Belgie: Protesty proti povinné sexuální výchově na školách, několik škol bylo zapáleno (video)

Belgie: Protesty proti povinné sexuální výchově na školách, několik škol bylo zapáleno (video)

Jde samozřejmě zejména o protesty proti genderové a LGBTQ výchově – tedy podobající se těm, které již ve středu proběhnou v Kanadě. Zřejmě právě něčemu podobnému chtěli předejít ve Velké Británii, kde LGBTQ agendu na školách nyní zakázali.

Nejvíce protestujících je samozřejmě z řad muslimů, což se ostatně dalo očekávat – a jen to potvrzuje předpovědi všech, kdo od začátku považují prosazování genderové agendy a LGBTQ na jedné straně – a islamizace Evropy na druhé – za velmi „výbušný koktejl.“

V Belgii sílí odpor proti povinné sexuální výchově pro žáky základních škol. Demonstrace organizovaná muslimy v neděli zůstala pokojná, ale v uplynulém týdnu došlo k několika žhářstvím.

Odpor proti povinné sexuální výchově pro žáky základních škol v Belgii stále roste. V belgickém hlavním městě Bruselu demonstrovalo v neděli asi 2000 lidí proti školnímu projektu, který má být realizován v Bruselu a Valonsku v novém školním roce.

Protest v hlavním městě zorganizovala v Paříži narozená muslimská influencerka Radya Oulebsir.

Demonstrace se sice zúčastnili převážně muslimové, ale byli přítomni i konzervativní křesťané, což můžete vidět i na záběrech. Nový školní program se nazývá „Vzdělávání pro vztahový, emocionální a sexuální život“ („Evras“).

Do  značné míry se v tomto školním programu propaguje i LGBTQ, což zřejmě protestujícím vadí nejvíc.

V budoucnu se budou žáci učit o sexuálních tématech  dvě hodiny týdně ve čtvrté třídě a dvě hodiny týdně v šesté třídě. „Cílem Evras je podporovat děti a dospívající v rozvoji jejich vztahového, emocionálního a sexuálního života,“ uvádí se na webových stránkách programu.

Kritici se obávají brzké sexualizace dětí a dospívajících kvůli nařízení zavedenému na začátku září.

Tato otázka zaměstnává Belgii již dlouhou dobu a protesty nebyly vždy pokojné. Minulý týden bylo zapáleno šest škol ve francouzsky mluvícím regionu Valonsko, kde mají nové učební osnovy vstoupit v platnost.

Podle belgických úřadů byly na některých místech činu nalezeny nápisy a graffiti s hesly proti školnímu programu, což jasně poukazuje na důvod žhářství.

Belgičtí politici reagovali na žhářství rozhořčeně a oznámili důsledky. Premiér Alexander De Croo (Open Vlaamse Liberalen en Democraten) řekl, že požádal orgány odpovědné za terorismus, aby analyzovaly situaci, a zdůraznil:

„Žijeme v zemi tolerance a tolerance znamená, že můžeme diskutovat a mít různé názory. To by však nikdy nemělo vést k násilí, zejména ne na místech, která prospívají našim dětem. Nikdy neakceptuji, že se terčem staly školy.“

Ministryně školství Valonska-Bruselu Caroline Désir (Parti Socialiste) obvinila dezinformace o programu Evras z vyhrocené nálady v zemi. „Chtěla bych všechny vyzvat, aby se uklidnili a pokusili se znovu vyvrátit lži o systému Evaras,“ řekla s odkazem na současnou situaci.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Belgie: Protesty proti povinné sexuální výchově na školách, několik škol bylo zapáleno (video)

  1. Nič by ma nepotešilo viac /ak nerátam násilný puč proti fašistickým beštiám Orbánovi a Kaczynskému/, než teroristický útok na sídlo Európskej komisie /plné nevolených byrokratov, mnohí z nich sú Židia/ spáchaný miestnymi moslimami. Je jedno, či v štýle Breivika, alebo Bataclanu.

    1. Mnoho lidí ani neví proč vlastně Breivik udělal ten nepochopitelný čin .Když vzal životy dětem ze strany která letní tábor organizovala . Hlavní důvod byl že tahle strana se podílela na vzniku Barnevernetu v Norsku / nelidská organizace která bezdůvodně odebírá děti z norských rodin a dává je k adopci /. Tohle zažil i Breivik v dětství kdy přešel několika rodinami které ho adoptovali v kterých byl sexuálně zneužíván a týrán. To je v Norsku běžná prax že si adoptované dítě posouvají k sexuálnímu zneužívání z adoptivní rodiny do rodiny. Důvodem nejsou jen sexuální hrátky s dětmi ale i miliony korun ročně které rodina adoptováním dítěte získá. Tohle se ale veřejnost nesměla dozvědět proto se nemohl Breivik ani veřejně vyjádřit,obhájit proč udělal co udělal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout