Vakcína AstraZeneca byla v soudním procesu označena za „závadnou“

Vakcína AstraZeneca byla v soudním procesu označena za „závadnou“

Jak již víte, tak v poslední době má dojít hned k několika soudním procesům s výrobci takzvaných „Covid vakcín.“ Právě dnes probíhá jeden soud v Kostarice, jehož výsledek se vzhledem k časovému posunu dozvíte zítra.

K dalšímu soudu, ve kterém půjde o genové jedy, by mělo dojít zhruba za dva týdny v Holandsku.

Nicméně jeden soud, který byl poněkud „upozaděn,“ protože v něm nefigurují největší výrobci genových injekcí, již probíhá a hned v počátcích se vyvíjí nečekaným směrem.

I když výrobce takzvaných „vakcín“ AstraZeneca  svůj přípravek urputně hájí, přesto již byly vakcíny v počátku soudního procesu označeny za závadné a víceméně neúčinné.

Směrodatné samozřejmě bude, jak soud, který bude vzhledem k rozšiřujícímu se počtu žalobců, trvat zřejmě ještě hodně dlouho, nakonec dopadne.

Na to si však zřejmě ještě nějakou dobu počkáme…

Vakcína COVID-19 společnosti Oxford-AstraZeneca byla v mnohamilionovém soudním sporu označena za „závadnou“ a soud také potvrdil, že tvrzení o její účinnosti byla hrubě přehnaná.

Farmaceutického giganta žaluje u Nejvyššího soudu Jamie Scott, otec dvou dětí, který po očkování v dubnu 2021 utrpěl vážné trvalé poškození mozku krevní sraženinou, takže nemohl pracovat.

Druhou žalobu podává vdovec a jeho dvě malé děti ohledně jejich manželky a matky, 35leté Alpy Tailor, která zemřela po očkování AstraZeneca.

Testovací případy by mohly připravit cestu až pro 80 žádostí o náhradu škody v odhadované hodnotě 80 milionů liber, které se týkají nového onemocnění známého jako vakcínou indukovaná imunitní trombocytopenie a trombóza (VITT), kterou zjistili odborníci po zavedení vakcíny COVID-19 a již je potvrzeno, že bylo způsobeno vakcínou společnosti AstraZeneca. …

Vakcína, kterou Boris Johnson při jejím zavedení oslavoval jako triumf britské vědy, se již ve Spojeném království nepoužívá.

V měsících po jejím zavedení vědci objevili vážné vedlejší účinky vakcíny AstraZeneca. Poté bylo doporučeno, aby vakcína již nebyla podávána dětem a dospělým do 40 let, protože rizika očkování převažují nad závažnými vedlejšími účinky Covidu.

AstraZeneca včera v noci Telegraphu řekla, že bezpečnost pacientů je nejvyšší prioritou společnosti, že vakcína Vaxzevria má trvale přijatelný bezpečnostní profil, a že regulační orgány po celém světě stále zjišťují, že jedinečné přínosy očkování převažují nad riziky vakcíny.

Očekává se, že společnost AstraZeneca ve své právní odpovědi popře, že způsobila poškození zdraví pana Scotta.

Oficiální údaje od Agentury pro regulaci léčiv a zdravotních produktů (MHRA) ukazují, že nejméně 81 úmrtí ve Spojeném království je pravděpodobně spojeno s vedlejším účinkem, který způsobil problémy se srážlivostí u lidí s nízkou hladinou krevních destiček.

Celkově podle MHRA zemřel na následky téměř každý pátý postižený člověk. …

Až 80 žalobců by mohlo do konce roku podat hromadnou žalobu k Nejvyššímu soudu, která by mohla podkopat důvěru v zavedení vakcíny AstraZeneca vyvinuté ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou.

V žalobě podané panem Scottem jeho právníci tvrdí, že „utrpěl 23. dubna 2021 poškození zdraví a následnou újmu vyplývající z jeho očkování vakcínou  AstraZeneca COVID-19.“ Kromě toho informace o přípravku v době dodání vakcíny neobsahovaly žádné varování o riziku VITT.

AstraZeneca vydala tiskové zprávy po klinických studiích, v nichž tvrdila, že vakcína – známá jako Vaxzevria – zabránila 62 % až 90 % symptomatického onemocnění COVID-19 v závislosti na dávce, přičemž průměr je 70 %.

Žaloba uvádí: „Ve skutečnosti bylo absolutní snížení rizika prevence COVID-19 pouze 1,2 %.“

Absolutní snížení rizika měří, do jaké míry vakcína snižuje počáteční riziko člověka nakazit se Covidem v daném okamžiku. Když jsou úrovně Covidu nízké, absolutní snížení rizika je mnohem nižší.

Liší se od relativního snižování rizika, které porovnává počet očkovaných s počtem neočkovaných.

O tom, jak se bude soud vyvíjet, vás budu průběžně informovat…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 4.6]

3 thoughts on “Vakcína AstraZeneca byla v soudním procesu označena za „závadnou“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout