Matka policistou zastřeleného mladého muslima, kvůli němuž začátkem léta „hořela“ Francie, volá po dalších nepokojích

Matka policistou zastřeleného mladého muslima, kvůli němuž začátkem léta „hořela“ Francie, volá po dalších nepokojích

Na začátku letošního léta zažila Francie dosud nevídané nepokoje. Záminkou k nim bylo zastřelení mladého muslima, který se odmítl podvolit příkazům policie při silniční kontrole.

Matka zastřeleného Nahela záhy svolala demonstrace, které se postupně přelily v mohutné nepokoje, při nichž bylo mnoho budov vypáleno či vyrabováno, shořely tisíce aut a některé obce vypadaly jako válečné zóny.

Vyhořely zejména policejní stanice, školy a úřady, ale i obchody či kostely.

Drtivá většina pachatelů nebyla nijak potrestána, což by mohlo být další motivací k tomu, aby se nepokoje opakovaly. Nyní by jistě byly spojeny i s muslimskou podporou Palestiny.

Nicméně hlavním důvodem proč matka zastřeleného Nahela svolává další demonstrace, je fakt, že byl tento týden propuštěn policista Florian M., který mladého muslima zastřelil.

Policista, který stál za smrtí sedmnáctiletého Nahela, k němuž došlo 27. června v Nanterre, byl propuštěn, zjistila ve středu 15. listopadu agentura France Inter.

Osmatřicetiletý státní úředník, který byl 29. června obviněn z úmyslného zabití a uvězněn, je nyní pod soudním dohledem. Zejména je mu zakázáno cestovat do Nanterre, nosit zbraň a navazovat kontakty s občanskoprávními subjekty.

Matka Nahela na propuštění včera reagovala a vyzvala k dalším demonstracím.

Lze tedy očekávat, že po celé Francii budou možná opět hořet školy, policejní stanice a auta…

Zásah, který vedl k nepokojům na přelomu června a července, si můžete připomenout ve videu níže:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

11 thoughts on “Matka policistou zastřeleného mladého muslima, kvůli němuž začátkem léta „hořela“ Francie, volá po dalších nepokojích

  1. Pravdepodobnosť, že sa v Paríži uskutočnia olympijské hry a v Nemecku majstrovstvá „Európy“ vo futbale, klesá doslova každou sekundou. Aj keď sa nedá vyjadriť číslom, niet pochýb,že prinajmenšom časť EÚ sa neustále približuje k somálskemu či libanonskému scenáru vývoja.

  2. Ta meter co vysrala tu opicu by mala byt zavreta do konca zivota, idealne popravena za to co spachala ako volala po kriminalite co opice napachali celemu Francuzsku, teraz ich zase nabada na kriminalitu. Za vypalene kostoly by tie opice mali byt zavrete za zlociny z nenavisti. Tu kurvu co vysrala tu opicu zastrelenu by bolo treba zbavit obcianstva a deportovat do opicokrajiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout