Falešná studie měla za cíl vyřadit HCQ jako lék na Covid-19, aby bylo možné aplikovat genové injekce

Falešná studie měla za cíl vyřadit HCQ jako lék na Covid-19, aby bylo možné aplikovat genové injekce

V minulosti již byly odhaleny podobně zmanipulované studie, které měly vyřadit ivermectin, další účinný lék. Druhým propagovaným byl právě hydroxychlorochin (HCQ), který byl – podobně jako ivermectin – záměrně dehonestován a stažen jako lék ihned po vydání zmíněné studie.

Proč musela být jakákoli účinná léčba předem zapovězena – a to třeba i za cenu vydání zfalšovaných studií?

V drtivé většině zemí lze používat jakýkoli experimentální a neprověřený lék jedině v rámci testování se souhlasem pokusného subjektu.

V případě, že se pak má jakýkoli experimentální lék uvolnit pro širší využití, musí být prokázáno, že neexistuje žádná účinná alternativní léčba.

Pokud by se tedy jako účinná léčba od začátku určil ivermektin a HCQ, pak by žádný regulátor nesměl experimentální genové injekce vůbec schválit.

Tedy pokud by nevyšly dvě falešné studie, ale od začátku by se oba léky určily jako vhodné pro léčbu Covid-19, pak by Big Pharma – v čele s Pfizerem – přišla o velmi tučné zisky a mnoho lidí, kterým genové injekce poškodily zdraví (či je dokonce zabily), by dnes bylo zcela v pořádku.

Francouzský lékař nyní poukazuje na zmanipulovanou studii HCQ, kterou záhy po odhalení časopis Lancet stáhl…

Renomovaný francouzský mikrobiolog Didier Raoult oznámil 25. února 2020 hydroxychlorochin (HCQ) jako účinný lék na COVID-19. Následující měsíc bývalý americký prezident Donald Trump citoval jeho výzkum a nazval drogu „měničem hry.“

Od té doby je Dr. Raoult pohlcen celosvětovou kontroverzí.

Zpočátku, v březnu 2020, Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) udělil pro HCQ, lék široce používaný proti malárii a artritidě, povolení k nouzovému použití (EUA) pro léčbu COVID-19.

virolog Didier Raoult odhalil zmanipulovanou studii

Dne 22. května 2020 však lékařský časopis Lancet zveřejnil nyní staženou studii, která uvádí, že HCQ přinesl mnohem vyšší riziko úmrtí a srdečních problémů u hospitalizovaných pacientů s COVID-19, přičemž citoval údaje od téměř 100 000 pacientů ve více než 600 nemocnicích.

Autoři poznamenali, že míra úmrtnosti celkové zkoumané populace byla 11,1 procenta, zatímco míra úmrtnosti byla 16 procent a vyšší u skupin, kterým byla podávána různá léčba HCQ – téměř dvojnásobek oproti kontrolní skupině, která nedostala léčbu HCQ.

Studie předcházela řadě rozhodnutí zdravotnických orgánů.

Za tři dny Světová zdravotnická organizace (WHO) pozastavila klinické hodnocení HCQ na COVID-19.

Ve stejném týdnu Francie také zakázala jeho použití u pacientů s COVID-19 a zrušila nouzové povolení HCQ pro COVID-19 vydané o dva týdny dříve.

Dne 15. června 2020 FDA zrušila EUA HCQ s odvoláním na nežádoucí srdeční účinky a další vedlejší účinky. O šest měsíců později FDA schválila EUA pro vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna, nouzová povolení.

Zdůvodnění: „tyto vakcíny nelze nahradit žádnými adekvátními, schválenými a dostupnými alternativami,“ podle oznámení FDA.

V té době již byl „ze hry“ účelově vyřazen jak HCQ, tak ivermectin.

„Chlorochin nebo hydroxychlorochin byl v roce 2006 předepsán 1 miliardě lidí. Takže to znamená, že pokud by způsobil smrt 10 procent lidí, zemřelo by po jeho podání 100 milionů lidí na infarkt, což je hloupost,“ řekl Dr. Raoult pro The Epoch Times.

HCQ je novější a vylepšená verze chlorochinu.

Řekl, že on a další odborníci napsali časopisu Lancet, že závěry studie jsou nemožné. O několik měsíců později časopis článek stáhl.

Při stažení článku 4. června 2020 autoři uvedli, že „již nemohou ručit za pravdivost primárních zdrojů dat“. Omluvili se také za to, že způsobili časopisu a jeho čtenářům „jakékoli rozpaky nebo nepříjemnosti.“

Den před stažením dokumentu WHO oznámila, že obnovuje klinické hodnocení HCQ na COVID-19. Dne 20. června 2020 americký Národní institut zdraví (NIH) zastavil své klinické hodnocení s odvoláním na nulový přínos HCQ u pacientů s COVID-19.

O měsíc později WHO také ukončila léčbu HCQ pro COVID-19 z podobných důvodů. Francouzský zákaz používání HCQ pro pacienty s COVID-19 nebyl zrušen.

Přesto Dr. Raoult vytrval v léčbě pacientů s COVID-19 HCQ a azithromycinem, antibiotikem. Dne 4. dubna 2023 zveřejnil předběžné výsledky léčby více než 30 000 pacientů od března 2020 do prosince 2021 v institutu Institut Hospitalo-Universitaire Méditerranée Infection (IHU), který vedl do srpna 2022.

Řekl, že úmrtnost těch, kteří byli léčeni HCQ, byla na 7 procentech, což je „polovina úmrtnosti úmrtí jakékoli řady hospitalizovaných pacientů, kteří potřebovali kyslík.“

„Takže je to velmi efektivní,“ dodal.

V květnu francouzské lékařské organizace vyzvaly k sankcím proti Dr. Raoultovi za „největší ‚neautorizovanou‘ klinickou studii, jaká kdy byla viděna.“

Dr. Raoult odpověděl: „Neexistuje žádná studie, pouze terapeutická volba lékařů.“

V průběhu let HCQ zůstalo sporným tématem. Dr. Raoult, uznávaný vědec, který v roce 2019 obdržel jedno z nejvyšších ocenění ve Francii – prestižní Grand Prix Inserm – byl označen za odpůrce a konspiračního teoretika.

V reakci na to tvrdil, že není proti očkování, ale pro něj rovnice rizik a přínosů neplatí pro pacienty s COVID-19 mladší 50 let s nízkým rizikem, zejména pro děti.

Mluvil s The Epoch Times, když propagoval svou autobiografii na konferenci v Saint-Hyacinthe, malém městě východně od Montrealu. Autobiografie vyšla v dubnu ve Francii a v říjnu v Kanadě.

Jeho otec byl vojenský lékař a jeho pradědeček lékař infekčních chorob. Narodil se ve francouzském Dakaru, dnešním Senegalu v západní Africe, zatímco jeho otec tam pracoval na léčbě podvýživy.

Jeho babička vedla odbojovou síť proti nacistům a přežila z Ravensbrücku, ženském koncentračním táboře v severním Německu, 50 mil severně od Berlína.

„Nechci se stydět za to, že jsem méně odvážný. Byla deportována do Ravensbrücku, můj bože,“ řekl. „Je to v mé rodině. Někdy musíte neuposlechnout, protože si myslíte, že není dobré poslouchat některé věci neslučitelné s vaším smyslem pro morálku.“

Řekl, že pacientům bylo řečeno, aby nenavštěvovali lékaře a lékařům, aby neprohlíželi pacienty během covidového lockdownu. To mu připadalo úplně hloupé.

V březnu 2020 otevřel svoji ordinaci pacientům s COVID-19, kteří byli ochotni podstoupit léčbu HCQ – a lidé stáli fronty před jeho institutem, aby čekali, až na ně přijde řada.

Pro něj bylo vyvrácení mainstreamového doporučení, že HCQ je nebezpečný pro pacienty s COVID-19, jen výsledkem jeho práce. „Nezajímá mě, co říkají ostatní. Mluvím jen o tom, co vidím.“

Řekl, že byl povzbuzen nedávným rozhodnutím amerického odvolacího soudu, které umožnilo pokračovat v žalobě tří lékařů proti FDA. Dne 1. září panel tří soudců 5. obvodního odvolacího soudu USA v New Orleans oživil případ, který tvrdí, že FDA překročila své pravomoci tím, že vedla kampaň proti účinnosti ivermektinu při léčbě pacientů s COVID-19.

Bylo to velmi zajímavé, protože doufám, že se to někdy stane ve Francii – lékař má na starosti léčbu pacienta. To je jeho úloha a jeho povinnost. Takže můžete mít informace o doporučení od vlády nebo od agentury, ale nemůže nahradit odpovědnost lékaře, který předepisuje léčbu,“ řekl Dr. Raoult.

Dodal, že pacienti by měli volat lékaře k odpovědnosti, pokud nedělá svou práci. „Ale není to agentura, která by měla určovat, co by měl lékař dělat.“

Vědec, kterému je nyní 71 let, uvedl, že si není vědom žádných stížností od 30 000 pacientů s COVID-19 léčených pod jeho vedením.

„Lidé na ministerstvu zdravotnictví, kteří nikdy neviděli pacienta, to nevědí lépe než my, kteří jsme ošetřili 30 000 lidí. A já praktikuji medicínu 42 let, takže vím, co dělám.“

„Sebeúcta je důležitější než úcta ostatních,“ řekl o jednom z témat své autobiografie. „Potřebuji souhlasit sám se sebou.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 3.2]

2 thoughts on “Falešná studie měla za cíl vyřadit HCQ jako lék na Covid-19, aby bylo možné aplikovat genové injekce

  1. Ivermectin i hydroxychlorochin byly kvůli nežádoucím účinkům zakázány, aby mohly toxíny bez „žádných“ vedl. účinků vesele do světa byznysu, jak prosté. Voctne se každý, kdo nemyslí tam, kde ho chtějí mít. Teď povolat Šerloka. Heleďmese, aby byl už někdo za katrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout