Polsko žádá Řecko o vydání bangladéšského vraha mladé Polky

Polsko žádá Řecko o vydání bangladéšského vraha mladé Polky

Jistě jste již četli o vraždě mladé Polky, ke které došlo v Řecku. Po asi dvoudenním pohřešování se tělo mladé ženy našlo v oblasti Alykes na ostrově Kos. Soudní vyšetřovatel vyšetřuje možnost, že 27letá žena byla zardoušena, protože na jejím krku byly stopy po škrcení.

Podle zpráv byla mrtvola nalezena ukrytá v trávě, pod stromem, jen 1 kilometr od bydliště zatčeného Bangladéšana, poblíž mokřadu, dobrovolníkem, který se účastnil hledání.

Dívčino tělo bylo zabaleno do pytle od pasu nahoru, pokryté větvemi a suchou trávou. Informace naznačují, že 27letá žena byla nahá a její tělo bylo zabaleno do prostěradla.

Tělo bylo identifikováno policií a očekává se, že bude formálně identifikováno jejími příbuznými, matkou a partnerem.

Vyšetřování se zaměřuje na nalezení pachatele vraždy, přičemž 32letý Bangladéšan zůstává hlavním podezřelým, protože byl poslední osobou, se kterou se 27letá žena setkala před svým zmizením.

Úřady se domnívají, že je téměř jisté, že na těle 27leté ženy budou nalezeny důkazy DNA identifikující pachatele zločinu.

Bezpečnostní kamery zachytily mladou Polku, jak v osudný večer vstoupila do domu Bangladéšana, ale neopustila ho. Úřady spekulují, že Bangladéšan odstranil tělo oběti zadním vchodem, který vede do polí, aby nebyl zachycen kamerou.

Podle stejných informací si podezřelý koupil letenku do Itálie. Tam žije nejpočetnější bangladéšská komunita v Evropě, lze tedy předpokládat, že se chtěl mezi krajany „ztratit.“

Polský premiér Mateusz Morawiecki v této souvislosti nyní vyzval řecké úřady, aby vydaly hlavního podezřelého ve vyšetřování vraždy 27leté Anastazji Rubinské, jejíž nahé tělo bylo v neděli nalezeno zabalené v pytli na odpadky na řeckém ostrově Kos po týdenním intenzivním pátrání.

V sobotu byl zatčen 32letý bangladéšský migrant, původně pro podezření z únosu polské ženy, která nedávno přiletěla na Kos, kde plánovala po celé léto se svým partnerem pracovat v hotelu.

Nalezení jejího těla nyní vyústilo ve  vyšetřování vraždy a hlavní podezřelý se v pondělí zúčastnil předběžného soudního slyšení ohledně vyšetřovací vazby.

Polská vláda nyní vyzývá Řecko k vydání vraha, přestože ke zločinu došlo na území Řecka. Zřejmě jde o obavu, aby i tentokrát neskončil muslimský vrah jen na pár let na psychiatrii, což je dnes v obohacovaných zemích zcela obvyklá praxe.

Řecká vláda na tuto záležitost oficiálně nereagovala.

Podle řeckých médií byla v domě nalezena DNA oběti a podezřelý měl škrábance odpovídající boji, o kterých tvrdil, že je utrpěl během nedávné dopravní nehody.

14. června byl hlavní podezřelý spatřen na kamerovém systému na mini trhu, jak vybírá velké množství hotovosti a rezervuje let do Itálie.

Vyšetřování stále probíhá.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

One thought on “Polsko žádá Řecko o vydání bangladéšského vraha mladé Polky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout