Výzkum: Vakcíny Covid-19 na bázi mRNA snižují hlavní prospěšné bakterie, biodiverzitu střev

Výzkum: Vakcíny Covid-19 na bázi mRNA snižují hlavní prospěšné bakterie, biodiverzitu střev

Jde o několikátý výzkum, který potvrdil, že mRNA injekce zhoršují střevní mikroflóru. Nicméně i přes opakované studie, které tuto skutečnost potvrzují, je toto téma pro mainstream absolutní tabu.

Výzkum ukázal, že mRNA vakcíny COVID-19 redukují bakterie patřící do rodu Bifidobacteria, běžné a prospěšné střevní bakterie. Očkování proti covidu je také spojeno se sníženou biodiverzitou střev.

Práce gastroenteroložky Dr. Sabine Hazan, generální ředitelky ProgenaBiome, laboratoře pro výzkum genomu mikrobiomu, zjistila, že po očkování proti COVID-19 může hladina bifidobakterií u lidí klesnout až o 90 procentNěkteré z jejích nepublikovaných údajů zjistily, že hladiny bifidobakterií jsou u očkovaných lidí zanedbatelné.

Bifidobakterie patří mezi první mikroby, které kolonizují gastrointestinální trakt dítěte, když prochází porodními cestami matky. Předpokládá se, že mají pozitivní zdravotní účinky na svého hostitele.

Bifidobakterie interagují s imunitním systémem a jejich přítomnost je spojena se zlepšenou imunitou proti patogenům a rakovině.

Předchozí práce Dr. Hazanové na hospitalizovaných pacientech s COVID-19 ukázaly, že pacienti, kteří měli závažný průběh COVID-19, měli tendenci mít žádné nebo nízké hladiny bifidobakterií, zatímco pacienti s vyššími zásobami bifidobakterií měli tendenci rozvíjet asymptomatickou infekci.

Při svém výzkumu narazila na dvojici sourozenců zařazených do klinických studií vakcíny proti COVID-19.

Jeden sourozenec dostal placebo a druhý vakcínu. Jeden ze sourozenců, který dostal vakcínu, byl poškozen… a nemá žádné bakterie Bifidobacteria. Bratr, který dostal placebo a nic se mu nestalo, má tyto bifidobakterie v normě,“ řekla pro The Epoch Times.

Význam bifidobakterií

Úbytek bifidobakterií byl zjištěn porovnáním rozmanitosti mikrobiomu před a po očkování. Obecně platí, že ztráta je přechodná, zatímco v extrémnějších případech může přetrvávat déle než devět měsíců.

Existují také vzácné případy, kdy se populace bifidobakterií pacientů zvyšuje. Dr. Hazanová hovořila o tom, že populace bifidobakterií pacienta se měsíc po očkování více než zdvojnásobila. Šest až devět měsíců po očkování však počet bifidobakterií klesl na nulu.

Dr. Hazanová řekla, že není známo, proč u některých lidí stoupá hladina bifidobakterií po očkování.

Bifidobakterie jsou běžné probiotikum a je dobře známo, že lidé je mohou konzumovat ke zlepšení zdraví střev. Produkty obsahující bifidobakterie tvoří biliony dolarů v tržním podílu na trhu s probiotiky.

Nepřítomnost mikrobů bifidobakterií je spojena s chronickými onemocněními, včetně cukrovky, rakoviny a autoimunitních onemocnění. Některé studie prokázaly, že podávání probiotických bifidobakterií může pomoci zlepšit diabetické stavy a pomoci v boji proti rakovině.

Ztráta jiných mikrobů po vakcinaci

Některým pacientům mohou po očkování chybět další mikrobiomy a snaha vystopovat, jaké mikroby mohl mít pacient před očkováním, zahrnuje podle Dr. Hazanové obtížnou forenzní práci.

Jedna studie vědců z Hongkongu zjistila, že podávání mRNA vakcíny COVID-19 přímo souvisí se sníženou biodiverzitou střev, což má za následek ztrátu nejméně 10 různých mikrobů.

Zatímco u některých očkovaných lidí došlo k nárůstu určitých bakterií, očkování snížilo celkovou rozmanitost mikrobiomu.

Autoři také poznamenali, že rizika běžných nežádoucích účinků, jako je horečka, bolesti hlavy, bolest v místech vpichu a tak dále, mohou být také spojena s bakteriemi ve střevě.

Například pacienti s vysokým obsahem bifidobakterií měli tendenci být méně náchylní k rozvoji nežádoucích účinků vakcín.

Střevní mikrobiom s nízkou biodiverzitou je spojen se špatným zdravím a stárnutím. Po narození se u dětí vyvine velmi rozmanitý střevní mikrobiom. S přibývajícím věkem tuto rozmanitost ztrácejí, protože se u nich vyvíjejí nemoci, užívají antibiotika a léky, jedí nezdravě, méně spí atd.

Bifidobakterie mohou tvořit až 95 procent střevního mikrobiomu dítěte v kojeneckém věku. Jejich množství pak klesá a v dospělosti se stabilizuje na méně než 10 procentech.

Přesto Dr. Hazanová viděla případy dětí kojených očkovanými matkami, které neměly žádné bifidobakterie. Dlouhodobé důsledky toho nejsou známy, zejména proto, že bifidobakterie se podílejí na budování imunitního systému člověka.

Zvyšující se povědomí o důležitosti střevního mikrobiomu pro zdraví vedlo některé rodiče k tomu, aby v budoucnu zmrazili první stolici svého dítěte pro fekální transplantaci, řekl interní lékař Dr. Yusuf Saleeby pro The Epoch Times.

Jak dítě roste a jeho mikrobiom se vyčerpává, může být vzorek stolice transplantován, aby se upravilo složení střevního mikrobiomu.

Pokud dítě onemocní a dojde k dysbióze, mohou rodiče  znovu naočkovat tyto mikroby zpět do dítěte, abychom se pokusili vrátit to, co by dítě mělo mít,“ vysvětlil.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Výzkum: Vakcíny Covid-19 na bázi mRNA snižují hlavní prospěšné bakterie, biodiverzitu střev

  1. Je neoddiskutovatelny fakt, ze zabodanym abnormalne pachne stolice a to pekne dlouho. Takovou rychnu jsem nikdy nezazila. Je to takovy smrad, ze me se zveda zaludek, a to jsem na ledacos zvykla a jen tak neco me nerozhodi. Ale toto? Takovy zapach a jeste tak dlouho pretvavajici. Tak to je mazec. A vite ze exitus zacina ve strevech? Hodne stesti zabodanci!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout