Hunter Biden byl obviněn z nezákonného držení zbraní

Hunter Biden byl obviněn z nezákonného držení zbraní

Možná se nad obviněním podivujete s tím, že je držení zbraní v USA legální. Jenže nezákonné je prodávat zbraň mimo jiné například narkomanům.

Nikdo, kdo bere drogy, tedy nesmí legálně vlastnit zbraně. A Hunter Biden je jasně usvědčený narkoman, vždyť on sám se chlubil tím, jak bere drogy, na videích i fotografiích, jichž byl plný jeho notebook.

Nicméně v době, kdy si zbraň kupoval, tuto skutečnost zatajil, což je trestné. A sazby počítají dokonce s nepodmíněnými tresty. Každopádně je jisté, že minimálně z této obžaloby se bez trestu nedostane.

Biden byl u soudu v Delaware ve čtvrtek obžalován ve třech bodech obžaloby souvisejících s držením střelné zbraně při užívání drog.

„Dva z nich mají maximální trest odnětí svobody na 10 let, zatímco třetí má maximálně pět let,“ uvedly NBC News.

Zvláštní vyšetřovatel Dave Weiss obvinil Huntera Bidena poté, co se minulý měsíc rozpadla dohoda o přiznání viny.

Hunter Biden byl obviněn z „jednoho nepravdivého prohlášení při nákupu střelné zbraně, jednoho nepravdivého prohlášení týkajícího se informací, které musí být uchovávány federálním obchodníkem se střelnými zbraněmi a držení střelné zbraně osobou, která je nezákonným uživatelem nebo závislou na kontrolované látce.“

Jeho tehdejší milenka a vdova po zesnulém bratrovi hodila zbraň do koše. Hunter to přiznal v on-line rozhovoru se svou rodinou, když ho obvinili z nevhodného chování před dítětem.

Hunter také sdílel zprávu, že manželka jeho mrtvého bratra, Hallie Bidenová, se kterou měl poměr, zahodila zbraň. Hallie tvrdila, že to udělala, protože se bála, že Hunter ublíží sobě nebo dětem.

Minulý měsíc americký generální prokurátor Merrick Garland oznámil, že americký prokurátor pro Delaware David Weiss byl jmenován zvláštním vyšetřovatelem ve vyšetřování Huntera Bidena.

Federální prokurátoři také minulý měsíc uvedli, že jednání o přiznání viny Huntera Bidena jsou ve slepé uličce a tvrdili, že případ směřuje k soudnímu řízení.

Čtvrteční obvinění související se zbraněmi nejsou koncem právních problémů Huntera Bidena. Weiss již dříve stáhl Hunterovy daňové poplatky v Delaware a řekl, že tyto trestné činy budou řešeny buď v Kalifornii nebo DC…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

One thought on “Hunter Biden byl obviněn z nezákonného držení zbraní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout