Nigérie: Při protestech proti CBDC došlo k zapálení několika poboček bank, vláda raději od digitální měny ustoupila (video)

Nigérie: Při protestech proti CBDC došlo k zapálení několika poboček bank, vláda raději od digitální měny ustoupila (video)

Nigérie měla být první zemí na světě, která přejde plně na digitální měnu (CBDC). Vše začalo povinnou digitální identitou, bez níž nebylo možné vlastnit bankovní účet a ID byla vyžadována i v mnoha úřadech.

S tím se ještě Nigerijci nějak smířili, nicméně jakmile nastoupila programovatelná digitální měna, bylo zle. Po roce ji pravidelně používalo pouze 0,5% obyvatel a snaha donutit obyvatelstvo k jejímu přijetí tím, že vláda výrazně omezila možnost vybírání hotovosti, nakonec situaci ještě vyostřila.

Došlo k velmi bouřlivým protestům, během nichž bylo zapáleno několik poboček bank, což vládu přimělo od záměru ustoupit…

Nigérie získala druhou CBDC na světě po Číně na konci roku 2022. V referendu hlasovalo 99,5% občanů proti, ale digitální měna stejně přišla.

Lidé byli ve skutečnosti nuceni kupovat CBDC od nigerijské centrální banky, která byla ovládána MMF a Světovým ekonomickým fórem.

Země se utápěla v chaosu poté, co centrální banka zrušila hotovost ještě předtím, než byla CBDC plně funkční. Většina Nigerijců nemá bankovní účet, aby si mohla koupit CBDC.

Vypukly nepokoje a pobočky bank byly zapáleny.  Po měsících protestů se nigerijská vláda konečně vzdává a CBDC ruší…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 32 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Nigérie: Při protestech proti CBDC došlo k zapálení několika poboček bank, vláda raději od digitální měny ustoupila (video)

    1. Nebojte sa stačí aby vypadol internet, elektrina. alebo sa tým blbečkom niekolkokrát pokazí čip na karte a nedá sa platiť, vyberať čiže nič a oni sa tie sprosté ovce na chvílu zamyslia či budú chcieť iba virtuálne love, keď nebudú vedieť zaplatit jedlo v tescu atd

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout