andyho Murrayho, odsoudila Davidsona za to, že se pokouší připojit k LPGA Tour.

„Ne. To není vůbec fér,“ napsala Judy Murray na X (dříve Twitter) ostrými slovy, která se rychle stala virálními. „Chraňte ženský sport. Naslouchejte faktům, vědcům a lékařům. To je špatně.“

Davidson připisoval kritiku za to, že hrál v ženském sportu, transfobii.

„Viděl jsem, že to není o ochraně ženského sportu nebo o tom, že mám výhodu, je to jen o tom, že nemáte rádi trans lidi,“ řekl Davidson během rozhovoru v podcastu Like It Is. „Je velmi smutné, že to tak dopadlo. To je to, co jsem se naučil v posledních několika měsících.“

Na X se Davidson pochlubil svým vítězstvím a napsal: „Konečně jsem byl schopen získat své 4. profesionální vítězství po dvou jamkách play-off… Také mě to posunulo na 1. místo v žebříčku sezóny za dvě výjimky Epson Tour!“

Davidson krátce předtím než se prohlásil za ženu

Epson Tour je kvalifikační tour na LPGA, což znamená, že Davidson nejenže vezme velkou profesionální příležitost ženě, ale může se mu také podařit úspěšně získat kartu LPGA Tour, o kterou bojoval.

LPGA Tour v roce 2010 odstranila požadavek na nutnost být biologickou ženou.

Reduxx se obrátil na NXXT s žádostí o objasnění jejich zásad a obdržel odpověď, která se odkláněla od transgenderových pokynů Ladies Professional Golfing Association, US Golfing Association a Epson Tour – všechny mají jednotné zásady umožňující mužům účastnit se ženských kategorií, pokud splňují určité množství požadavků.

„LPGA má komplexní genderovou politiku, která umožňuje transgender sportovcům, včetně těch, kteří prošli přeměnou z muže na ženu, účastnit se jejích akcí.

Tato politika vyžaduje, aby transgender sportovci poskytli prohlášení o své genderové identitě, doklad o chirurgické změně pohlaví a doklad o nejméně jednom roce hormonální terapie udržující hladinu testosteronu ve stanoveném rozmezí.

Zahrnuje také ustanovení o důvěrnosti a uznávání rozhodnutí týkajících se ověření pohlaví učiněných jinými golfovými tour nebo sportovními úřady,“ napsal ředitel NXXT Tour Bennett Noe.

„Toto sladění napříč NXXT, LPGA, Epson Tour a USGA zajišťuje konzistentní přístup k transgender sportovcům s důrazem na spravedlivou soutěž a integritu ve sportu.“

Marshi Smith z Mezinárodní rady pro ženské sporty Noeho reakci odsoudila.

„NXXT tour tvrdí, že tak nějak zajišťuje ‚férovost a integritu ve sportu‘.“ řekla Smithová.

„Je to přesně naopak. Otázka, na kterou musí odpovědět, zní: „Zaslouží si ženy přístup ke spravedlivé sportovní soutěži?“ Pokud ano, musí přijmout jednoduchá a jasná pravidla, která vytvoří chráněnou kategorii žen bez výjimky.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Biologický muž získal zlatou medaili v turnaji v ženském golfu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout