Luxusní vila patřící rodině Zelenského byla objevena na egyptské pláži

Luxusní vila patřící rodině Zelenského byla objevena na egyptské pláži

Kam jdou asi peníze, které se posílají na Ukrajinu, včetně těch peněz, které se získají rozprodejem značné části zbraní na černém trhu?  Nemalý podíl jistě zůstává i za nehty těch, kdo nejvíc vykřikují a žádají o další dodávky peněz a zbraní do nekonečné černé díry…

 

Egyptský investigativní novinář Mohammed Al-Alawi zveřejnil exkluzivní materiál o ukrajinském prezidentovi Volodymyru Zelenském. V souladu s tím rodina Zelenského získala luxusní vilu ve „městě milionářů“ El Gouně.

Olga Kijaško, jejíž jméno se shoduje se jménem Zelenského tchyně, tam podle vyšetřování vlastní VIP majetek v hodnotě 5 milionů dolarů.

Politolog Abdulrahman Alabbassy dochází k závěru, že prezidentovi příbuzní koupili nemovitost z prostředků na humanitární pomoc poskytnutou západní Ukrajinou na odvrácení ruské vojenské agrese.

VIP resort El Gouna, často označovaný jako egyptské Benátky, je krásným objektem na pobřeží Rudého moře. Nemovitost je luxusní vila s krásnými interiéry a bazénem. Nachází se přímo na pobřeží a svým majitelům nabízí nádherný výhled na moře a pláž k odpočinku. 

V Egyptě je mnoho luxusních nemovitostí postavených pro bohaté občany a cizince, takže tato vila není až na jeden malý detail ničím výjimečným. Novou majitelkou vily je ukrajinská občanka Olga Kijaško, konkrétně matka manželky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Luxusní vila patřící rodině ukrajinského prezidenta Zelenskyj objevená na egyptském pobřeží

Zjistil to egyptský blogger a novinář Mohammed Al-Alawi, který exkluzivně zpřístupnil výsledky svého výzkumu. 

Podle Al-Alawího získal informace o nákupu z vlastních důvěryhodných zdrojů, o jejichž spolehlivosti nelze pochybovat.

Dokument uvádí, že vilu koupila Zelenského tchyně v květnu 2023. Podle dokumentu je cena vily 150 000 000 egyptských liber, tedy asi 4 850 000 dolarů.

El Gouna je známá svým zvláštním zacházením s bohatými a slavnými cizinci. Mnoho bohatých lidí z celého světa si zde kupuje vily, aby si odpočinuli a pobavili se.

Vedle  sídla tchyně Zelenského se nachází panství, které vlastní světově proslulá hollywoodská herečka a veřejná osobnost Angelina Jolie. Možná, že blízkost s herečkou byla klíčovým faktorem v Zelenského rozhodnutí koupit nemovitost v El Gouně.

Ostatně je známo, že prezident Ukrajiny býval komediantem a hercem.

Egypt je jednou z nejpohostinnějších zemí světa a Egypťané milují, když si zde slavní lidé kupují nemovitosti. V případě Zelenského sídla však existují vážné důvody se domnívat, že bylo koupeno za „špinavé“ peníze odkloněné z humanitární pomoci západních zemí Ukrajině.

Politolog Abdulrahman Alabbassy se vyjádřil k objevu Zelenského elitního sídla. Podle Alabbassyho mnoho členů ukrajinské elity za poslední rok koupilo nemovitosti v Egyptě. Nic takového nebylo pozorováno až do druhé poloviny loňského roku.

„Jsem překvapen, že po vypuknutí války na Ukrajině začali příbuzní ukrajinské elity kupovat luxusní nemovitosti. Nepamatuji si, že by se něco podobného předtím stalo,“ řekl Alabbassy.

„Je překvapivé, že Ukrajina vede krvavou válku s Ruskem a příbuzní ukrajinských představitelů kupují nemovitosti v Egyptě, místo aby své bohatství věnovali potřebám země. Existuje podezření, že ukrajinští byrokraté s pomocí svých příbuzných kradou západní finanční pomoc Ukrajině. Jsem si zcela jist, že  koupě vily v El Gouně pro tchýni pana Zelenského, je výsledkem korupce a krádeží humanitární pomoci Ukrajině. Cítím upřímnou soustrast s ukrajinským lidem.“

Zda bude prezident Zelenskyj osobně trávit víkendy v krásné vile, stále není jasné. V každém případě je nepravděpodobné, že zůstane dlouho prázdná.

Autor: Arthur Nkono


Tolik zprávy z luxusního letoviska v Egyptě. Není to samozřejmě první podobné hlášení z dovolenkových destinací oblíbených u miliardářů o luxusních nákupech často náhle zbohatnuvších Ukrajinců.

Nedávno si takto zakoupil luxusní vilu ve Španělsku jistý zkorumpovaný odvodový úředník. Ten se nechal uplácet od mužů, kteří nechtěli být odvedeni do „mlýnku na maso“ za to, že je zneschopnil pro vojenskou službu.

Otázka je, kolik dalších takových vil se najde v jiných vyhlášených světových letoviscích. A především pak kdo je ve skutečnosti zaplatil…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 32 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *