Americký profesionální boxer osobně požádal Putina o ruské občanství

Americký profesionální boxer osobně požádal Putina o ruské občanství

Americký šampion v boxu je tak dalším, kdo následoval příkladu jiného dnes již ruského občana Stevena Seagala. Zatímco v případě Seagala vzhledem k jeho dlouhodobým názorům i původu takové jednání mnozí očekávali, podobná žádost ze strany boxerského šampiona již byla spíše překvapením.

Svoji žádost předvedl s patřičnou pompou před televizními kamerami, když záhy po vyhraném zápasu veřejně požádal Vladimira Putina, aby mu udělil ruské občanství.

Nyní je připraven zásadně změnit svůj život, jak překvapivě přiznal americký boxerský profesionál v těžké váze Kevin „Kingpin“ Johnson.

Po hlavním zápase Super série REN TV Fight Club, ve kterém americký boxer těžké váhy Kevin Johnson porazil ruského bojovníka MMA Vjačeslava Dazika, se sportovec náhle obrátil přímo v ringu na ruského prezidenta Vladimira Putina a požádal ho o ruské občanství.

Podle zpráv z médií Johnson prohlásil:

„Jsem připraven změnit svůj život. Rád bych řekl prezidentovi, váženému Vladimíru Putinovi, pokud to vidíte a slyšíte, že já, Kevin Johnson, bych se rád přestěhoval do Moskvy a stal se plnohodnotným občanem, abych mohl pokračovat ve své kariéře. A s vaším souhlasem bych rád požádal o ruský pas, abych učinil Rusko mou vlastí, chci zde žít a být součástí této země.“

Podle tiskové agentury EDaily se toto prohlášení setkalo s bouřlivým potleskem ruských fanoušků. „Je třeba mít na paměti, že zatímco fandili Dazikovi, nemohli zůstat lhostejní k Johnsonovým slovům,“ uvedla agentura.

Televizní stanice REN TV  na svém kanálu Telegram uvádí: „Největší překvapení přišlo od Kevina Johnsona, který se poté, co porazil Vjačeslava Dazika, rozhodl, že už nebude Američanem. Obrátil se na ruského prezidenta Vladimira Putina a požádal o ruské občanství. Když vycházel z ringu, spokojený Američan v šatně zpíval a křičel: „Jsem Rus!“

Johnson už dříve deklaroval svůj příklon k Rusku a tvrdil, že by si tam rád našel manželku.

Kevin Johnson je americký profesionální boxer, který má na kontě téměř 60 zápasů. Mezi jeho protivníky patřili Tyson Fury, Vitali Kličko, Andy Ruiz, Anthony Joshua a další hvězdy světového boxu.

Johnson není prvním americkým představitelem bojových umění, který požádal o ruské občanství. Před ním se stali Rusy boxeři Jeff Monson a Roy Johnson.

Znalec bojového umění a herec Steven Seagal už také nějakou dobu žije v Moskvě a opakovaně byl viděn i na různých  politických událostech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Americký profesionální boxer osobně požádal Putina o ruské občanství

  1. Bielorusko považujem – zatiaľ – za lepšiu destináciu pre tých, ktorí chcú ujsť zo západnej alebo aj východnej Európy pred liberálnym terorom, než Rusko. Lukašenko nikdy nebol xenofób, občianstvo dal mnohým cudzím hokejistom aj basketbalistkám.

  2. Všetko je to pekné, ale bol by som v takýchto prípadoch, dosť ostražitý a hlavne tiež opatrný. Jeden nikdy nevie!!! Popremýšľajte. Mysleniu zdar!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout