Nová studie: Antarktida se od roku 1999 ochladila

Nová studie: Antarktida se od roku 1999 ochladila

Máme zde další studii, která nabourává tradiční klimatický narativ. Možná právě to tuší i propagandisté, kteří už stále častěji hovoří o „klimatické změně“ namísto o „globálním oteplování.“

Velmi zajímavě zní již samotný závěr studie:

„Významné ochlazení ve 21. století ve středním Pacifiku, východním Pacifiku a téměř celé Antarktidě znamená značné nejistoty v budoucích teplotních projekcích modelů CMIP6.“

O ochlazování Antarktidy se hovoří již několik let, kdy většinově led na tomto kontinentu přibýval, zatímco v menší míře odtávala jen jedna část v místech, v jejichž blízkosti se nachází podzemní sopka.

Aktuální výsledky studie ukazují, že povrchové teploty v západní Antarktidě klesly od roku 1999 do roku 2018 o více než 1,8 stupně Celsia.

Na většině zbytku Antarktidy bylo ochlazení většinou okolo 1 stupně Celsia. Jen malá část zaznamenala mírné zvýšení teploty. Vědci také zjistili, že v tomto ohledu mohly hrát roli chladnější povrchové teploty východního a středního Tichého oceánu (jižně od 25° severní šířky).

Celkově se znovu ukazuje, že otázka klimatu je mnohem složitější, než jak nám klimatičtí šílenci chtějí namluvit. Protože pokud má rostoucí koncentrace CO2 v atmosféře skutečně způsobovat vyšší teploty, tak proč ne na  jihu naší planety?

většina kontinentu zaznamenala ochlazení (modře)

Průměrné roční ochlazení povrchové teploty antarktického kontinentu v letech 1999-2018 a téměř poloviny  jižní polokoule tedy nepodporují tvrzení, že oteplování povrchu je způsobeno lidskými emisemi skleníkových plynů.

Pokud by tak tomu bylo, muselo by k oteplování – a tedy i úbytku ledu – docházet také v Antarktidě a dalších oblastech jižní polokoule, které však vykazují opačný trend, než jaký razí klimatičtí alarmisté…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

One thought on “Nová studie: Antarktida se od roku 1999 ochladila

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout