Irský europoslanec: „Súdánské milice jsou Frankensteinovo monstrum vytvořené EU“

Irský europoslanec: „Súdánské milice jsou Frankensteinovo monstrum vytvořené EU“

Jisté je, že pro Evropu bude současná situace v Súdánu znamenat jen zvýšenou invazi z Afriky, přičemž Súdán vykazuje v průměru téměř nejnižší IQ nejen v rámci Afriky, ale také při celosvětovém srovnání.

Jednalo by se tak o příliv jedinců většinou končících na zbytek života na sociálních dávkách.

Nicméně pro EU to bude samozřejmě přínosné, neboť tato podvratná organizace byla mimo jiné založena za účelem výměny obyvatel.

Mnohému v tomto směru napomohla rozvrácená Libye (na čemž se podílely i některé země EU) a také další vměšování se do politik různých afrických zemí – jako například Mali. Tamní vláda dokonce zažalovala u OSN Francii a další evropské země  za to, že vyzbrojovaly tamní džihádisty.

Irský europoslanec nyní poukazuje na to, že také súdánské milice byly vyzbrojeny EU, což opět ukazuje na to, kam jdou peníze z daní občanů, které evropské země odevzdávají Bruselu.

„Súdánské milice jsou Frankensteinovo monstrum vytvořené z fondů EU,“ prohlásil Richard Boyd Barrett z levicové strany v irské Dolní sněmovně.

Odhaduje se, že konflikt v Súdánu si od vypuknutí bojů mezi súdánskou armádou a polovojenskými RSF 15. dubna letošního roku vyžádal více než 500 civilních obětí a tisíce zraněných. Odhaduje se, že více než 75 000 lidí je v současné době vysídleno v rámci hranic své vlastní země.

Richard Boyd Barrett, zástupce strany Irský lid před ziskem a solidaritou, minulý týden v projevu v irské Dolní sněmovně řekl, že EU je z velké části viníkem za pokračující tragédii.

V debatě Barrett tvrdil, že vůdci frakce RSF ve vojenské vládě, která se dostala do konfliktu s ostatními súdánskými armádami a nyní sama ovládá části hlavního města Dárfúru a další regiony země, sami prohlásili, že od EU obdrželi velké sumy peněz.

„Jeden z vůdců Sil rychlé podpory, RSF, se chlubil, že dostali peníze od Evropské unie na nákup  zbraní. Nejprve rozdrtili súdánskou revoluci a zabili 100 lidí. Pak se spolu pohádali a nyní bojují o kořist. Jsou vyzbrojeni a podporováni vnějšími silami, včetně EU.“

Kritická prohlášení k EU, jako je prohlášení Richarda Barretta, obvykle přicházejí z politické pravice, ale v poslední době občas přicházejí také od levicovějších politiků.

Podle tvrzení irské strany, kterou europoslanec zastupuje, měly být peníze určeny na zastavení migrace. Spíš se ovšem zdá, že EU počítala s tím, že se vyzbrojováním jedné strany situace v zemi ještě více vyhrotí a evropské země se pak invazní vlně nevyhnou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout