Invaze: Také Kanárské ostrovy volají o pomoc, situace eskaluje (video)

Invaze: Také Kanárské ostrovy volají o pomoc, situace eskaluje (video)

Jak již víte, tak na Lampeduse vyhlásili výjimečný stav, neboť počet vetřelců z Afriky již značně převýšil počet původního obyvatelstva ostrova. Nepokoje, rabování a mezitím další nekončící příliv už ostrov sotva zvládá.

Invaze na Kanárských ostrovech eskaluje a je podobně jako v Itálii na rekordních číslech. I když počty stále nelze srovnat s Lampedusou, na poměry Kanárských ostrovů jsou skutečně rekordní.

Ostrovy běžně „obohatí“ kolem 1000 Afričanů měsíčně, což je číslo, které je v současné době vykázáno ani ne za týden.

Níže se můžete podívat na záběry nově připluvších obohacovačů (Kanárské ostrovy, ilegálové z ostrovů El Hiero a Tenerife). Všichni budou postupně přepraveni na evropskou pevninu…

Stejně jako v jiných zemích EU, ani ve Španělsku není od politiků slyšet nic jiného než tlachání a nic se neděje. Nyní prázdninové ostrovy, které v současné době čelí invazi, volají o pomoc.

Více než 2 400 nelegálních migrantů jen v prvních deseti zářijových dnech přimělo regionální vládu, aby přitvrdila svůj tón. Pedro Sánchez byl znovu vyzván, aby v této záležitosti konečně začal jednat.

Premiér Kanárských ostrovů Fernando Clavijo ve svém dopise požaduje, aby Sánchez co nejdříve přijel na Kanárské ostrovy a osobně se přesvědčil o situaci. Sánchez byl ostře kritizován již v srpnu za to, že nepřerušil svou dovolenou na Lanzarote, když se zvýšil nápor z Afriky.

Takto se Senegalci připravují na cestu na Kanárské ostrovy:

Kvůli nedostatečné reakci z Madridu Clavijo včera také poslal volání o pomoc předsedkyni Evropské komise von der Leyenové a komisařce EU pro vnitřní věci Ylvě Johanssonové.

Clavijo zde vyzývá k setkání a účasti Bruselu na řízení migrační krize a finanční podpoře Kanárských ostrovů.

Tedy přeloženo: Podobně jako v případě Itálie žádají i Kanárské ostrovy EU o řešení. A podle Bruselu je nejlepším řešením takzvaná „sdílená solidarita“ – jak se dnes říká kvótám.

Německo, které je tradičně vstřícné (ale aktuálně přeplněné), stejně jako Švédsko, již oznámily, že nadále přijímat nemohou.

Pokud si však dobře vzpomínám, tak Rakušan s nadšením podpořil migrační pakt. Lze si lehce domyslet, na koho se Lejno s Johanssonovou obrátí.

A co asi udělají oddaní lokajíčkové Bruselu, až budou požádáni o „solidaritu“?

A nakonec video z Mali, odkud se již další ohromné davy vydaly na cestu do Evropy:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout