Klaus Schwab vyzývá ke sloučení vlád s nevolenou korporátní elitou

Klaus Schwab vyzývá ke sloučení vlád s nevolenou korporátní elitou

Globalistické elity se dlouhodobě netají tím, že jejich cílem je vytvoření jednoho světového řádu pod jednou vládou, s jednou měnou a ve světě, kde je většina bohatství kumulována do rukou velmi malé hrstky lidí, kteří ovládají největší korporace.

Z politiků si již dávno tito světovládci udělali své oddané loutky, které jsou zpravidla instalovány do vlád i s podporou občanů. Tyto loutky vyškolené WEF, Trilaterální komisí, Bilderbergem či Aspen institutem, pak vládnou tak, aby byli spokojeni především jejich páníčci.

Klaus Schwab patří k těm, kdo již více než 50 let pomáhá elitám v nejvyšším patře pyramidy moci dojít velmi úspěšně k jejich dlouho plánovaným cílům.

A nemyslete si, že ovládá jen většinu Evropy, USA a další západní země. Jím organizovaných srazů v Davosu – a v létě již také v Číně – se účastní zástupci mnoha zemí z celého světa.

A on sám je zván na mnohé summity, které jsou jinak určeny jen voleným politikům.

Není tedy divu, že byl tento globalista pozván i na summit zemí jihovýchodní Asie – ASEAN.

Šéf Světového ekonomického fóra (WEF) Klaus Schwab vyzval světové vlády, aby spojily své síly s nikým nevolenou podnikatelskou elitou k realizaci jeho agendy k ukončení „éry kapitalismu“.

Schwab hovořil na summitu Asociace národů jihovýchodní Asie (ASEAN).

Jedná se o setkání vlád jihovýchodní Asie a jejich „partnerských“ zemí.

Zakladatel WEF tvrdí, že vlády musí přijmout spojence jeho globalistické organizace a umožnit korporátním mocenským elitám utvářet veřejnou politiku.

Během svého projevu Schwab využil příležitosti a nadiktoval své plány na sloučení vládní a korporátní moci.

Mnohé však zajímalo, proč se šéf neziskovky, která zastupuje soukromé firemní zájmy, akce vůbec zúčastnil.

ASEAN má deset členských států a stal se „partnerem pro dialog“ s mnoha dalšími zeměmi. Má „komplexní partnerství“ s Austrálií, Indií a Čínou.

ASEAN navázal partnerství s organizacemi, jako je Organizace spojených národů (OSN) a specializované agentury OSN.

Summit ASEAN, který se koná každé dva roky, je nejvyšším politickým orgánem ASEAN. Skládá se z hlav států a vlád členských států ASEAN.

Schwab však nereprezentuje žádnou zemi, natož národ jihovýchodní Asie.

Přesto vystoupil na posledním summitu v Indonésii a přednesl projev, ve kterém vůdcům suverénních národů diktoval svůj program.

43. Summit ASEAN se konal v Jakartě od 5. do 7. září.

Na webových stránkách je summit popsán jako „bilaterální setkání hlav států a vlád zúčastněných zemí.“ Schwab, který zastupuje velké korporace, byl zřejmě jedinou výjimkou z tohoto pravidla.

Australský politik Craig Kelly k tomu tweetoval:

„Proč je Klaus na současném summitu ASEAN v Indonésii? A proč také prosazuje spojení státní a korporátní moci?

Ve svém projevu na summitu Schwab řekl hlavám států a vlád, že podporuje takzvanou „spolupráci veřejného a soukromého sektoru“.

Pokračoval, že sloučením korporací a státu uvidíme přechod z „věku kapitalismu do věku talentismu.“

Schwab vysvětlil, že v jeho systému budou firemní elity utvářet politiku pro suverénní země, aby zajistily, že se inovace stanou „klíčovým konkurenčním faktorem“.

Již dříve uvedl, že jeho plány na sloučení společností a států by znamenaly, že vlády stále vedou cestu, ale společnosti poskytují inovační sílu.

Schwab také přednesl hlavní projev na summitu ASEAN v roce 2022.

Stejně jako letos byla vznesena otázka, proč by nevolený šéf WEF diktoval politiku demokraticky zvoleným představitelům.

Bezprostředně po summitu ASEAN v roce 2022 Schwab znovu vítal vládní úředníky na Business 20 Summit (B20) na Bali přidružený k G20.

Během svého projevu na B20 Schwab řekl vedoucím představitelům, kteří se zúčastnili summitu G20 v roce 2022, co mohou očekávat, když zavedou jeho agendu „Great Reset.“

Schwab se pochlubil světovým lídrům, že „svět bude vypadat jinak“, jakmile bude implementován jeho program „Velký reset.“

Realizace svých plánů popsal jako „přechod“, kterým svět projde.

„To, co máme před sebou, je hluboká systémová a strukturální restrukturalizace našeho světa,“ řekl německý ekonom Schwab.

„Bude to chvíli trvat a svět bude vypadat jinak, jakmile projdeme tímto procesem přechodu.“

V dřívějším rozhovoru pro India Today Schwab hovořil o tom, kdo se ujme vedení jeho dystopické čtvrté průmyslové revoluce.

Klaus Schwab řekl, že věří, že půjde o systém kapitalismu stakeholderů. „Věřím, že státní kapitalismus bude mít krátké trvání,“ řekl.

„Krátkodobě to nabízí určité výhody, protože můžete koncentrovaně mobilizovat spoustu zdrojů k dosažení konkrétního cíle.

Ale věřím, že budoucnost nespočívá ani ve státním kapitalismu, ani v kapitalismu akcionářů, ale v tom, čemu říkám kapitalismus stakeholderů v kombinaci se společenskou odpovědností.“

Schwabův kapitalismus stakeholderů je systém, ve kterém společnosti hledají dlouhodobou tvorbu hodnot spíše než krátkodobé zisky a vlády s nimi spolupracují.

Jinými slovy, za společnost jsou odpovědní nevolení lídři ziskových korporací. A většinou jde o korporace, které jsou v rukou velmi malé hrstky lidí, kteří  ve skutečnosti ovládají svět.

Tomu se ovšem říká korporátní fašismus…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Klaus Schwab vyzývá ke sloučení vlád s nevolenou korporátní elitou

  1. Klaus Schwab vyzývá ke sloučení vlád s nevolenou korporátní elitou

    Ale nejakej Svab take je nevovlenou a samozvolenou entitou. Navic chce byt chudy a stastny tak co s takovym ?? Asi to chce nejaky pripravek na hmyz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout