Po prohlášení, že biologický muž nemůže být lesba, vyvolala Martina Navrátilová velké pozdvižení mezi woke šílenci

Po prohlášení, že biologický muž nemůže být lesba, vyvolala Martina Navrátilová velké pozdvižení mezi woke šílenci

Zejména v USA je již většina ženských sportů do jisté míry zaplněna muži. Jde samozřejmě zejména o sporty, ve kterých je mužská tělesná konstituce výhodou.

Ve většině států USA (ale dnes již i ve většině zemí evropských) totiž stačí se za ženu (či jiné pohlaví) pouze prohlásit – a každý to musí akceptovat.

Pokud se tedy za ženu prohlásí muž, který má přítelkyni či je dokonce ženatý, prohlásí se zároveň za lesbu. Velmi známý je třeba případ plavce Lii Thomase, který v USA drtí rekordy v ženské kategorii, ale zároveň má dlouholetou přítelkyni.

Také on se prohlásil za lesbu – a pokud by proti tomu někdo vznesl námitky, mohl by být žalován.

Podobné praktiky, které jsou stále častější, kritizuje také Martina Navrátilová, která se řadí ke skupině Američanek, které bojují za návrat ženského sportu výhradně biologickým ženám.

Tenisová legenda Martina Navrátilová čelí woke útokům za to, že řekla, že transgender biologičtí muži nemohou být lesbičky.

Navrátilová, která je sama lesbička a woke levičák, minulý týden píchla do vosího hnízda svým příspěvkem na platformě X, dříve známé jako Twitter.

„Omg… Chlap nemůže být lesba. Bez ohledu na to, co říkají, bez ohledu na to, jak se cítí, bez ohledu na to, jak moc se nás snaží přesvědčit o opaku. Chlap≠ lesba,“ napsala Navrátilová v reakci na video vytvořené britskou LGBTQ organizací Stonewall o důležitosti „lesbické viditelnosti.“

Ve videu vystupoval transgender muž, který tvrdil, že je lesba.

„Co když se skutečně cítí jako žena a chtějí být romanticky s jinou ženou? Popíráte jejich existenci, nebo pro ně používáte jiná jména, nebo co?“ zeptal se jeden z uživatelů X.

Navrátilová odpověděla: „Pořád ještě není lesba. Muž, který se identifikuje jako žena a ženy ho přitahují, je právě takový, stále není lesba. Nikdo nikomu nepopírá existenci, ale na slovech záleží.“

„Slova neustále mění definice… Nemají inherentní, neměnné významy. Jen proto, že jste transfob, neznamená to, že můžete diktovat, jaký jazyk lesbičky používají, když o sobě mluví,“ napsala další uživatelka a nadávala Navrátilové.

LGBTQ Nation, jedna z největších gay publikací, rychle odsoudila sportovkyni za „misgendering.“

„Tím, že Navrátilová nesprávně genderuje trans ženu a vylučuje ji z lesbické komunity, odráží pocity takzvaných ‚trans vylučujících radikálních feministek‘ (TERF), které vidí ženství jako vrozenou ‚esenciální‘ identitu určenou pohlavím přiděleným při narození – takovou, kterou si nelze nárokovat tím, že podstoupí lékařskou tranzici,“ uvedl článek v časopise o jejím tweetu.

Na konci roku 2018 Navrátilová vyjádřila nesouhlas s tím, aby se biologičtí muži účastnili ženských sportů.

„Nemůžete se jen tak prohlásit za ženu a soutěžit s ženami. Musí existovat nějaké standardy. Mít penis a soutěžit jako žena by tomuto standardu neodpovídalo,“ napsala Navrátilová na Twitteru, ale později to smazala a omluvila se.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout