Největší větrná farma v Evropě neuvěřitelně zničila oblast s dříve nedotčenou severskou přírodou (video)

Největší větrná farma v Evropě neuvěřitelně zničila oblast s dříve nedotčenou severskou přírodou (video)

I přes bezpočet důkazů o neekologičnosti větrných monster se jich staví stále víc a s tím se také likviduje víc divoké přírody, stromů, ptáků a hmyzu.

Nicméně větrná lobby je zřejmě příliš silná na to, aby se tento problém otevřeně přiznal. Proto se i přes velké množství důkazů o neekologičnosti i neefektivnosti větrných monster plánují další větrné elektrárny, kvůli nimž se vykácí další stamiliony stromů.

Hlavní ovšem je, že si na tom někdo pořádně namastí kapsu.

Ve Skandinávii mají s větrnými elektrárnami značné zkušenosti – a to veskrze negativní. V minulosti jste si zde mohli přečíst o mnoha zkušenostech zejména ze Švédska, kde proti větrným monstrům bojují ornitologové i někteří politici.

V zemi mají také velmi negativní zkušenosti s haváriemi větrných turbín, neboť v případě jejich zřícení dochází k nezměrné přírodní katastrofě.

Politici, kteří dlouhodobě prosazují ukončení výstavby těchto monster a jejich nahrazení jadernými elektrárnami, se vydali na prohlídku největší větrné farmy v Evropě…

Švédští demokraté nedávno navštívili oblast v Norrlandu, kde politici proměnili divokou přírodu v největší větrnou farmu v Evropě. Fotografie ukazují, že větrné turbíny zabírají celou krajinu. „Depresivní,“ komentuje to lídr SD Tobias Andersson.

V uplynulém týdnu uspořádal poslanec Tobias Andersson (SD) cestu po Norrlandu se studijními návštěvami, mimo jiné, větrné elektrárny v Markbygdenu západně od Piteå.

V Markbygdenu je plánováno až 1101 větrných turbín, píše místní pobočka SD NorrbottenMédia popisují oblast jako „největší větrnou farmu v Evropě“.

 

Tobias Andersson, předseda výboru pro podnikání a inovace v Riksdagu (švédský parlament), ve svém příspěvku na Twitteru zdůrazňuje, že zpráva průmyslových ekonomů prezentovaná v Almedalenu se domnívá, že během dvou desetiletí bude zapotřebí dalších 7 000 větrných turbín, aby byla uspokojena zvýšená poptávka po elektřině v Norrlandu.

Kromě toho Andersson píše, že strávil týden v Norrlandu, aniž by slyšel, že by někdo byl pozitivní ohledně větrné energie. Svou návštěvu oblasti větrné energetiky hodnotí slovem „depresivní“.

Jak tedy sami vidíte, tak ani místní obyvatelstvo není z výhledu na větrné turbíny nijak nadšené. Nicméně škodlivá politika zeleného údělu bude i nadále pokračovat ve své destruktivní práci,

Co si totiž přejí občané, dnes nikoho nezajímá. A už vůbec ne v EU…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 31 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Největší větrná farma v Evropě neuvěřitelně zničila oblast s dříve nedotčenou severskou přírodou (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout