V reakci na uvěznění policistů, kteří zakročili při nepokojích v Marseille, protestují policisté po celé Francii

V reakci na uvěznění policistů, kteří zakročili při nepokojích v Marseille, protestují policisté po celé Francii

Nedávno jste si zde mohli přečíst o zatčení 7 policistů v Marseille, z nichž 6 stále zůstává ve vazbě. Jsou vyšetřováni za ublížení na zdraví za to, že násilně zasáhli proti ničícímu a rabujícímu davu, přičemž jednoho mladého Araba zranili.

Jak si jistě pamatujete, tak při nedávných nepokojích, jaké nemají v historii země svým rozsahem obdoby, policisté téměř nezasahovali, víceméně jen přihlíželi ničení majetku, rabování, žhářství a napadání lidí.

Přesně tak totiž zněl rozkaz: NEZASAHOVAT!

A pokud už zasahovat budou, tak jen tím způsobem, aby nebylo využito násilí, kterým by mohli někomu jakkoli ublížit.

Jenže zřejmě ne každý se dokázal dívat na to, jak se jeho město mění v trosky. Skupina policistů v Marseille proto zasáhla proti ničícím davům, přičemž došlo ke zranění 22letého Araba.

Sedm policistů bylo vyšetřováno, přičemž jeden z nich byl později propuštěn, ale šest stále zůstává ve vyšetřovací vazbě. Lze předpokládat, že jejich zadržování je motivováno zejména strachem z toho, že v případě jejich propuštění by mohlo dojít k dalším nepokojům.

V reakci na jejich věznění nyní začaly policejní protesty po celé zemi s vyjádřením solidarity vůči zadrženým, kteří při zákroku těžce zranili jednoho z výtržníků…

Mnoho policejních stanic v reakci zůstává uzavřeno, další policisté pak protestují před služebnami nebo v ulicích. Včera mělo být uzavřeno nejméně 1300 policejních stanic po celé zemi, ale i v zámořských departamentech.

Mluvčí stávkujících policistů k tomu řekl:

„Uvěznění našich kolegů v Marseille je tak trochu poslední kapkou, která zlomila velbloudovi vaz, pár dní po městských nepokojích, které stojí u zrodu kumulace pracovní doby,“ říká Thierry Carmignani, který zajišťuje, že protest je bezprecedentní a mohl by trvat i delší dobu.

„Je to poprvé v mé kariéře, co jsem to viděl v Marseille. A to není konec: další ředitelství, jako je soudní policie, by se k hnutí mohla připojit,“ řekl.

Zde několik z mnoha stávkujících oddělení:

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

ObrazObraz

….a bezpočet dalších.

Jde samozřejmě o to, že se nyní ve francouzské společnosti odštěpila skupina obyvatel, která je nedotknutelná a je prakticky nemožné proti ní beztrestně zasáhnout.

To, že tato situace zřejmě povede do občanské války, je dlouhodobě patrné. V posledních letech se objevují v tomto směru mnohá varování, ať už ze strany opozičních politiků, generálů ve výslužbě nebo policistů…

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 28 Průměrně: 5]

5 thoughts on “V reakci na uvěznění policistů, kteří zakročili při nepokojích v Marseille, protestují policisté po celé Francii

  1. nezapomenot na zlute vesty kterym byly rozmlaceny hlavy a z mrzaceni to bylo v poradku nic senedelo ale jak vzdy to je nekdo cernej je ztoho ohen na strese o policajte ve francii je znamo ze to nejso milackove pozor narealitu co se vsechno zanamenalo a odehralo od te doby clovek se musi vzpomenout i na zpet cose odehralo nezapomenout

  2. Především by měli jít do stávky všichni ti ochránci těch papalášů včele s poťapaným Makrónem. Kdyby si dostali do rukou těch obohacovačů , možná by se situace hnula , před tím by se samozřejmě posrali strachy .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout