Studentské volby v Bavorsku: AfD skončila druhá

Studentské volby v Bavorsku: AfD skončila druhá

Již opakovaně zde upozorňuji na fakt, že vymyté mozky naší mládeže neznamenají, že jsou stejně postiženi také mladí v jiných zemích.

Máme možná pouze účinnější nástroje propagandy, málo mladých, kteří by jednostrannou propagandu vyvážili (např. youtubeři) a extrémně zpolitizované školství, což je problém všech vlád za posledních nejméně 20 let.

I když je v nejmladší generaci v obohacovaných zemích vysoké procento muslimů, dostávají tzv. „antisystémové“ politické strany, zejména ty, které se vymezují proti EU, v mnoha zemích u mladých značný podíl hlasů ve studentských volbách.

Domněnka, že mladí volí Zelené, je již poněkud mimo mísu, ve většině zemí je preferují právě jedinci neevropského původu (bez ohledu na věk) nebo střední generace.

Strany jako jsou u nás Piráti nemají u mladých ve většině zemí Evropy šanci. Všeobecně vedou většinu studentských voleb po celé Evropě pravicové strany, mnohde právě ty, které se vymezují proti EU nebo islamizaci a zelené politice.

Ve Švédsku byli od koryt odstaveni socani jen díky tomu, že je mladí voliči (vyjma muslimů) odmítají. Silně probruselské strany odmítají mladí voliči prakticky ve všech zemích Skandinávie, ale například i v Rakousku či na východě Německa, kde jsou velmi silní mladí z AfD.

Jak je však vidět, tak i mládež na západě země se již orientuje spíš vpravo, takže budoucí voličská základna příliš nepřeje partajím jako jsou Zelení.

A to je třeba si uvědomit, že mezi mladými je mnohem víc muslimů než mezi staršími generacemi. A ti volí právě socany a Zelené.

Jak by mladí lidé v Bavorsku hlasovali, kdyby jim to bylo umožněno? O tom byly volby do 18 let v Bavorsku. V posledním zářijovém týdnu tak přibližně 60 000 dětí a mladých lidí ve věku 10 až 17 let odevzdalo svůj symbolický hlas v 620 volebních místnostech v 86 z 91 volebních obvodů.

A výsledek je velmi překvapivý. AfD by byla druhou nejsilnější silou v zemi.

Zdá se, že mladí lidé smýšlejí jinak, než by si Zelení a další levicové strany přáli. Protože i když vždy trvají na tom, že mluví za mladé a chtějí jim zajistit budoucnost, zjevně se mladým lidem příliš nelíbí.

Dokonce ani horká témata, jako je změna klimatu, horká léta a následný konec světa, která jsou nyní všudypřítomná v mainstreamových médiích a také ve školách, nezajišťují drtivé vítězství Zelených ve volbách, natož v průzkumech.

Zdá se, že klimatické agendě i přes veškerou propagandu mladí Němci nevěří. V každém případě asi bude nyní vláda hledat nějakého viníka nebo obětního beránka za to, že se neuchytil neustálý zvuk zelené propagandy o údajně „vařící se planetě“…

Bavorsko však nemusí být nutně reprezentativní, vždy bylo o něco reakčnější. Není tedy překvapivé, že CSU vyšla z mládežnických voleb jako jasný vítěz, ale s výsledkem 26,12 procenta, což by bylo pro CSU v zemských volbách za týden katastrofální.

Stále se však jedná o nárůst o dvě procenta oproti posledním studentským volbám v roce 2018. V průzkumech před zemskými volbami má strana premiéra Södera u dospělých o 10 procent více.

Nyní je jasné, že  do „politického vzdělávání“ bude v Bavorsku proudit ještě více peněz. Namísto jedné z „progresivních stran“, jako je SPD nebo Zelení, skončila na 2. místě AfD s 14,91%.  V roce 2023 tak dokázala téměř zdvojnásobit svůj výsledek oproti roku 2018. AfD má navíc ve studentských volbách více než v „průzkumech pro dospělé.“

S 13,74 procenta by SPD (sociální demokracie) skončila na 3. místě, Zelení na 4. místě s 13,29 procenta. Kolosální ztráta pro samozvanou ekologickou stranu. Ve volbách do 18 let v roce 2018 získala strana 23,28 procenta hlasů.

Naproti tomu v průzkumech pro zemské volby jsou Zelení v současné době na 14 až 16 procentech, což je řadí na třetí nebo druhé místo. SPD, u které se předpokládá jednociferný výsledek 9 procent, je zcela pozadu.

Pro Zelené sice nijak potěšitelná zpráva, nicméně socani musí být nadšeni, že v mladé generaci (díky velkému podílu muslimů) mají více voličů než mezi dospělými…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Studentské volby v Bavorsku: AfD skončila druhá

  1. na západě za to muže jedina věc všechny ty země jsou velice obohacene islamizaci gangy ghetty a podobně na škole se to musi projevit velice vyrazně brutalni šikanou a nenavisti ze strany imigrantu tak je pak logicke že mladi na západě budou volit ty strany co jsou předevšim protimigračni byla jen otázkou času než se to u mladých na západě projevi a už se tak děje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout