Cyklistika: Muži, kteří se prohlásili za ženy, vyhráli ve dvou závodech – v USA a ve Švýcarsku

Cyklistika: Muži, kteří se prohlásili za ženy, vyhráli ve dvou závodech – v USA a ve Švýcarsku

Degradace ženských sportů pokračuje – a například v ženské cyklistice již ženu na prvních příčkách v poslední době téměř není vidět. Nebylo by proto  divu, kdyby v tomto i mnoha dalších sportech přestal být o vrcholovou úroveň mezi ženami zájem.

Jako poměrně zásadní problém však vidím i fakt, že soupeřky v drtivé většině případů neprotestují, přitom díky mužskému soupeři přichází nejen o medaile, ale také o patřičnou finanční odměnu, která je často nezanedbatelná.

Na druhou stranu je jasné, že v případě protestu by zřejmě musely aktivní sport opustit, což se již ostatně několika špičkovým sportovkyním stalo. Protestující sportovkyně byly samozřejmě obviněny z „transfobie.“

Jak vidíte i na obrázcích v titulku, které jsou z dvou nedávných závodů v ženské cyklistice, tak ani na nich ženy otevřeně nevyjadřují nevoli, že na prvním místě skončil biologický muž.

De facto se radují ze zcela nefér porážky, ke které by nedošlo, kdyby byli biologičtí muži ze závodů žen vyřazováni.

Dva muži – cyklisté, kteří se prohlásili za ženy, obsadili tento týden přední místa na akcích ve Washingtonu a Švýcarsku, přičemž jeden porazil dvě dospívající dívky a druhý připravil své konkurentky o peněžní odměnu 500 švýcarských franků.

Tuto sobotu se Kiana Gysin v největším švýcarském městě Curychu umístil na prvním místě ve finále závodů žen s pevnou převodovkou v rámci akce Zuricrit, která se konala uprostřed města.

Gysin, který získal finanční odměnu v celkové výši 500 švýcarských franků, předběhl druhou Američanku Dani Morseheadovou, která podle oficiálních výsledků závodu pokořila svůj nejlepší čas o jedinou sekundu. V důsledku Gysinovy ​​účasti získala Morseheadová druhou cenu – tedy 300 franků.

Navzdory jeho účasti se švýcarský národní list Tages-Anzeiger chlubil, že závod přilákal mezinárodní talenty „a více jezdkyň než kdykoli předtím.“

Image

Den předtím v Richmondu ve Washingtonu si jiný mužský cyklista odvezl domů ženský titul – porazil dvě dospívající dívky a stal se 1/2/3 šampionem v severozápadním eliminačním závodě žen na Jerry Baker Velodrome.

Softwarový inženýr Amazonu Claire Law (35) porazil v pátek 20. srpna ve vyřazovacím závodě žen řadu juniorek. Vyřazovací závod znamená, že poslední umístěný jezdec, který protne cílovou čáru každé kolo a odpadne, bude vyřazen, dokud nezbude pouze jedna osoba.

Image

V přímém přenosu této události byl Law viděn, jak drtí své dospívající protivnice.

Když byla jezdkyně na třetím místě Lucy Dorer, 15, vyřazena, jezdkyně na druhém místě Lucy Scoville (17 let), v posledním kole úplně zpomalila a ani se neobtěžovala soutěžit s Lawem, který plul vpřed ke snadnému vítězství.

The Independent Council on Women’s Sports, síť atletek, které obhajují ženské chráněné kategorie ve sportu, poznamenala, že „Law se objevuje na ženských pódiích soustavně po celá léta a připojuje se k více než 50 mužům, kteří v posledních letech soutěží v ženské cyklistice.“

V červenci světový řídící orgán pro cyklistiku, UCI, zakázal transgender sportovcům účast na jakékoli z jejich akcí, pokud prošli mužskou pubertou. UCI zjistila, že předchozí bariéra omezující hladiny testosteronu „nebyla dostatečná k úplnému odstranění přínosů testosteronu během puberty u mužů,“ uvedli v prohlášení.

„Vzhledem k současnému stavu vědeckých poznatků je také nemožné vyloučit možnost, že biomechanické faktory, jako je tvar a uspořádání kostí v jejich končetinách, mohou představovat trvalou výhodu pro transgender sportovkyně,“ stojí v prohlášení.

David Lappartient, prezident UCI, řekl, že řídící orgán má povinnost zaručit především rovné příležitosti pro všechny závodníky v cyklistických soutěžích.

British Cycling zavedl svou vlastní politiku dva měsíce předtím, čímž vytvořil „otevřenou“ třetí kategorii, kde bude moci soutěžit kdokoli bez ohledu na pohlaví. 

Kategorie žen by byla omezena pouze na biologické ženy, včetně těch, které byly identifikovány jako transgender, ale které teprve podstoupily hormonální terapii.

Jak poznamenala Nezávislá rada pro ženské sporty, společnost USA Cycling nepřijala tyto nové přísnější zásady, které bránily biologickým mužům soutěžit s ženami a dívkami a porážet je, což umožnilo Lawovi  vyhrát v pátek šampionát.

Gysin, který se také v červnu stal ženskou mistryní světa na kole s pevným převodem, ve skutečnosti protestoval proti rozhodnutí UCI jako součást FemMess, curyšského cyklistického klubu, který „propaguje intersekcionální feministické diskuse“ v cyklistice.

„My z FemMess CC důrazně odsuzujeme rozhodnutí UCI v podstatě zakázat trans-ženám závodní cyklistiku, toto rozhodnutí nemá žádnou oporu ve vědeckých poznatcích a bylo implementováno pouze kvůli současnému transmisogynnímu politickému klimatu a tlaku ze strany trans-exkluzivních organizací. 

Nezúčastníme se žádné akce, která se řídí pokyny UCI, protože nebudeme finančně podporovat organizace jako je tato,“ zveřejnila skupina na Instagramu, kde je Gysin vidět na fotografii.

To je i důvod proč mohl ve Švýcarsku i přes zákaz UCI závodit muž v ženské cyklistické kategorii. Organizátoři závodu v Curychu se nepřizpůsobili jejím pravidlům, ale pravidlům zvrácené genderové ideologie…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Cyklistika: Muži, kteří se prohlásili za ženy, vyhráli ve dvou závodech – v USA a ve Švýcarsku

  1. O intenzívnej degradácii športu ako takého svedčia aj zmiešané /mužsko-ženské/ súťaže napríklad v atletike či cyklistike.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *