SPOLU: Koryta důležitější než deklarovaná politika

SPOLU: Koryta důležitější než deklarovaná politika

Pravidelní čtenáři si jistě všimli, že velmi pozorně sledují bruselskou politiku. Důvod je celkem jasný: dnes již 70% všeho, co se hlasuje v naší Sněmovně, přichází z Bruselu.

Dlouhé roky nám vládnou jen loutky Berlína, Bruselu a Washingtonu, takže většinová hlasovací mašinérie také dlouhé roky schválí vše, co z EU přijde.

Za již téměř 20 let co jsme součástí této zločinecké organizace, se stalo snad jednou, že se Parlament většinově nějakému nesmyslu z EU vzepřel.

Tak jak u nás dlouhodobě většina lidí volí eurohujery do českého Parlamentu, vysílá podobné jedince i do EU. A faktem je, že mnozí z těch, kteří se nakonec odhodlají jít k eurovolbám, ani neví, koho volí.

Zajímalo by mne například, kolik voličů Pirátů souhlasí s radikální zelenou politikou a extrémně vstřícnou migrační politikou -neboť pro oboje tato partaj soustavně hlasuje.

Voliči hnutí ANO zřejmě také netuší, že jejich oblíbenci jsou v jedné nejvíce eurohujerských frakcí, která je v čele prosazování LGBTQ agendy v EP.

A tak bychom mohli pokračovat i ve výčtu dalších stran, o jejichž hlasování či příslušnosti k frakci nemají našinci nejmenší tušení.

Ovšem tento článek se nebude věnovat žádné z uvedených stran, ale stranám pětikolky – tedy konkrétně slepenci SPOLU.

Často se totiž v poslední době řeší, zda půjdou do eurovoleb SPOLU nebo ne. Zatímco v našem Parlamentu si tato skvadra víceméně souzní, v EU tomu tak již není téměř vůbec.

Zatímco ODS, která je v euroskeptické frakci, často hlasuje proti nesmyslům z EU, tak zástupci TOP09 hlasují v takřka absolutním souhlasu s Piráty.

Připomínám, že TOP09 šla do eurovoleb spolu se STAN a jsou spolu s KDU (ta šla do voleb samostatně) v lidovecké frakci. ODS je v konzervativní frakci ECR.

Nicméně v EU není možné, aby se slepenec SPOLU „rozlepil“ jako v české Sněmovně, takže budou muset být v totožné frakci (předpokládám, že by šli do lidovecké a v ECR by se tak uvolnilo místo pro jinou českou stranu).

V lidovecké frakci by museli vystupovat jako SPOLU a ODS by se samozřejmě musela do značné míry přizpůsobit i hlasovacím zvyklostem této probruselské  frakce.

Hlasovat proti frakci sice občas lze, ale ne dlouhodobě. Pokud je někdo proti frakci, tak často nesouhlas řeší také zdržením se nebo neúčastí u hlasování. Je to ovšem to, co voliči skutečně chtějí?

Pokud pak půjde tato skvadra do voleb společně, bude to zřejmě pro korytáře z ODS konec, neboť (nebudou-li hromadně vykroužkovaní) jistě – ze 4 stávajících – ztratí nějaké to korýtko.

V současné době mají v EU strany tohoto slepence celkem 9 europoslanců (4 ODS, 3 TOP09 (spolu se STAN) a 2 KDU). Tolik jich jakožto slepenec „SPOLU“ nedostanou. Mnoho jejich voličů slepení stran odradí (zejména voliče ODS) a půjdou jinam nebo volit nebudou.

Počítám tedy, že z 9 koryt jim zbude maximálně 5.

To je samozřejmě povzbudivé, nicméně ve světle možnosti, že část voličů (zejména eurohujerských) přejde k volbě Pirátů či STAN, to už až tak povzbudivě nevypadá.

Představa, že by šlo do EU ještě víc Pirátů, než kolik jich tam aktuálně je, je přímo hrozivá. Vždy si totiž vzpomenu na jisté hlasování před pár lety, které neprošlo o jediný hlas. Ten hlas shodil další návrh na usnadnění migrace a větší podporu pašeráckých neziskovek.

Dalším extrémem bylo hlasování o ukončení provozu všech jaderných elektráren na území EU. Také celkem těsně naštěstí neprošlo.

V obou případech byli Piráti těmi, kdo pro návrhy hlasovali. Bude-li v EU těchto extremistů ještě víc, může někdy právě ten jediný hlas rozhodnout.

Osobně mi je celkem jedno, zda půjde slepenec SPOLU jako jedna partaj nebo každý za sebe. Ať si vše vyhodnotí voliči těchto partají, kteří budou mít před sebou v případě slepení v EU jinak zcela nesourodých stran jisté dilema.

Každopádně půjde do značné míry o referendum o současné vládě, takže spíš je to o tom, že volit by měli jít proti nim všichni, kdo s jejich domácí politikou nesouhlasí.

V EU je to víc o frakci než o konkrétní straně, takže je dobré se dívat, kdo jsou partnery jednotlivých stran. Hodně napoví i hlasování v posledních letech.

Mnoho různých více či méně důležitých hlasování za poslední roky najdete zde, přičemž průběžně bude seznam hlasování až do eurovoleb doplňován.

Sami můžete vidět nesourodost slepence SPOLU. Právě tato značná rozdílnost v hlasování ukazuje, že jde víc o snahu vytáhnout do EU strany, které se jinak pohybují na hraně volitelnosti.

Nicméně s případným slepením těchto partají se musí smířit předně jejich voliči, takže osobně mi je celkem jedno, jak se nakonec rozhodnou, protože jsem nikdy žádnou z těchto partají nevolila a ani to nemám v úmyslu.

Pokud však půjde tato skvadra opět „slepená,“ pak to bude jen důkazem snahy o udržení slabších stran u koryt a ne o prosazování konkrétní politiky.

Účast u eurovoleb je tradičně nízká, přičemž eurohujeři jdou volit vždy.

Proto je nutné jejich hlasy vyvážit vysláním takových lidí, jejichž programem je destrukce této zločinecké organizace, která chce nyní – zejména přes zelený úděl a migrační pakt – zlikvidovat Evropu.

K podporovatelům této probruselské sebranky se tak může počítat každý, kdo se rozhodne, že svůj hlas nechá propadnout. Takový hlas totiž vždy půjde ve prospěch těch, kdo EU podporují, včetně této sebranky SPOLU…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

2 thoughts on “SPOLU: Koryta důležitější než deklarovaná politika

  1. „SPOLU: Koryta důležitější než deklarovaná politika“ – – – Spolu jsou (nebo mají být) pravicové strany(ODS, TOP). Podle pravice má každý dělat co, co je pro něj osobně nejlepší. Jen tak nebude docházet ke korupci, protože každý si ohlídá to svoje. No a oni se prostě starají o svoje příjmy. To je kapitalismus. Voliči mají to, co chtěli. Takže vlastně plní to, co se od nich dalo očekávat. A pokud jsou voliči tak hloupí, že věří takovým stranám, tak je to jejich problém – vždyť tito voliči většinou věří i tomu, že pokud podnikatel někoho podvede, je v právu, protože lidé nemají být hloupí a nemají se nechat nachytat. Takže je vlastně všechno naprosto v pořádku.

    1. Máte pravdu, ale nemyslím si že to jsou podnikatelé. Jemu (kapitalistovi) když v běžném hovoru třeba řeknete práci si nech, tak on se rozzuří a bere to jako útok. Mě to přijde že ty lidi jsou vlci a nedej Bože se dostat do nějaké té jeho oplocené firmy s kamerami a kápem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout