Brusel nyní zakázal tepelná čerpadla, i když je předtím doporučoval

Brusel nyní zakázal tepelná čerpadla, i když je předtím doporučoval

Bruselská sebranka dnes a denně ukazuje svoji nezměrnou idiocii. Další hlasování, které proběhlo tento týden, de facto zakázalo vytápění, které donedávna doporučovalo jako údajně „šetrné ke klimatu.“

Jenže právě nové rozhodnutí by tepelná čerpadla náhle zakázalo. A to v době, kdy si je kvůli doporučení EU pořídily miliony občanů z celé EU v domnění, že tím naplňují regule EU a vyhnou se tak případné sankci.

Pokud tedy EU zakazuje vytápění na tuhá paliva i plyn a nyní sem podle nových regulí spadnou i tepelná čerpadla, měli by ti magoři také uvést, čím topit můžeme…

Ve jménu všudypřítomného klimatického šílenství EU udeřila znovu: Ve čtvrtek Evropský parlament schválil návrh svého výboru pro životní prostředí na snížení fluorovaných skleníkových plynů (F-plynů) ještě více, než bylo plánováno. V důsledku toho jsou nyní tepelná čerpadla ohrožena zákazem, i když mají být alternativou k vytápění ropou a plynem…

V rámci takzvaných cílů EU v oblasti ochrany klimatu mají být celoevropské emise F-plynů důležitých pro klima sníženy o 70 procent do roku 2030 ve srovnání s rokem 1990. To by znamenalo zákaz stacionárních chladicích systémů s F-plyny od roku 2025.

Co bruselští klimatičtí šílenci zjevně nevzali v úvahu nebo prostě ignorovali, je skutečnost, že F-plyny jsou také obsaženy v těchto systémech tepelných čerpadel, které jsou na druhé straně také nabízeny jako údajně nepostradatelná součást záchrany klimatu v průběhu povinné renovace domů s neutrálními emisemi CO2.

Několik sdružení neúspěšně poukazovalo na to, že další snižování F-plynů, které by omezilo dostupnost nebo výběr chladiv v dohledné budoucnosti, by výrazně zpomalilo tempo výměny zdrojů tepla a s tím spojený další růst trhu se systémy tepelných čerpadel.

Zákaz F-pohonných plynů by byl v rozporu s jiným usnesením EU, ve kterém se hovoří, že:

„….Je třeba s naléhavostí urychlit zavádění tepelných čerpadel, a to jak s ohledem na klimatické a energetické cíle EU do roku 2030, tak s ohledem na nedávný geopolitický vývoj.

EU proto byla nyní vyzvána k tomu, aby byly návrhy odpovídajícím způsobem upraveny, zejména proto, že stávající pravidla by dostatečně ztížila instalaci  50 milionů tepelných čerpadel, která jsou v EU potřebná k dosažení stanoveného cíle ochrany klimatu do roku 2030.

Modely také ukazují, že emise skleníkových plynů z F-plynů v systémech tepelných čerpadel jsou velmi nízké.

Na jedné straně EU sabotuje to, co požaduje, na druhé straně se neustále ohání udržitelností. V každém případě levné alternativy jsou v současné době v nedohlednu. Evropská komise a Rada nyní budou muset vypracovat kompromis.

Tato bezhlavá a nevyzpytatelná politika prohibice znovu ukazuje naprostou svévoli a bezmyšlenkovitost údajné záchrany klimatu: Nejprve jsou občané nuceni modernizovat topné systémy přechodem na tepelná čerpadla, a pak přijdou regule, které znesnadní již jejich výrobu.

Nakonec nejspíš dojde EU k jedinému závěru: Nejlepší je netopit vůbec, ale mrznout pro záchranu klimatu…..

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 39 Průměrně: 4.6]

6 thoughts on “Brusel nyní zakázal tepelná čerpadla, i když je předtím doporučoval

  1. Rusko už dávno malo použiť ZHN , aj proti Bruselu. Bohužiaľ sa tak nestane, kým bude v Kremli strašiť zradca Putin. Nezmyselná zásada,že ZSSR nepoužije jadrové zbrane ako prvý /netrúfol si na to ani Andropov v čase najvyhrotenejšej studenej vojny ,teda v rokoch 1983-84/ , stála tento štát existenciu a jeho spojencov slobodu…

  2. 😅 😅 😅 z môjho osobného názoru je skutočne treba len ich všetkých pozatvarat a následne povešat. toti vymysli iba psychicky narušený dement ako je Uršula, lucifer Bergiglio, a ich dve počmárané dceri Ahola a Aholiba. Už len čakám kedy zahlásila, nesviete, nekúrte, nepoužívajte vodu. Do vlastných domov nasťahuje tú čvargu pristahovatelskú a vy choďte pod most,odovzdajte všetky úspory do Vatikanskej banky a následne skapte potichu a zahrabte sa sami a neotravuje.
    😅😇 treba zhodiť Uršulu, lezbu a pedofilku a jej buzeranskeho muža lucifera Bergogliho buzerant a pedofil. až vtedy nastane pokoj. Zoberte bibliu do ruky a poznáte kto je tu za toto zodpovedný

  3. Vědí přesně co nařizují a dělají je to jejich skvělý byznys .Bohužel oni jsou v pořádku ,dementní jsou Ti kteří poslouchají jejich nařízení . Všechno jim díky tomu zatím dlouhodobě vychází podle plánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout