USA: Po krachu  dvou bank, včetně jedné velké, krachuje třetí

USA: Po krachu dvou bank, včetně jedné velké, krachuje třetí

A to je třeba upozornit na fakt, že je více než pravděpodobné, že další krachy se rozjedou s příchodem nového pracovního týdne. V USA nyní sílí spekulace, zda tyto krachy povedou ke krizi jako v roce 2008 nebo ne. to se zřejmě pozná již během tohoto týdne. Každopádně by to mělo dopad i na evropskou politiku a ekonomiku.

Americké úřady ukončují operace pro newyorského bankovního giganta Signature Bank, který se tak stal třetí americkou bankou, která zkrachovala během tří dnů.

Ve čtvrtek a v pátek bylo jasné, že banky Silvergate a Silicon Valley Bank půjdou do likvidace. Očekává se, že tato rozhodnutí budou brzy přeměněna na bankrot (více jste si o krachu 16. největší americké banky mohli přečíst zde).

Nyní newyorské úřady oznámily, že se zhroutila i Signature Bank, jejíž rozvaha se skládala z části takzvaných aktiv založených na kryptoměnách.

Úřady převzaly podnik, aby ochránily majitele účtů. Klientům je zaručen přístup ke vkladům, včetně vkladů, které překračují běžný limit toho, co systém pojištění vkladů zaručuje prostřednictvím orgánů. Existují však určité výjimky.

Banka je součástí důležitého akciového indexu S&P 500 a je kótována na burze cenných papírů Nasdaq, což znamená, že se předpokládá, že kolaps banky stáhne světové akciové trhy prudce dolů, když se dnes otevřou.

Všechny vklady v Silicon Valley Bank, SVB, budou zaručeny státem a budou k dispozici klientům od pondělního rána, podle společného prohlášení ministryně financí Janet Yellenové, šéfa Fedu Jerome Powella a Martina Gruenberga, který předsedá bankovnímu regulátorovi FDIC.

„Žádnou ze ztrát spojených s likvidací Silicon Valley Bank neponesou daňoví poplatníci,“ uvádějí v prohlášení.

Myšlenka spočívá v tom, že poplatky jiných bank budou financovat řízení kolapsu. Zda to platí i pro další dvě krachující banky, však není jasné, stejně jako není jasné, u kolika dalších bank bude v příštích dnech ohlášen krach…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

2 thoughts on “USA: Po krachu dvou bank, včetně jedné velké, krachuje třetí

  1. A pápež ide zachrániť pre kolektívny západ čo je len ešte možné (aspoň rozdelenie Ukrajiny, len nie celé obsadenie Ruskom!), keď je preň už aj tak celá Ukrajina stratená. https://www.topky.sk/cl/11/2483671/Papez-Frantisek-je-ochotny-navstivit-Kyjev–Ma-vsak-podmienku–chce-ist-aj-do-Moskvy
    A čo na to Rusi, ktorí nepotrebujú teraz žiadne rokovania, keď im ide karta? Skočia na ďalší trik nacistického západu )po Minských dohodách), túžiacom po tzv. inkluzívnom kapitalizme (iný názov pre Great reset či Agendu 2023), ktorému fandí aj samotný veľký Franto? Zhnitý západ dobre vie, že Rusko mu už v ničom neverí, preto by s ním už nepodpísal absolútne NIČ, a tak posielajú v novom obale svojho služobníka…

  2. človek je nenažratý tvor má vela no chce ešte viac
    nerozumiem tej ich kapitalistickej logike čo vlastne chcú robiť s tými prachmi
    keď menej majetnejší ludia čo vyrábajú potraviny pokapú hladom budú žrať svoje prachy aby neskapali hladom aj oni kapitalisti ???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout