Ve Francii včera odvrátili druhý chystaný teroristický útok

Ve Francii včera odvrátili druhý chystaný teroristický útok

Jak již víte, tak ve Francii včera za pokřiku „Allahu akbar“ útočili na škole v Arrasu Čečenci, přičemž jednomu učiteli 20letý džihádista uřízl hlavu a několik dalších lidí pobodal.

Čečenská rodina salafistů byla v zemi jen díky promigrační neziskovce, která zmařila jejich plánovanou deportaci již v roce 2014. Tím se jen potvrzuje, že tyto neziskovky lze považovat za zločinecké organizace.

zavražděný učitel

50letý učitel literatury  Dominique Bernard měl podřezaný krk a byl bodnut do hrudníku, když se snažil zasáhnout proti útočníkovi u vchodu do školy, kde se bývalý student snažil útočit.

Tím, že se čečenského teroristy snažil zneškodnit, zřejmě pomohl zachránit další životy, protože zločince v jeho záměrech poněkud zdržel.

20letý Čečenec, který ho zabil, se jmenuje Mohammed Moguškov a jeden z sourozenců je ve vězení za podporu a nábory do ISIS.

Mezi osmi lidmi, kteří byli vzati do vazby v rámci vyšetřování útoku nožem na střední škole v Arrasu, jsou útočník, jeho starší bratr, který byl uvězněn, jeho druhý bratr a jeho dvě sestry.

Šlo tedy o „rodinnou“ akci, kterou zřejmě naplánovali společně s tím, že obětí mělo být ve škole mnohem víc. I všichni další pobodaní měli být „halal podřezáni,“ takže mají zranění na krku a jsou ve vážném stavu.

čečenský terorista Mohammed Moguškov

Macron se včera zmínil o dalším – na poslední chvíli odvráceném – útoku.

Hovořil o teroristické hrozbě, řekl: „Přinejmenším jedna další intervence mohla umožnit zmařit další pokus o útok v jiném regionu“, přičemž francouzské noviny Le Figaro uvedly, že se to týkalo zatčení poblíž Paříže.

23letý muslim údajně opustil „modlitebnu“ ve městě Limay v Yvelines v regionu Île-de-France severozápadně od Paříže  s kuchyňským nožem  a byl zatčen před střední školou Condorcet (viz titulek).

Podle zprávy nejsou zatím známy přesné úmysly muže – proč se snažil odnést nůž z modlitebny do školy, ale policie již ví, že se radikalizoval.

Muslim po zatčení samozřejmě tvrdil, že má nůž pro sebeobranu.

Podle informací bylo mimo uvedených zatčeno i 12 dalších muslimů, kteří byli podezřelí z osnování teroru.

Zdá se, že se tentokrát útoky poněkud soustředily na školy, například v islamizovaném Lyonu  okupovali muslimové s Antifou vchod do několika škol, někde se měla dokonce ozývat palba.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout