Němci bojkotují prodejny Tchibo za multikulti reklamy – firma nyní vykazuje rekordní ztráty

Němci bojkotují prodejny Tchibo za multikulti reklamy – firma nyní vykazuje rekordní ztráty

Nedávno se celým světem nesla zpráva o rekordním bojkotu piva Bud Light v USA, po kterém se prodej do té doby v zemi nejprodávanějšího piva razantně propadl.

Bojkot byl vyhlášen v souvislosti s reklamou, ve které pivo propagoval muž, který se vydává za ženu. V důsledku na sociálních sítích vyhlášeného bojkotu zaznamenala společnost Anheuser-Busch rekordní propad tržeb.

Velmi podobná situace nyní nastala u prodejen Tchibo v Německu. Zejména v oblasti nepotravinářského zboží nyní tyto prodejny zaznamenávají náhlý – a velmi razantní – propad prodeje.

Podle názoru mnoha Němců jde o důsledek bojkotu, který sice nebyl vyhlášen tak otevřeně jako tomu bylo v případě bojkotu piva v USA, ale přesto mnoha Němcům údajně vadilo, že se Tchibo chová, jako kdyby zboží nenabízelo v Evropě, ale v Africe.

Toto téma se dost propíralo i na sociálních sítích, kde již před časem mnoho Němců slíbilo, že začnou prodejny bojkotovat, když nemají o bílé zákazníky zájem.

Skupina Tchibo, která nabízí i četné nepotravinářské zboží, zaznamenala v roce 2022 největší ztráty v historii společnosti: společnost vykázala ztrátu ohromných 167 milionů eur.

Důvodem je podle generálního ředitele „neochota nakupovat“ nepotravinářské zboží. Uživatelé na sociálních sítích nejsou překvapeni, když se podívají na marketingové kampaně Tchibo: nezdá se, že by firma měla zájem produkty prodávat původní bílé populaci.

Další případ „woke“ společnosti, která je nyní díky bojkotu na mizině?

Zejména v době neustálého zdražování si spotřebitelé velmi pečlivě rozmýšlejí, za co utrácejí své těžce vydělané peníze – a které společnosti takto financují. 

Nedávný bojkot piva Bud Light v USA, které inzerovalo s trans influencerem, ukázal, že „woke“ společnosti mnoho Američanů odmítá. Ale i v Německu jsou zákazníci stále více obtěžováni všudypřítomnou multikulti a duhovou propagandou.

Vzorovým příkladem je společnost Tchibo, která kromě kávy nabízí i nepotravinářské zboží od oblečení a hraček až po fitness. Online i offline byly jejich nepotravinářské produkty dlouhodobě inzerovány téměř výhradně s černými modely:

 

Tchibo nyní za poslední rok hlásí ztráty v milionech – zejména v byznysu s oblečením a spotřebním zbožím: Před zdaněním a úroky byl výsledek mínus 167 milionů eur. 

Generální ředitel Werner Weber pro Handelsblatt vysvětlil, že nákupní ceny výrazně vzrostly, ale lidé si koupili méně předmětů, které byly v reklamách. Společnost se chce odpovídajícím způsobem změnit a napříště se více soustředit na obchod s kávou.

Weber vidí příčinu na konci „pandemie“ – uživatelé na sociálních sítích to zatím připisují nejen všeobecným cenovým explozím a „zelenému ekonomickému zázraku“, ale také neúspěšnému marketingu. 

„Už asi nejsem cílová skupina,“ konstatovalo mnoho uživatelů – včetně těch, kteří uvedli, že dříve nakupovali u Tchibo hodně. Podle vlastních vyjádření nyní raději nakupují v jiných obchodech. 

Někteří také popisovali vyhýbání se řetězcům supermarketů, které se podřizují levicově zelenému duchu – jako Penny a REWE , které chtěly v minulosti prosazovat „zelenou“ převýchovu občanů vysoce kontroverzními kampaněmi.

Není pochyb o tom, že četné krize způsobují, že občané mění své spotřebitelské chování. Člověk se však musí divit, pokud mimo jiné v době recese běží i marketingové kampaně, které evidentně odhání i ​​běžné zákazníky. 

Proč to firmy dělají? Je skóre ESG woke společnosti o tolik důležitější než spokojenost zákazníků? Vypadá to tak. Tchibo například také podporuje agendu duhy, ale nevyvolává tím zrovna bouři nadšení.

Zatímco společnosti, které se zabývají woke agendou, mohou doufat v odměny od státu a globalistických investorů z BlackRock, na volném trhu si kladou překážky.

Zda budou i němečtí zákazníci wokeness v budoucnu stále více trestat, se teprve uvidí. V USA již byla síla spotřebitele jasně vyjádřena:

Například Anheuser-Busch, společnost stojící za Bud Light, se v budoucnu pravděpodobně zdrží trans reklamy – zde je spojení mezi woke marketingem a ztrátami v prodeji až příliš jasné. K propadu totiž došlo záhy po vyhlášení bojkotu…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 36 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Němci bojkotují prodejny Tchibo za multikulti reklamy – firma nyní vykazuje rekordní ztráty

  1. Tchibo mám také na „svém seznamu“ firem, jejichž zboží ignoruji, včetně kávy. Myslím si, že takový nenásilný odpor pomocí peněženky dokáže hodně.

  2. na facebooku, ked tam sem tam pozriem, vidavam podobne reklamy. naposledny myprotein, jaguar alebo gant. je to naozaj katastrofalna situacia. clovek ani nema sancu uz si robit zoznam na bojkot lebo je toto uz prilis vela.

  3. To je ale velmi, velmi účinný protest. Stačí se trochu zorganizovat. Pŕedstavte si, kdyby do marketu firmy X přišlo / nepřišlo za 14 dní jen max. 10% obvyklých zákazníků. Třeba za nekvalitu, cysoké ceny, minimální počet zboží Made in domovská země. To by byl vítr !!! Ale – když my jsme jen češi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout