„Vakcína COVID“ může poškodit vaše střeva, což vede k mozkové mlze a autoimunitním onemocněním

„Vakcína COVID“ může poškodit vaše střeva, což vede k mozkové mlze a autoimunitním onemocněním

Je to už skoro 3 roky co se začaly aplikovat první genové experimentální injekce. Na pokusných subjektech, jimiž byli všichni, kdo si nechali tyto látky aplikovat, se projevují další a další vedlejší účinky přípravku, který se ze záhadného důvodu nazývá „očkováním.“

Zatímco střevní problémy jsou často odepisovány jako způsobené špatnou stravou a životními návyky, mohou být také známkou poškození infekcemi, jako je COVID-19, a očkováním proti COVIDu.

Interní lékař Dr. Keith Berkowitz, který léčil 200 pacientů poškozených vakcínou COVID, řekl deníku The Epoch Times, že zjistil, že střevní problémy jsou rozšířené mezi pacienty s long covidem a po očkování. Pacienti však často o těchto problémech nemluví.

Lidé si také nemusí být vědomi toho, že příznaky, jako je únava a mozková mlha, mohou být způsobeny střevními problémy, řekl internista Dr. Yusuf Saleeby pro The Epoch Times.

Střeva jsou spojena se vším

Špatné zdraví střev je spojeno s celou řadou onemocnění, včetně cukrovky, obezity, srdečních chorob, demence, rakoviny, infekcí, autoimunitních onemocnění a dokonce i reprodukčních onemocnění.

Zdraví střev často závisí na jeho mikrobiomu, který se skládá ze 100 bilionů mikrobů uvnitř tlustého střeva.

Zdravý mikrobiom má rozmanitou populaci mikrobů s mnoha prospěšnými bakteriemi. Tyto mikroby produkují chemikálie nezbytné pro metabolismus, výživu, imunitu a komunikaci v orgánech. Pomáhají také udržovat slizniční vrstvu ve střevě a zabraňují pronikání infekcí střevními buňkami.

Špatná strava, špatný spánek, toxiny v životním prostředí, alkohol a drogy, infekce a chronická onemocnění mohou poškodit mikrobiom tím, že jej zbaví prospěšných bakterií a na jeho místě zůstanou patologické bakterie.

Ztráta bifidobakterií ve střevě po očkování proti COVID

Bylo prokázáno, že infekce virem COVID-19 poškozují střevní mikrobiom a jsou spojeny s narušenou integritou střevní slizniční vrstvy, což způsobuje střevní dysbiózu – nerovnováhu mikrobiomu.

Zprávy také ukázaly, že mRNA vakcína proti COVID-19 je spojena se sníženou biologickou rozmanitostí v mikrobiomu.

Gastroenteroložka a generální ředitelka genetické výzkumné laboratoře ProgenaBiome, Dr. Sabine Hazanová, zjistila, že výsledky testů mnoha pacientů poškozených očkováním měsíc po očkování ukazují nedostatek probiotických bifidobakterií.

Laboratoř Dr. Hazanové byla první, která informovala o celé sekvenci genomu viru SARS-CoV-2 pomocí vzorků stolice pacientů.

Bifidobakterie jsou skupinou bakterií rodu Bifidobacterium a patří mezi první mikroby, které kolonizují střevo. Předpokládá se, že prospívají zdraví svého hostitele a patří mezi nejběžnější probiotika.

Právě teď vidíme přetrvávání ztráty bifidobakterií u některých pacientů, ne u mnoha pacientů,“ řekla Dr. Hazanová.

„Ale pokud lidé po očkování trpí, je třeba se na ně podívat. Mohou vstoupit do klinického hodnocení právě teď… Máme markery, které vyvíjíme, abychom identifikovali pacienty, kteří jsou poškozeni očkováním, a snažíme se najít charakteristický mikrobiom v poraněních způsobených očkováním.“

Její výzkumný tým od té doby sledoval 200 pacientů poškozených očkováním. U některých pacientů pozorovala drastický úbytek bifidobakterií a dalších druhů. Vyskytly se však i vzácné případy, kdy se bifidobakterie zvýšily.

Dr. Hazanová věří, že spike proteiny pokrývající povrch viru SARS-CoV-2, vytvořené v lidských buňkách po očkování, zabíjejí bifidobakterie, podobně jako virus může infikovat a zabíjet dobré bakterie.

Stejně jako virus COVID-19 může ztráta prospěšných mikrobů, jako jsou bifidobakterie, způsobit střevní dysbiózu, která přímo souvisí se špatným zdravím střev a souvisejícími nemocemi.

Střevní dysbióza je však v klinické diagnostice špatně definována.

„V klinickém výzkumu, který se zaměřuje na pacienty, tuto definici ještě nemáme,“ řekla Dr. Hazanová. „Neexistují žádné pokyny, které by říkaly, že střevní dysbióza se rovná této (konkrétní věci).“

Dřívější práce Dr. Hazanové u pacientů s COVIDem ukázaly, že hojnost bifidobakterií je spojena se závažností onemocnění COVID-19.

U pacientů s větším množstvím bifidobakterií ve střevě se rozvinulo méně závažné onemocnění, zatímco u pacientů s nízkým nebo žádným výskytem bifidobakterií se rozvinulo závažné onemocnění.

Léčba poškození COVID-19 by mohla začít ve střevech

Při obnově mikrobiomu je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Lékaři musí zajistit, aby byly kultivovány správné mikroby, aby se to dělo na správném místě, aby to nerušilo jiné mikroby a aby střeva mohla podporovat nové mikroby, které jsou kolonizovány, řekla Dr. Hazanová.

Obnova mikrobů v nezdravém střevním prostředí může být jako pěstování jabloně v písku.

„Je to forenzní analýza střevního mikrobiomu,“ řekla.

Podle Dr. Saleebyho pomoc pacientům s poškozením COVID-19 často začíná ve střevech, protože střeva jsou tím, co pacientům umožňuje vstřebávat předepsané léky a nutraceutika.

Jako příklad uvedl nízké dávky naltrexonu, který se běžně používá mezi lékaři léčícími long covid a poškození vakcínou.

Nízké dávky naltrexonu (LDN) pomohou zanícenému střevu a pomohou s Crohnovou chorobou a/nebo ulcerózní kolitidou, a na oplátku, když začnete opravovat střeva, zjistíte, že LDN se lépe vstřebává. Takže to může změnit dávku LDN,“ řekl.

Při střevní dysbióze se u člověka může vyvinout bakteriální přerůstání tenkého střeva (SIBO), což může narušit léčbu. Pacienti se také mohou cítit hůře po zahájení léčby. Je to proto, že mnoho terapií první linie používaných při léčbě poškození vakcínou COVID-19 funguje tak, že odstraňuje spike protein a zvyšuje schopnost těla vyplavovat patogeny, řekl Dr. Saleeby.

To může vést imunitní systém také k útoku na přemnožení bakterií ve střevě, což má za následek náhlé a masivní nahromadění mrtvých mikrobů v těle.

Tělo vnímá tyto mrtvé patogeny jako hrozbu, která spouští náhlou zánětlivou reakci, která způsobuje vzplanutí dalších příznaků.

Snížení léčebného dávkování a doplnění protizánětlivými terapiemi, jako je hydratační terapie, sauny a koupele s epsomskou solí, může tyto reakce učinit snesitelnějšími, řekl Dr. Saleeby.

Dr. Berkowitz má také pacienty, kteří nemohou tolerovat typické postvakcinační terapie. Jeho pacienti však mají tendenci vykazovat známky hyperaktivního nervového systému, o kterém se domnívá, že je spojen s vyčerpáním neurotransmiterů v důsledku ztráty prospěšných bakterií.

Tito pacienti se také stávají mnohem tolerantnějšími k postvakcinační léčbě, jakmile jim je podána hydratační terapie a nutraceutika, která pomáhají uklidnit nervový systém a obnovit střevní mikrobiom.

Poškozené střevo: Neurologické problémy

Výzkum ukázal, že střevo a mozek jsou propojeny prostřednictvím nervového systému, a doktoři Saleeby a Berkowitz věří, že poškozené střevo by mohlo přispívat k mozkové mlze, únavě a dalším problémům, které pozorují jejich pacienti.

Střevní problémy jsou již dlouho spojovány s neurokognitivními poruchami.

„Například u některých lidí se vyvine těžká mozková mlha „do 30 minut“ po snědení kousku chleba, protože jsou citliví na lepek nebo mají celiakii,“ řekl Dr. Saleeby.

Neurozánět způsobený střevem by mohl vysvětlit, proč se u pacientů se střevními problémy často rozvinou neurokognitivní problémy. Mozek a střevo jsou rozsáhle propojeny.

Když pacienti trpící střevními problémy jedí určité potraviny nebo chemikálie, které vyvolávají onemocnění, střevo může produkovat zánětlivé chemikálie, které mohou proniknout do mozku.

Dalším důvodem, proč je příčinou neurokognitivní poruchy, je vyčerpání neurotransmiterů. Mnoho mikrobů ve střevě využívá živiny ve stravě k tvorbě neurotransmiterů. Některé z těchto mikrobů se ztrácejí při dysbióze a střevo se stává méně schopným absorbovat živiny pro použití.

Proto se mohou projevit neurologické a kognitivní problémy. Neurotransmitery používané v mozku jsou také vytvářeny ve střevě. Devadesát pět procent serotoninu a 50 procent dopaminu se tvoří ve střevech.

Většina neurotransmiterů vyrobených mimo mozek nemůže přes krev – bariéra mozku nebo být využity v mozku. Přesto výzkum naznačuje přímou souvislost mezi duševním a kognitivním zdravím a zdravím mikrobiomu.

Dr. Berkowitz si všiml toho, co považuje za vyčerpání kyseliny gama-aminomáselné (GABA), která může být způsobena bakteriemi ve střevě, včetně bifidobakterií. Věří, že nedostatek GABA v mozku – inhibitoru k uklidnění nervového systému – je důvodem, proč mnoho pacientů vykazuje známky hyperaktivního nervového systému.

Léčí tyto pacienty hořčíkem a melatoninem, které stimulují GABA, a hovězím kolostrem, mléčnou tekutinou, která prosakuje z kravského vemene prvních několik dní po porodu.

Bovinní kolostrum má slibné výsledky při opravě poškození gastrointestinálního traktu u zvířat i lidí. Dr. Berkowitz zjistil, že se pomocí těchto terapeutik hyperaktivní nervový systém pacientů zklidnil a zmírnily se jejich příznaky.

„Lidé popisují, že jejich systém jede rychlostí 100 mil za hodinu,“ řekl, „a když se to uklidní, tělo se pak může samo opravit. K opravě nedochází, když je tělo ve stresovém stavu, protože všechny zdroje těla jsou zaměřeny na pouhé přežití.“

Poškozené střevo: Autoimunitní stavy

Střevní problémy jsou také dlouho spojovány s autoimunitními onemocněními a lékaři léčící pacienty poškozené očkováním hlásí podobná zjištění.

Autoimunitní problémy se obvykle projevují v tzv. „děravém střevě,“ často lékařsky označovaném jako zvýšená střevní propustnost. V děravém střevě se slizniční vrstva chránící střevo před mikroby rozloží a mikrobi pak mohou infikovat střevní výstelku a blízké krevní cévy.

Pokud je střevní výstelka narušena, je to něco jako zbořit hradní zeď,“ řekl Dr. Saleeby. „Pokud dojde k jeho prolomení, nepřítel se může dostat dovnitř.“

Během tohoto stresujícího období invaze, pokud se virus nebo bakterie dostane dovnitř, dojde k infekci. Pokud je vetřelec neškodný, jako je kousek arašídu nebo neškodná chemikálie, projeví se místo toho alergická reakce. Tělo začne útočit na tyto cizí, ale benigní antigeny – a tím si může ublížit, což vede k autoimunitnímu onemocnění.

Dr. Berkowitz zjistil, že mnoho jeho pacientů s hyperaktivním nervovým systémem a střevními problémy má také pozitivní test na autoprotilátky, což signalizuje potenciální autoimunitní onemocnění.

„Bolest nervů, únava, problémy se svaly a klouby jsou pravděpodobně nejčastějšími problémy u těchto pacientů,“ řekl. Mnozí také hlásí kožní problémy, jako jsou vyrážky.

Jakmile je však předepsána léčba střev a nervového systému, příznaky pacientů se zlepší a hladiny protilátek klesnou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout