Martina Navrátilová otevřeně vystoupila proti mužům v ženských sportech

Martina Navrátilová otevřeně vystoupila proti mužům v ženských sportech

Na úvod je třeba zdůraznit, že v mnoha ohledech slavná tenistka podporuje stávající levicovou agendu, ale přece jen výrazně umírněnějším způsobem než jiné celebrity.

Tam, kde již praktikování genderové ideologie přerostlo všechny akceptovatelné meze, se neváhala ozvat. Již dříve byla spoluiniciátorkou petice, která měla zastavit tyto praktiky, hojně užívané také v USA.

Nyní jí nedalo okomentovat nedávné vítězství muže, který se prohlásil za ženu, v cyklistickém závodě, který byl navíc velmi slušně honorován. Více jste si o tomto konkrétním případu mohli přečíst zde.

Několikanásobná grandslamová vítězka, tenistka Martina Navrátilová, se postavila za ženský sport a vyjádřila své námitky proti trans identifikovaným mužským sportovcům, kteří soutěží s biologickými ženami.

Navrátilová poukázala na skutečnost, že trans sportovec identifikující se jako žena, Austin Killips, vyhrál tento týden ženskou kategorii cyklistického závodu Tour of the Gila v Novém Mexiku.

Řídící orgán cyklistiky, UCI, obhajoval svou transgenderovou politiku poté, co Killips vyhrál, a uvedl: „UCI uznává, že transgender sportovci mohou chtít soutěžit v souladu se svou genderovou identitou,“ a dodal: „Pravidla UCI jsou založena na nejnovějších vědeckých poznatcích a byla aplikována konzistentním způsobem.“

Minulý týden Navrátilová také kritizovala trans plavce Liu Thomase za to, že obvinil kritiky, že se snaží „skrýt transfobii“ tím, že říkají, že jsou feministky.

„NEWSFLASH Lio – to není fér,“ napsala Navrátilová na Twitteru a dodala: „Neměli bychom vám to znovu a znovu vysvětlovat. Také – přestaňte feministkám vysvětlovat feminismus…“

Navrátilová již dříve ocenila rozhodnutí mezinárodního řídícího orgánu Světové atletiky, že nedovolí trans identifikujícím biologickým mužům soutěžit s biologickými ženami a nazvala to krokem správným směrem.

Navzdory tomu, že většina Twitteru Navrátilové je levicově zaměřená, je nyní poset i příspěvky, které jasně podporují její postoj k trans sportovcům.

Cyklistika patří ke sportům, kde se účast mužů v ženské kategorii projevuje nejvíc.

V ženských elitních závodech se nyní aktivně účastní asi 50 cyklistů – biologických mužů, kteří velmi často získávají medailové posty – a tedy i velmi lákavou odměnu.

Z toho důvodu již svoji kariéru ukončilo několik špičkových cyklistek…

Olympijská medailistka v plavání Sharron Daviesová, neochvějná bojovnice za ochranu ženských sportů, se k tomuto tématu také  vyjádřila

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Martina Navrátilová otevřeně vystoupila proti mužům v ženských sportech

  1. tohleje pohadkaCisarovynove saty, v praxi. stale si myslite, ze pohadky nemaji realny zaklad? jsou to vzpominky na dobu posledni dekadence, ktera asi musi byt, aby se procistil genofond. hluoaku je dnes plni a obavam se, ze ti, kteri to svinstvo dnes dovoluji, jen chytre jdou s proudem hlupaku, kteri by je jinak vymetli od koryt.

    Jestemi napada dalsi moderni pohadka o Zlodejich tel, kdy jsou lidi potichu vymenovani za loutky s hovnem misto mozku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout