Berlín omezuje obytný prostor: Maximálně jeden pokoj na osobu

Berlín omezuje obytný prostor: Maximálně jeden pokoj na osobu

Podobné rozhodnutí samozřejmě způsobila bezuzdná vítací politika, která není typická jen pro německou federální vládu, ale i pro tu berlínskou.

Na druhou stranu tato politika 1 pokoje na 1 osobu je přesně v duchu plánů globalistů na sdílení – v tomto případě sdílené bydlení. Bude-li ostatně pokračovat přesun Afriky a zemí Středního a Blízkého východu do Evropy, pak se začnou podobná nařízení objevovat i jinde.

15minutová chytrá města se sdílenými byty tak budou splněním jednoho z důležitých plánů globálních zločinců.

 

Bytová nouze v Berlíně je téměř legendární: v důsledku politických chyb a nehod si obyčejní občané v německém hlavním městě mohou jen stěží dovolit byt poloviční důstojné velikosti.

Namísto poskytnutí většího obytného prostoru chce Senát vedený CDU také zakázat obyvatelům města pronajímat více než jednu místnost na osobu.

Situace na berlínském trhu s bydlením je výsledkem desetiletí špatných politických rozhodnutí.

Za prvé, červeno-červený Senát pod vedením bývalého starosty Klause Wowereita prodal téměř 200 000 obecních bytů za snížené ceny realitním společnostem. 

Nájmy na otevřeném trhu byly stále dražší: průměrně vydělávající lidé byli vytlačováni do odlehlých čtvrtí nebo za hranice města,  ti nejbohatší si zajišťovali druhé bydlení a slavili drahé večírky v podkrovních bytech v centru města.

Problém se stával stále zhoubnějším, a tak pozdější červeno-červeno-zelená městská vláda zavedla strop nájemného, který se však v této podobě ukázal jako protiústavní.

Spolkový ústavní soud shledal, že pouze federální vláda může regulovat zákon o nájemném. Občané, kterým zpackaný zákon vnukl falešnou naději na levnější nájemné, se museli zruinovat řádnými doplatky nájmů…

Drahý odkup 14 000 kdysi levně promrhaných bytů od „Vonovia“ a „Deutsche Wohnungsen“ byl jen kapkou v moři.

A přestože situace v oblasti bydlení byla stále nejistější, kampaně jako „Máme prostor!“ byly použity na podporu přijímání stále více žadatelů o azyl v Berlíně.

Od tohoto kurzu se  nová černo-červená městská vláda neodchýlila: nedávno vyzvala k dalšímu přijímání Afghánců. A to navzdory skutečnosti, že nové byty jsou již dlouho k dispozici pouze pro žadatele o azyl a další migranty, původní obyvatelstvo nemá šanci. 

Pokud je to nutné, i senioři musí vytvořit prostor pro velké klany nových občanů, což je myšlenka, která také potěší vládu semaforů ve federální vládě.

Nyní přišel starosta Kai Wegner (CDU) s novým plánovaným nápadem na bydleníOd nynějška si budou moci svobodní lidé v hlavním městě pronajímat pouze jednopokojové byty, páry bez dětí si budou moci pronajmout maximálně dvoupokojové byty.

Pravidla se však nevztahují na podkrovní byty v okresech, kde žije berlínská smetánka, ale na zbývajících přibližně 360 000 státních bytů. A bude platit pro všechny smlouvy uzavřené v nadcházejícím roce.

To znamená, že zatímco bohatí se mohou nadále roztahovat v podkrovních bytech v centrech měst, tak obyčejní smrtelníci se budou víc tísnit.

To se dokonce setkalo s kritikou ze strany FDP, jejíž berlínský generální tajemník Lars Lindemann označil požadavky za ostudné: „Po desetiletí byly nové stavební cíle nesplněny a nyní  na to musí Berlíňané doplácet.“

Kromě dohody o omezení občanů na vlhké obytné silo obsahuje nová dohoda se šesti státními bytovými společnostmi také výrazné zvýšení nájemného, které se má vztahovat i na stávající nájemné.

V závislosti na velikosti bytu budou jeho obyvatelé muset platit o 50 – 100 eur měsíčně více.

K uvedenému jen připomínám, že v Německu je mnohem méně bytů ve vlastnictví a více nájemních (státních) než u nás. Nařízení se tak bude týkat poměrně značného počtu berlínské populace.

Není ovšem jasné, jak budou řešit případy, kdy se z bytu někdo odstěhuje (například po rozvodu, odchod dospělého dítěte od rodičů apod.). Pak bude byt nadrozměrný.

Lze očekávat, že do takových bytů nastěhují nájemníky, případně se nadměrný prostor zdaní nebo budou nájemníci přestěhováni od menšího a byt bude přidělen například afghánské rodině nebo skupince Afričanů, kteří právě dorazili do Evropy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 36 Průměrně: 4.8]

4 thoughts on “Berlín omezuje obytný prostor: Maximálně jeden pokoj na osobu

  1. není možné aby v bytě 3×1 žili jen 2 lide bud si k sobě nastěhuji další dvě osoby nebo at platí daně za nadměrné metry Ivan Bartoš Pirátská strana

  2. proto se nelíbí, že v ČR bydlí hodně lidí ve vlastním domku, nebo bytě. Sice zvýší daň z nemovitostí, ale nemůžou až tak šachovat a stěhovat s lidmi, jako v podnájmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout