Německo: Právník navrhuje vyloučení všech členů AfD z církve

Německo: Právník navrhuje vyloučení všech členů AfD z církve

Pokud sledujete konání falešného papeže Bergoglia, pak vám je jistě jasné, kam současná církev směřuje. A netýká se to samozřejmě jen katolíků.

Církev – a to zejména v Německu, o kterém bude nyní řeč – je v čele snah o islamizaci Evropy. Zásluhy církví na infiltraci Evropy džihádisty z Afriky i Asie jsou neoddiskutovatelné.

Bergogligo dlouhodobě vyzývá k otevření hranic pro islámskou invazi a v mezináboženském „dialogu“ (který byl spíš podlézáním muslimům) podpořil islám.

Vatikán v Itálii provozuje tisíce ubytoven pro chudé, odkud byli vyhnáni Italové, včetně matek s malými dětmi, důchodců či dělnických rodin, aby tam bylo možné ubytovat mladé islámské bojovníky zejména z Afriky.

Přesně tuto politiku plně podporuje i církev v Německu. Například jistý klášter, nabízející ubytování chudým, přijímá výhradně muslimské migranty, zásadně ne křesťany.

Avšak německé církve jsou především hlavním sponzorem pašeráckých neziskovek, které přiváží džihádisty z Afriky do Evropy. Německá církev dokonce zakoupila jednu z několika lodí, které využívá neziskovka nechvalně známé pašeračky Racketeové.

V případě všech pašeráckých lodí pak přispívá na jejich provoz a opravy.

To je jen malý výčet podvratné činnosti církve, která chce nyní vyloučit členy AfD, neboť jejich politika se prý neslučuje s ideály církve. To lze samozřejmě pochopit, protože politika AfD je o zastavení pokračující islamizace Evropy.

Thomas Schüller, odborník na církevní právo z Münsteru, považuje vyloučení členů AfD z katolických sdružení za legálně možné. Podle toho by se však musely změnit stanovy a volební řády, řekl o víkendu Bavorskému úřadu (BR).

Reagoval tak na odpovídající návrh předsedkyně Ústředního výboru německých katolíků (ZdK) Irme Stetter-Karpové, která předtím uvedla, že podle jejího názoru je členství v AfD neslučitelné s výkonem církevního úřadu:

„Aktivní podpora AfD odporuje základním hodnotám křesťanství,“ prohlásila.

Právně může každý spolek nejen odepřít členům této strany funkce, ale dokonce i členství, zdůraznil Schüller. Neboť ve sdružení je vždy svoboda přijetí:

„A tam by sdružení katolické mládeže, ale i sdružení dospělých, mohla skutečně zahrnout ustanovení o tom, že členové AfD nebudou z principu připuštěni do sdružení a také je znovu vyloučí ze sdružení.“

 

Podle odborníka na kanonické právo by však změna stanov, která je namířena výhradně proti AfD, mohla být problematická. Obecnější formulace by byla vhodnější, podle níž nemohou být přijati nebo vyloučeni žadatelé o přijetí do katolického sdružení nebo dokonce současní členové sdružení, „kteří se chovají způsobem poškozujícím sdružení ve smyslu rasistických, antisemitských výroků.“

Stetter-Karpová prohlásila, že odmítá převzetí laických církevních úřadů členy AfD. Je totiž „jasné, že antisemitské, rasistické, nelidské postoje a výroky nemají v katolické organizaci místo.“ Pro takové odmítnutí by však musely být prověřeny zákony a volební předpisy.

Mnichovský profesor práva Stefan Korioth vysvětlil BR, že církev jako náboženská komunita má možnost zajistit kompatibilitu se svými názory při přístupu do kanceláří:

„Ale předtřídit takovým rozsáhlým způsobem není bez problémů.“ AfD není zakázaná strana. Církev dokonce doporučuje politickou angažovanost.

Silná kritika iniciativy Stetter-Karpové přišla od členů „Křesťanů v AfD“. Mimo jiné uvedli, že AfD je jedinou stranou, která se vyslovila bez jakýchkoli „kdyby“ a „ale“ pro křesťanské hodnoty ochrany života na počátku a na konci lidského života. Navíc by takové vyloučení nakonec poškodilo Církev prostřednictvím další polarizace.

Na závěr připomínám, že  Zelení, kteří církvi nikterak nevadí, nyní prosazují zákon, podle něhož bude možný potrat až do porodu – tedy potrat již plně vyvinutého člověka.

Stejný zákon již platí například v Kalifornii nebo na Novém Zélandu. Církev proti němu nijak neprotestovala.

S tímto zákonem souhlasí také němečtí socani, ale ani ti německé církvi nevadí. To samozřejmě o mnohém vypovídá. Církev vždy podporovala ty „správné“ politiky a strany.

Nezapomínejte, že Vatikán byl první, kdo oficiálně uznal Hitlerovu 3. říši…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.7]

6 thoughts on “Německo: Právník navrhuje vyloučení všech členů AfD z církve

  1. Vsechna nabozenstvi jsou pro mne, jako strany, urcita ideologie a vsichni si jedou tu svoji politiku. Verim v Boha, ale k tomu nepotrebuji farare, kostel natoz satanistu ve Vatikanu. Mam jej vsrdci. Kazdy ma Boha a Satana v sobe a je na kazdem, komu da prednost.

  2. Už Františkov predchodca Benedikt XVI. sa pchal do análu saudskoarabskému kráľovi a ten terajší ho v servilite voči moslimom a homosexuálom vysoko prekonal…

  3. To by som bral! Nemecka cirkev je totiz tak chorobne liberalna, ze s krestanstvom ju pomaly spaja uz len nazov ! Frantisek musi byt na nemeckych biskupov skutocne hrdy !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout