Švédsko: Nevzdělaný Somálec si otevřel ordinaci a vydával se za lékaře, nějakou dobu mu to procházelo

Švédsko: Nevzdělaný Somálec si otevřel ordinaci a vydával se za lékaře, nějakou dobu mu to procházelo

Rozhodně nejde o jediný podobný případ, zejména Somálci bývají ve Švédsku poměrně často do podobných podvodů zapojeni.

Tvrzení, že mají dané vzdělání, zpravidla nikdo neověřuje, neboť úředníci se obávají, že by mohli být v případě trvání na předložení patřičného dokladu považováni za rasisty a xenofoby.

Navíc, média a politici přece v roce 2015 tvrdili, že do Evropy přichází samí doktoři a inženýři. A co řeknou mainstreamová média, to je přece pravda. Takže kdo by se divil somálskému lékaři?

Případů falešných lékařů (a to nejen somálských) tak v zemi přibývá. Je ovšem zajímavé, že stále ještě nachází pacienty i mezi původním obyvatelstvem…

Falešný lékař, „Doktor Somálsko“ z Trollhättanu, údajně týral řadu pacientů. Nyní vyšlo najevo, že byl v jednu dobu ve skutečnosti zaměstnán jako pomocný zdravotník, ale že mu zcela chybí jakékoli zdravotnické vzdělání.

Podle TTELA si falešný lékař otevřel vlastní kliniku v laboratoři zdravotního střediska Lextorp v Trollhättanu.

Místní noviny informují o chybějících vzorcích, nesprávných výsledcích testů a život ohrožujících radách pacientům.

David Pazooki, vedoucí lékař zdravotního střediska Lextorp, upozornil vedení na zneužívání, ale namísto řešení situace byl za upozornění na falešného lékaře pak sám propuštěn.

Pazooki mluví o odpovědi, kterou dostal od ředitele zdravotního střediska Thomase Nygrena, když ho konfrontoval s falešným somálským lékařem.

„Thomas odpověděl: ‚Najali jsme ho kvůli jeho životním zkušenostem,'“ řekl Pazooki.

Somálec totiž tvrdil, že byl ve své rodné zemi vyškoleným zdravotníkem. Muž však zcela chybí v registru zdravotnických pracovníků Národní rady pro zdraví a sociální péči. Nebyla od něj ani obdržena žádná žádost o profesní titul nebo ošetřovatelskou licenci.

„Jediné formální vzdělávání, kterého se zúčastnil, bylo absolvování kurzu švédštiny pro přistěhovalce,“ píše deník.

Navzdory tomu „Doktor Somálsko“ radil pacientům po telefonu, vyšetřoval pacienty, odebíral vzorky, pracoval v laboratoři a zapisoval záznamy pacientů. Podle Davida Pazookiho je to katastrofa.

Pazooki mimo jiné vypráví o pacientovi, který měl několikrát infarkt a zavolal mu, že má bolesti na hrudi. „Doktor Somálsko“ mu poradil, aby užíval Advil.

Somálec si také otevřel vlastní podnik uvnitř laboratoře, ve které neustále pobíhají jeho krajané. Při několika příležitostech také uvedl, že odmítl analýzu vzorků od pacientů se srdečními chorobami s odvoláním, že je to příliš drahé.

Žena s rakovinou plic vypráví o své první návštěvě „Doktora Somálsko“ v laboratoři.

Do laboratoře přišlo několik jeho krajanů. Někdo pil vodu, jiný s ním mluvil. Pak „lékař“ vysvětlil ženě, že potřebné vzorky, které se údajně chystal vzít, nejsou potřeba.

„Doktor Somálsko“ sám odkazuje na skutečnost, že každý v jeho domovské zemi říká „doktor“ každému, kdo pracuje ve zdravotním středisku, nemocnici nebo lékárně, bez ohledu na to, jakou práci tam vykonává….

K uvedenému už jen dodávám, že Somálec díky integračním programům Švédska i EU zcela jistě na svůj podnik pobíral velmi štědré dotace, což byl samozřejmě hlavní důvod proč se falešný doktor pustil do tohoto „podnikání.“

Právě kvůli těmto dotacím založil před časem jiný Somálec velbloudí farmu, přičemž na dotacích si přišel na miliony, které záhy zpronevěřil, aniž by se kdy projekt skutečně rozjel.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Švédsko: Nevzdělaný Somálec si otevřel ordinaci a vydával se za lékaře, nějakou dobu mu to procházelo

  1. Najznámejší Somálec na svete, „britský“ vytrvalec Mohammed Farah /našťastie už skončil kariéru/ nikdy Britom nebol ani nebude! Už aj preto,že jeho detstvo a mladosť dodnes ostáva záhadou a keby sa ho na to niekto spýtal, nevyhne sa base za „zločin z nenávisti“… Stojí za zmienku, že po úspešných pretekoch sa vždy chválil iba deťmi, ženami /určite ich má viac/ z ne-pochopiteľných dôvodov nikdy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout