Marseille: Šest policistů skončilo ve vazbě za údajně přílišnou brutalitu při potlačování nedávných nepokojů

Marseille: Šest policistů skončilo ve vazbě za údajně přílišnou brutalitu při potlačování nedávných nepokojů

Už chápete, proč policisté téměř nekonali, když agresivní mohamedáni likvidovali celá města, rabovali obchody, vypálili úřady, policejní stanice, školy, bezpočet aut, napadali kolemjdoucí a policisty?

V důsledku nečinnosti policie pak nastoupila domobrana, do ulic tedy vyšli odvážní Francouzi, kteří se nebáli s útočníky střetnout.

Jenže na některých místech se podle všeho snažila účinně zakročit i policie a nepokoje potlačit silou. To se však nakonec příslušným policistům nevyplatilo…

Sedm policistů z protikriminální brigády (BAC) pro jih a centrum Marseille, podezřelých z násilí na shromáždění během nepokojů, ke kterým došlo v Marseille po smrti Nahela zabitého policií v Nanterre 27. června, bylo v úterý umístěno do vazby v prostorách IGPN.

Ve středu bylo šest z nich stále vyslýcháno na jiných policejních stanicích ve městě, kam byli převezeni ve dvou fázích. Nejméně čtyři z nich  měli být předáni k vyšetřování tento čtvrtek ráno. Sedmý důstojník byl propuštěn v úterý odpoledne.

A za co je konkrétně 6 policistů stíháno?

Ve středu 5. července zahájila prokuratura v Marseille soudní vyšetřování obvinění z „hromadného násilí osobami zastávajícími veřejnou moc, které má za následek léčbu trvající více než 8 dní.“

22letý muž, na jehož svědectví upozornili kolegové z Provence, tvrdí, že se stal v noci z 1. na 2. července obětí násilí ze strany policistů. Jsou podezřelí, že ho znehybnili taserem a pak ho zbili a nechali ho polomrtvého na chodníku.

Oběť, stále hospitalizovaná, byla operována pro těžké poranění hlavy poté, co byla po útoku několik hodin uvržena do kómatu.

Když 6 vyšetřovaných policistů opouštělo vazbu, aby byli převezeni k výslechům, od svých kolegů, stojících na ulici, si vysloužili potlesk:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Marseille: Šest policistů skončilo ve vazbě za údajně přílišnou brutalitu při potlačování nedávných nepokojů

  1. ja byť poliš tak sa niekam zašijem ,ako sa pre obohacovača dostať do basy
    nechať nech porozbíjajú vypália a vykradnú čo sa dá ,možno sa zobudia tí hajzli čo to zavinili

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout