Další eskalace války: Británie posílá na Ukrajinu střely s plochou dráhou letu Storm Shadow s dlouhým doletem

Další eskalace války: Británie posílá na Ukrajinu střely s plochou dráhou letu Storm Shadow s dlouhým doletem

Ještě na začátku konfliktu na Ukrajině se dodávky raket s dlouhým doletem považovaly za zapojení se do konfliktu. To se ostatně tvrdilo i o dodávkách tanků nebo jakýchkoli útočných zbraní.

Záhy po dovozu útočných zbraní a tanků byla na Ukrajinu dodána i munice s ochuzeným uranem a nyní tam míří střely s dlouhým doletem, které mohou zasáhnout hluboko do Ruska.

Poprvé od začátku války daruje Velká Británie Ukrajině střely s plochou dráhou letu dlouhého doletu, aby pomohly v boji  proti Rusům.

„Mohu potvrdit, že Spojené království daruje Ukrajině rakety Storm Shadow,“ informoval ve čtvrtek parlament ministr obrany Ben Wallace. Rakety byly nabízeny jako zbraň, která umožní Ukrajincům získat zpět okupované území.

„Použití Storm Shadow umožní Ukrajině zatlačit zpět ruské síly umístěné na ukrajinském suverénním území,“ řekl Wallace.

Britští představitelé říkají, že načasování má být spojeno s nadcházející ukrajinskou protiofenzívou, o které mnozí říkali, že se již očekávalo, že začne začátkem května, ale nezačala.

Klíčové je, že rozsah Storm Shadow je výrazně větší než je tomu u HIMARSů dodaných USA. Britský výrobce nabízí dosah přes 250 km. Pro srovnání, HIMARS, který v současné době používá Ukrajina, má podle běžných odhadů dosah 80 km.

Podle popisu raket Storm Shadow ze strany BBC:

Jsou odpalovány z letadel, takže delší dosah znamená, že ukrajinští piloti budou moci zůstat dále od frontových linií.

Po vypuštění klesne Storm Shadow do nízké výšky, aby se vyhnul odhalení nepřátelským radarem, a poté zamíří ke svému cíli pomocí infračerveného hledače.

Wallace ve svých poznámkách před parlamentem uvedl, že britská vláda učinila toto rozhodnutí poté, co Moskva „pokračovala v temné cestě“ útoků na civilní infrastrukturu po celé Ukrajině.

Počínaje tímto měsícem ruské síly výrazně zvýšily své nálety, a to poté, co v předchozích dvou měsících nebyly zaznamenány rozsáhlé letecké útoky.

Znamená to, že se nyní blíží další útoky na ruské území?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Další eskalace války: Británie posílá na Ukrajinu střely s plochou dráhou letu Storm Shadow s dlouhým doletem

  1. Divím se Rusům, že tu satanskou británii ještě nevykoupali, takové menší tsunamičky by to vyřešili. Vždyť dodání těchto střel je přímé vyhlášení války, tak nevím nač čekají.

  2. Tak to som zvedavý ako odpovie RF!!! už by bolo na čase začať riešiť jedného debila po druhom, lebo ako vieme tak západ je ich plný. Poliaci si koledujú, Briti si koledujú, Nemci si koledujú. Dokonca aj naše Slovensko si koleduje. A to všetko len preto, lebo ich k tomu naviedol darebácky štát USA!!! USA tie si koledovali ako prvé, inak aby som nezabudol.

  3. Kým sa nepodarí liberálneho zradcu a otroka Židov Putina zvrhnúť, čo aj vojenským prevratom, Rusko vojnu na Ukrajine – čiže o vlastný holý život so Západom – nikdy nevyhrá! Putina nikdy ani nenapadlo a nenapadne použiť napr. jadrové zbrane proti americkým základniam vo východnej Európe, hoci by to bolo veľmi osožné aj pre samotné okupované krajiny. Som si istý,že kým bude Putin prezidentom, nezareaguje adekvátne ani na prípadné ničivé útoky v článku spomínaných zbraní na územie Ruskej federácie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout