Francie: Podmíněný trest za účast na popravě učitele Samuela Patyho, kterému uřízl hlavu Čečenec

Francie: Podmíněný trest za účast na popravě učitele Samuela Patyho, kterému uřízl hlavu Čečenec

Možná si ještě pamatujete na 3 roky starou vraždu francouzského učitele Samuela Patyho, kterému Čečenec za pokřiku „Allahu akbar!“ uřízl hlavu. Pachatel byl záhy po činu zastřelen policií.

Popravu učitele samozřejmě oslavovali muslimové po celém světě, přičemž Čečenci vystrojili svému krajanovi, který sťal bezvěrce, monstrózní pohřeb s poctami.

Čečenec (obrázek vlevo), který byl nakonec zastřelen policií, měl při činu několik kompliců, se kterými vraždu naplánoval. Ti mu také aktivně pomáhali útok spáchat.

Tento týden probíhal soud s jeho nezletilými komplici. Matka zavražděného učitele byla po vynesení verdiktu zděšena. Zřejmě jí právě došlo, že soudy v zemi se již snaží blížit soudům šaría, které by pachatele spíš odměnily.

A podmíněný trest v případě napomáhání k vraždě vlastně lze považovat za odměnu…

Na konci dvoutýdenního procesu bylo v pátek 14. prosince šest bývalých školáků souzených pařížským soudem pro mladistvé odsouzeno k trestům v rozmezí od 8 měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem až po šest měsíců domácího vězení s elektronickými náramky za účast na vraždě profesora Samuela Patyho mladým džihádistou v roce 2020.

Třináctiletá dívka, která byla souzena za pomlouvačné udání, byla odsouzena k podmíněnému trestu odnětí svobody na 13 měsíců.

Nepravdivě tvrdila, že Samuel Paty požádal muslimské studenty ve třídě, aby opustili třídu, než bude ukazovat karikatury Mohameda. Ve skutečnosti do té třídy vůbec nechodila a netušila, co se při vyučování odehrává.

Dalších pět obžalovaných ve věku 14 a 15 let bylo souzeno za spiknutí za účelem spáchání násilí s přitěžujícími okolnostmi.

Mladík, který držel hlídku a upozornil útočníka na Samuela Patyho, byl odsouzen k 24 měsícům vězení, z nichž 18 je podmíněně. Půl roku nepodmíněně stráví doma s elektronickým náramkem.

Druhý soud se bude konat během roku 2024, kdy bude souzeno osm dospělých obviněných z účasti na profesorově vraždě.

Rodina Samuela Patyho je podle jeho právničky Virginie Le Royové naštvaná, zklamaná a velmi frustrovaná vynesenými tresty. Jeho matka byla z verdiktu zděšena.

Pachatelé mají tedy volnou ruku k dalšímu obohacování. Svým soukmenovcům již dali dostatečně najevo, že jsou platnou součástí džihádu.

A soud svým rozhodnutím také ukázal, na čí straně stojí…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Francie: Podmíněný trest za účast na popravě učitele Samuela Patyho, kterému uřízl hlavu Čečenec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout