Uniklý dokument ukazuje, že americké chytré bomby na Ukrajině selhávají

Uniklý dokument ukazuje, že americké chytré bomby na Ukrajině selhávají

Americké chytré bomby na Ukrajině selhávají, protože se je díky rušení GPS daří úspěšně vyřadit, podle dokumentu Pentagonu, který byl zveřejněn díky únikům Jacka Teixeiry.

Vysoce tajný dokument nejen zkoumá použití účinných ruských protiopatření, aby se chytré bomby staly neúčinnými, ale také říká, že v některých případech technické problémy vedou k selhání výbuchu.

Program obranné pomoci Bidenovy administrativy zahrnoval vyslání Joint Direct Attack Munition-Extended Range (JDAM-ER) na Ukrajinu, aby se neřízené bomby přeměnily na GPS naváděné „chytré bomby“ schopné zasáhnout cíle vzdálené více než 50 mil.

Podle Politico:

Větším problémem je, že Rusko používá rušení GPS, aby zasahovalo do procesu zaměřování zbraní, podle osoby obeznámené s touto problematikou, která není v americké vládě. Američtí představitelé se domnívají, že ruské rušení způsobuje, že JDAM a někdy i další americké zbraně, jako jsou řízené rakety, se míjejí cílem.

„Myslím, že mohou existovat obavy, že Rusové mohou rušit signál používaný k řízení JDAM, což by vysvětlovalo, proč tato munice nefunguje očekávaným způsobem, tedy tak, jak se chová v jiných válečných zónách,“ řekl Mick Mulroy, bývalý úředník Pentagonu a penzionovaný důstojník CIA.

Dokument zmiňuje, že pro ukrajinské síly bylo schváleno „1 000 vyzbrojovacích šňůr“, což naznačuje, že mělo být odesláno více než 1 000 inteligentních bombových souprav.

Podle všeho však selhávají i další velké systémy poskytované USA. Uniklé dokumenty Pentagonu jinde zmiňují rakety M270 a HIMAR, které byly zmařeny taktikou rušení GPS ruskými silami. Některé dokumenty mezi úniky shodně ukazují, že ukrajinská armáda je obecně sužována nedostatkem munice a zbraní, navzdory miliardám obranné pomoci ze Západu.

K uvedenému jen opět připomínám, že již v počátku konfliktu bylo známo, že jen asi třetina zbraní a munice se dostane na bojiště, většina je rozprodána na černém trhu.

V budoucnu tak možná ještě zejména Evropa velmi dobře pozná, kam tyto zbraně zmizely…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Uniklý dokument ukazuje, že americké chytré bomby na Ukrajině selhávají

  1. To bude zase nějaký fejk, Rusko “ tak zaostalé “ které nic neumí, nezná, aby něco takové dokázali? Hergot pomožte mi Yankees řiťolezové, jindy vás je jak nas*áno ale jakmile se píše že emerická těchnika selhává a že vlastně hov*o umějí emeričani, tak tu není žádný dunihlav.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout