AfD byla v Sasku-Anhaltsku klasifikována jako extremistická poté, co se ukázalo, že vede v průzkumech

AfD byla v Sasku-Anhaltsku klasifikována jako extremistická poté, co se ukázalo, že vede v průzkumech

Zejména poslední rok začíná AfD – ještě před 2 lety outsider většiny německých voleb – nabírat mohutně na preferencích.

Němce k tomu vede hned několik důvodů: muslimská invaze se v zemi zcela vymkla z pod kontroly, uhlíková politika zlikvidovala jaderné elektrárny – a tedy i energetickou bezpečnost, současná vláda se prezentovala jako vláda válečných štváčů a LGBTQI propaganda je nyní přítomná i ve školách.

To i mnohé další důvody zřejmě vede stále více lidí k tomu, že se uchylují k jediné protibruselské politické straně, která neprosazuje jak výměnu obyvatel, tak zelenou a LGBTQ agendu, ale ani neutuchající podporu Ukrajině.

Vzhledem k nedávným prezentacím muslimů v německých ulicích, kde se neštítili adorovat Hitlera a vyhrožovat převzetím moci a zavedením práva šaría, zřejmě preference AfD i nadále porostou.

Jenže zřejmě právě proto bylo nutné zakročit a jedinou opoziční stranu uvrhnout již zcela oficiálně do kolonky „extremisté.“

Regionální pobočka pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko byla klasifikována jako extremistická organizace, a to jen několik dní poté, co strana dosáhla prvního místa v celostátních průzkumech.

Spolkový úřad pro ochranu ústavy, německá domácí zpravodajská služba, prohlásila, že shromáždila dostatek důkazů, aby dokázala, že několik jejích členů a volených představitelů jsou pravicoví extremisté.

Tento krok v úterý potvrdil Jochen Hollmann, šéf regionální divize agentury v Sasku-Anhaltsku.

Vysvětlil, že regionální sdružení AfD ve státě je od roku 2021 vyšetřováno kvůli údajnému extremismu, ale federální zpravodajská služba nyní obdržela nové informace, které ukazují, že strana „není slučitelná s lidskou důstojností, demokracií a právním státem.“

Sasko-Anhaltsko je druhou spolkovou zemí, kde byla regionální strana AfD po zjištěních v Durynsku v roce 2021 označena za extremistickou organizaci.

Tato klasifikace poskytuje agentům federální rozvědky větší pravomoci při monitorování komunikace stranických funkcionářů a členů, což vyvolává vážné otázky o občanských svobodách a demokratických normách v Německu.

Takový dohled zahrnuje mimo jiné nábor a využívání informátorů, sledování finančních toků, jakož i odposlechy, čtení a monitorování soukromé komunikace německých občanů.

V exkluzivním rozhovoru pro Remix News v září německý europoslanec Maximilian Krah, který se připravuje na vedení volební kampaně AfD do Evropského parlamentu v roce 2024, potvrdil, že Německo v minulosti používalo rozsáhlý režim sledování, který se dlouhodobě zaměřuje na opozici.

„Mám podezření, že i tento telefonát, který nyní vedeme, je sledován,“ řekl.

„V jiných demokratických zemích by bylo neuvěřitelné, kdyby vládní agentura sledovala opozici tak, jak sleduje nás.

Je tu však něco nového: veřejnost a voliče to už nezajímá. I když nás sledují, i když píší v novinách, že nás považují za hrozbu pro veřejný pořádek, lidem je to prostě jedno. Nadále nás volí. Připojují se k našim řadám,“ dodal.

V úterý Nikolaus Kramer, předseda parlamentní skupiny AfD ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko, označil krok zpravodajské služby za „průhledný a žalostný pokus o udání.“

Tento krok přichází jen několik dní poté, co průzkum provedený agenturou INSA pro německý bulvární deník Bild ukázal, že AfD se s 33 procenty hlasů dostala na první místo ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko.

AfD, která vede kampaň proti masové imigraci, staví se proti dodávkám zbraní na Ukrajinu a je ze své podstaty euroskeptická, vede průzkumy veřejného mínění poté, co od posledních dubnových voleb vzrostla o 7 procentních bodů.

Spolkové zemi Sasko-Anhaltsko v současné době vládne koalice Křesťanskodemokratické unie (CDU), Sociálně demokratické strany (SPD) a Svobodné demokratické strany (FDP).

Podpora AfD, která byla obvykle vyhrazena pro spolkové země dříve sídlící v bývalém východním Německu, exponenciálně vzrostla po celé zemi a němečtí voliči jsou mnohem vstřícnější k tomu, že se strana angažuje ve vládě, než k představitelům hlavního politického proudu.

Průzkum provedený Civeym pro časopis Spiegel zjistil, že 47 procent Němců by považovalo za přijatelné, kdyby strany vstoupily do koalice s AfD na zemské úrovni, což je číslo, které ve východních státech stoupá na 55 procent.

Na celostátní úrovni je strana v těsném závěsu za opoziční CDU, v průzkumech veřejného mínění se pravidelně umisťuje na druhém místě – a to s pohodlným náskokem před stranami zapojenými do federální probruselské koalice.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 32 Průměrně: 5]

8 thoughts on “AfD byla v Sasku-Anhaltsku klasifikována jako extremistická poté, co se ukázalo, že vede v průzkumech

  1. je hezké že Alternativa v Německu posiluje ale AFD kromě Sonstige nemá další koaliční partnery ten zbytek se mezi sebou vždy domluví CDU CSU se spoji i s SPD, Linke, Grune a stejně budou mít většinu a s tím co přijde s WHO tak budou v hají stejně jako my

  2. ked si precitate zakony o extremizme, je to uplne vsetko co sa vymyka hlavnemu narativu ktory tlaci vlada a vladou kontrolovane media. je to logicke ze co je mimo normy je extrem. takze zase moc by som sa nad tym nepozastavoval. problem vsak je ze cokolvek co je extrem moze byt trestne stihane, a to je problem.

  3. je to podobné jako v Polsku kde bude v opozici PIS a Konfederace v Německu se taky nikdo nebude chtít spojit s AFD a Sonstige Německo jde do 💩💩💩

    1. Aj keď Kaczynski sa nikdy nepriznal ,nepochybujem, že je teplý a posteľou mu za 74 rokov života prešlo veľa katolíckych kňazov… Až tak veľa sa teda nezmení, aj PiS má na čele homosexuála, aj jednu z budúcich vládnych strán vedie homosexuál.

  4. Samozrejme,že rôznym islamským /resp. pedofilným/ spolkom financovaným z Rijádu či Kataru žiaden zákaz nehrozí. A už vôbec nie Sorosovým nadáciám zameraným na snahy o legalizáciu drog, potratov a pod. A nielen v Nemecku.

  5. Jedná se o optiku ideologických brýlí – každý prostředek, každá forma se hodí. Patří to do balíčku, vlivu Chazarsionistů, neofašistů. Mají monopol na šíření dezinformací, manipulací, šedé propagandy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout