USA: Sorosem podporovaný prokurátor, který většinu násilníků a lupičů nechával na svobodě, byl sám přepaden

USA: Sorosem podporovaný prokurátor, který většinu násilníků a lupičů nechával na svobodě, byl sám přepaden

Jak již víte, tak v některých pokrokových státech či městech USA jsou zejména černí pachatelé zcela beztrestní. Zpravidla se to týká trestných činů, při nichž nedojde k úmyslnému fyzickému napadení, jako krádeže, dopravní přestupky, prodej drog, rabování obchodů apod.

V některých případech ovšem zachází většinou Sorosem dosazení prokurátoři až tak daleko, že nechávají zcela bez trestu i násilníky, kteří například napadnou své oběti při loupežných přepadeních nebo při rabování obchodu napadnou personál.

Jedním z těch, kdo i většinu násilných trestných činů ponechával bez trestu, je i prokurátor, který nakonec „ochutnal medicínu,“ kterou sám ordinoval obětem tím, že násilné lupiče ponechával ve většině případů na svobodě…

Sorosem podporovaný okresní prokurátor Orleans Parish Jason Williams a jeho 78letá matka byli koncem minulého měsíce přepadeni se zbraní v ruce.

Williams pomáhal své matce do auta, když je ozbrojení maskovaní muži zadrželi se zbraní v ruce a odjeli autem i s věcmi starší ženy.

Williams v rozhovoru řekl, že bylo hrozné, když na něj mířili zbraní. A přimělo ho to údajně myslet na oběti zločinu.

Williams byl unesen se zbraní v ruce poté, co vedl kampaň za reformu sociální spravedlnosti (dekriminalizaci zločinců a snížení počtu policistů) a během prvních měsíců v úřadu zamítl více než 66 % případů násilných trestných činů ve městě.

Když byl Williams v roce 2020 zvolen, kandidoval na platformě reformy sociální spravedlnosti se záměrem najít „alternativy k uvěznění“ pro některé zločince a zároveň změnit to, co považoval za „neefektivní a nespravedlivý systém peněžních kaucí.“

Jeden z podporovatelů jeho kampaně, dárce Demokratické strany George Soros, údajně v témže roce daroval 220 000 dolarů Louisianskému výboru pro spravedlnost a veřejnou bezpečnost, který pomohl financovat reklamní kampaně proti Williamsovu oponentovi.

„Větší selektivita při trestním stíhání nám umožní soustředit se na zločiny, které jsou pro nás všechny nejdůležitější,“ řekl Williams po složení přísahy. „Musíme jít nad rámec trestů a investovat do naší komunity.“

Podle analýzy Metropolitní komise pro kriminalitu z roku 2022 vedla Williamsova taktika k drastickému poklesu odpovědnosti pachatelů násilných trestných činů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

2 thoughts on “USA: Sorosem podporovaný prokurátor, který většinu násilníků a lupičů nechával na svobodě, byl sám přepaden

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout