Francie: Zastřelený mladík alžírského původu, kvůli jehož smrti probíhají v zemi nepokoje, má dlouhou kriminální minulost (videa)

Francie: Zastřelený mladík alžírského původu, kvůli jehož smrti probíhají v zemi nepokoje, má dlouhou kriminální minulost (videa)

V noci na čtvrtek i v noci na dnešek probíhaly v celé Francii bouřlivé nepokoje, při kterých došlo k bezpočtu požárů nejen aut či barikád postavených na silnicích, ale také policejních stanic, škol, školek, úřadů, obchodů, ale i obytných domů.

A nejednalo se pouze o požáry, ale docházelo také k bezuzdnému rabování.

To vše se dělo v reakci na zastřelení mladého muslima, jehož otec je alžírského a matka francouzského původu. Videa nepokojů, které proběhly v noci na dnešek, najdete pod článkem, nyní se podíváme na to, kdo byl nejen onen zastřelený mladík, ale také policista, kterého podle všeho vězení nemine.

17letý Francouz alžírského původu Nahel M., který byl zastřelen policistou, když podezřelý ujížděl poté, co ho policie zastavila, údajně před střelbou ohrozil cyklistu a chodce. Tato skutečnost může zkomplikovat následné zatčení vyznamenaného policisty, který byl obviněn z vraždy.

Incident se střelbou vyvolal rozsáhlé nepokoje po celé Francii. Nepokoje jsou popisovány jako nejhorší násilí, které Francie zažila od roku 2005, s desítkami automobilů, které byly zapáleny, policejní stanice napadeny a obchody vyrabovány po celé Francii.

Nahel M. má však na 17letého mladíka mimořádně dlouhou kriminální minulost.

Je dokonce možné, že policista, který zastřelil Nahela M., který uháněl rychlostí, tímto Nahelu M. zabránil v tom, aby někoho mladík zabil, což údajně málem udělal krátce předtím, než byl zastaven.

Francouzský europoslanec Gilbert Collard napsal na Twitteru: „Podle prokurátora z Nanterre Nahel nejprve odmítl vyhovět před útěkem. Při honičce ohrozil chodce a cyklistu (výpovědi policie a kamerového systému).“

Podle informací zpravodajského kanálu Europe 1 měl Nahel M. 15 záznamů v trestním rejstříku a od roku 2021 byl pětkrát obviněn z odmítnutí vyhovět policistům, takže vše se stalo za méně než dva roky.

Kromě toho ho policie v roce 2020 vedla v záznamech za trestné činy včetně zatajování a výtržnictví proti policii. V únoru 2022 byl zapleten do používání falešných poznávacích značek, skrývání a řízení bez pojištění.

V lednu a březnu 2023 ho policie zatkla za konzumaci a prodej narkotik.

Policista, který ho zastřelil, byl na druhé straně mnohokrát vyznamenaný, podle deníku Le Figaro:

Tento otec, který byl od září 2022 přidělen do oddělení veřejného pořádku a dopravy (DOPC) jako motorkář pro společnost pro územní dopravu a bezpečnost silničního provozu v Hauts-de-Seine, získal během své kariéry u národní policie, která začala před 10 lety, řadu vyznamenání. Podle našich informací obdržel tento bývalý voják osm blahopřejných dopisů a medaili za vnitřní bezpečnost.

Jeho role při zatčení organizátora únosů a krádeží ve Val-d’Oise v květnu 2021, mu také vynesla vyznamenání tehdejšího policejního prefekta Didiera Lallementa, dvě bronzové medaile za činy odvahy a obětavosti.

Francouzský prezident Emmanuel Macron však střelbu označil ještě předtím, než šel k soudu, za neomluvitelnou.

Někteří nyní srovnávají nepokoje, které následovaly, s nepokoji po zabití George Floyda, který byl také známý svou dlouhou a násilnou kriminální minulostí, která zahrnovala vniknutí do domu, kde okradl černošku pod pohrůžkou střelné zbraně, což je čin, za který si Floyd odseděl pět let ve vězení.

Hned první noc nepokojů bylo zatčeno více než 150 lidí, desítky policistů byly zraněny a několik budov a vozidel bylo spáleno po celé Francii. Konala se také řada pochodů za Nahela M., přestože během policejní honičky málem zabil cyklistu a chodce.

Také v noci na dnešek řádění muslimů nepolevilo. Nepokoje opět zasáhly celou Francii – a to dokonce na ještě víc místech než včera. Přesunuly se dokonce i do silně islamizovaného belgického Bruselu.

Na konkrétní videa z noci na dnešek se můžete podívat níže:

Rabování obchodu v Marseille:

Aubervilliers – 8 uhořelých autobusů:

Oyonnax:

Nantes – zapálený obchod:

Nantes:

Montreuil:

Échirolles:

 

Jednomu ze zatčených se podařilo utéct i s pouty:

Rabování v prodejně tabáku:

Rabování obchodu v Tours:

Rabování radnice:

Rabování supermarketu Aldi:

Další rabování:

K dispozici mám ještě stovky dalších videí z noci na dnešek, některá z nich ještě zveřejním v nějakém dalším článku.

Každopádně bylo tentokrát míst, kde došlo k nepokojům, mnohem víc. A – jak jsem uvedla i výše – již se dostaly i za hranice Francie. Je tedy jen otázkou času, kdy se začnou šířit do dalších obohacovaných zemí.

Mapka opět ukazuje, kde všude došlo k nepokojům, požárům a rabování:

  • Již brzy také v Holandsku, Švédsku či Německu?
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Francie: Zastřelený mladík alžírského původu, kvůli jehož smrti probíhají v zemi nepokoje, má dlouhou kriminální minulost (videa)

  1. Islamizáciu Francúzska a vznik no-go zón /plus genocídu bielych obyvateľov tejto krajiny/ nesmierne uľahčuje fakt,že tam na rozdiel napr. od Anglicka či Nemecka vlastne neexistujú veľkomestá a samospráva je roztrieštená do krajnosti. Predmestia Paríža, Marseille, Lyonu a podobne sú totiž samostatnými mestami, nie ich administratívnou súčasťou a napríklad hranice Paríža sa nezmenili už od roku 1954. /Viete si predstaviť,že by Praha mala dodnes hranice spred roku 1922?/

  2. Servilita Makaróna voči najneľudskejšiemu režimu sveta – Saudskej Arábii – nepozná hraníc. Pritom má plnú hubu porušovania „ľudských práv“ v Rusku, Iráne, Sýrii. Nedávno tieto dve brutálne diktatúry podpísali novú zmluvu, už ani neviem, o čom. A Rijádu nikdy nehrozili ani symbolické sankcie od spojencov, medzi ktorých bohužiaľ patrí aj Rusko…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout