„Rusko je v Sýrii připraveno na jakýkoli scénář ve vztahu k USA,“ prohlásil Putin

„Rusko je v Sýrii připraveno na jakýkoli scénář ve vztahu k USA,“ prohlásil Putin

Jistě víte, že již roky je část Sýrie okupována USA. Za Bidenovy administrativy se počet okupantů zvýšil, stejně jako stouply pokračující krádeže ropy zemi, která je už beztak sužována sankcemi a útoky džihádistů, kteří byli vycvičeni USA.

S tím jak roste počet incidentů na okupovaných územích, dochází také ke střetům amerických a ruských sil, přičemž druhé zmíněné jsou v zemi na oficiální pozvání vlády.

Zámince, pod kterou USA zemi okupují, již nevěří dokonce ani americký mainstream. Údajný boj proti USA původně vytvořenému ISIS v zemi jednoduše neprobíhá už jen proto, že ISIS operuje na jiných územích než jsou ta, která okupují USA.

V poslední době tedy došlo hned k několika menším incidentům mezi Američany a Rusy, nicméně situace se eskaluje a nakonec to může být právě Sýrie, kde se oficiálně obě mocnosti střetnou (zde nehovořím o proxy válkách).

Prezident Putin v sobotním prohlášení pro tisk výrazně zesílil svou rétoriku ohledně potenciálního střetu se Spojenými státy kvůli Sýrii .

Média TASS jej citovala, když řekl, že „Rusko je připraveno na jakýkoli scénář, pokud na to dojde, ale stále nechce přímý vojenský střet s USA“.

Letos v létě došlo k sérii incidentů mezi ruskými stíhačkami a americkými drony MQ-9 Reaper. Při dvou incidentech tento měsíc byly americké bezpilotní letouny skutečně poškozeny při střetech, které údajně zahrnovaly ruská válečná letadla vystřelující světlice nebo případně došlo k vyhazování paliva. 

Americké drony mohou být těmito světlicemi poškozeny, což se podle Pentagonu stalo. Putin na toto téma v nových komentářích zdůraznil, že „jsme vždy připraveni na jakýkoli scénář, ale nikdo to nechce.“

„Z americké iniciativy jsme kdysi vytvořili speciální mechanismus, jak těmto konfliktům předcházet; máme vedoucí oddělení, kteří spolu přímo komunikují a konzultují každou krizovou situaci,“ řekl o vojenské kontaktní horké lince, která má zabránit neúmyslnému střetu.

„To ukazuje, že nikdo nechce střety.“

Obě strany se obviňují z „nebezpečných“ a „nezodpovědných“ leteckých operací nad Sýrií. Ruská RT spočítala z pohledu Moskvy následující :

„Ruská armáda ohlásila od začátku roku 2023 celkem 23 nebezpečných incidentů týkajících se jejích letadel a letadel koalice vedené USA , řekl admirál Oleg Gurinov, šéf ruského střediska pro usmíření pro Sýrii. Většina incidentů se odehrála v červenci, dodal. 

V 11 případech ruští piloti zaznamenali, že byli cílem západních zbraňových systémů. Takovéto provokace koalice pod vedením USA vedly k automatickému zapojení palubních obranných systémů, které  vypustily návnady,“ řekl admirál novinářům.

Zrovna minulý týden měl být americký dron Reaper „těžce poškozen“ po vysoce rizikovém zachycení ruskou stíhačkou Su-35. 

Tyto neúspěchy nad syrským nebem také přicházejí na pozadí ukrajinské války, kde se rivalové – zástupci nukleárních velmocí – neustále přibližují k potenciálnímu přímému konfliktu.

Ruská média označila Putinovy ​​nové komentáře také za varování namířené obecně proti NATO, v kontextu Sýrie i Ukrajiny .

Všechny již od vlády od Obamy po sobě jdoucí americké administrativy ospravedlňovaly veškeré vojenské akce USA v Sýrii jako založené na „boji proti ISIS“ – i když v tomto bodě byl Islámský stát již dlouho zahnán do ilegality a byl poražen. 

Rusko a Sýrie obvinily USA, že chtějí skutečně jen ukrást syrské zdroje ropy a zemního plynu v rámci pokračující ekonomické války proti Damašku .

Před několika dny se zdálo, že The Wall Street Journal souhlasí s tímto hodnocením ve vzácném a překvapivém přiznání…

Kde jsou teroristé vs. kde se nachází okupace amerických jednotek? WSJ opožděně připouští následující …

„Spojené státy mají v Sýrii stále asi 900 vojáků, kteří pomáhají místnímu partnerovi, Syrským demokratickým silám pod vedením Kurdů, v boji proti zbytkům Islámského státu,“ píše zpráva. „Ale tito američtí vojáci operují na východě, daleko od severozápadní enklávy, kde operují podezřelí vůdci Islámského státu a al-Káidy.“ 

Toto přiznání mainstreamových médií týkající se džihádisty zamořené provincie Idlib na severozápadě Sýrie, i když dobré, přichází o mnoho let později, jak je typické pro opožděně přiznané nepohodlné pravdy.

Nicméně tak náhlé přiznání dosud utajované pravdy – na mainstreamu nevídané – jen napovídá upadající americké hegemonii.

Kdypak se i náš mainstream přemístí od propagandy k informování o faktech?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

One thought on “„Rusko je v Sýrii připraveno na jakýkoli scénář ve vztahu k USA,“ prohlásil Putin

  1. Nedá se stále čekat, až USA úplně vyhnijí, samy se ekonomicky zhroutí, protože co nejdéle budou udržovat vojenskou schopnost. Tím spíše, že okupací v Sýrii získávají ropu a zemědělské produkty, mohou se opřít o Kurdy a své základny zaštiťovat civilisty. Tedy – asi nepomohou nejsilnější diplomatické páky, lest, nějaký ekonomický (v koordinaci především s Čínou) nátlak na Spojené státy. To připouštím jen jako krajnost. Možná, že by vzniklo nějaké příhodné časové okénko, speciální situace – například výbuch nějaké sopky na území USA, oslavy Američanů při nějakém významném výročí, silná hříčka počasí, občanské bouře na území USA, nějaký silný watergate. Závažných žhavých želízek v ohni je více. Bude muset dojít ze strany Ruské federace na velkou redislokaci/ přísun vojenské síly – ten může být překvapivý za použití výsadkových jednotek a specnazů (eventuálně použití speciální geozbraně nebo alespoň k použití nejsilnějších elektronických zbraní na eliminaci elektroniky). Nejspíše dojde i na dobře připravený zdrcující frontový útok; ne na nějaké poziční bojůvky. Rusové jsou vynalézaví a překvapiví. Pindosi si to budou muset zažít. Možná je nějaká naděje vyplývající z výměny amerického prezidenta. Bude to republikán.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout